nadogradnja logan base modela

prethodna tema - sledeća tema

nebojsam

Zdravo svima,

Imam Logan Base model, bez opcija koje imaju drugi modeli,
pa me zanima da li mogu npr. da ugradim bocne zastitne lajsne na vratima, spojler, radio, podizace za prednja stakla, klimu... itd.

Da li neko ima iskustva? Sta je sa garancijom?

Hvala unapred...Poz Nebojsa

brankovs

Naravno da može ali svaka naknadna ugradnja opreme košta više nego da si kupio auto sa tom istom opremom koju želiš da ugradiš.Za početak obrati se g.din-u Stojakoviću za impulsne podizače prednjih stakala,neće te puno koštati ali će ti mnogo olakšati vožnju i komfor..........poz.

krle

#2
Originalne lajsne ne preporučujem jer je potrebno bušiti vrata, ako mogu da se nađu neke koje se lepe onda OK. Mislim da jedino možeš ugraditi: el.podizače stakala , naravno pored prekidača potrebno je ugraditi i odgovarajući mehanizam sa el.motorom , centralnu bravu   i audio opremu. Sve ostalo je mnogo skupo,(primer: Ugradnja klima uređaja pored ostalog povlači i ugradnju odgovarajućeg nosača kompresora; ako hoćeš servo, pored pumpe potrebna je i nova letva volana; ako hoćeš ABS između ostalog potrebno je zameniti i prednje poluosovine i glavčine    zadnjih točkova). Ekonomski nije  isplativa invensticija i mislim da je  povoljnija varijanta da prodaš kola , dodaš novac koji  bi    uložio u opremu (verujem da će ti  ostati novca  za letovanje i registraciju)    i kupiš novog Logana sa ful opremom .  

Edit:
Citat: Pall..Pitao sam odmah za lajsne i cak mislim da nisu nesto papreno skupe ( a bas ni jeftine ) ali treba busiti vrata a to necu...resio sam da kupim samolepivu gumenu lajsnu ( ima sirina koja se uklapa u nut ) i kosta 200 - 250 kinti metar ( na nbg pijaci )...Na kecu su mi pre protrulela vrata nego spala takva lajsna...

DarioGTI

ako ti je auto jos pod garancijom, onda ga prodaj! ipak je jos nov pa ces dobit pristojne pare za njega. onda si uzmes drugi koji to sve vec ima serijski...

ali ako hoces i volis petljati i imas zivaca za te stvari --> samo izvoli! ;)
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

cakar

Ja sam pre godinu dana razmisljao o ugradnji klime ili servo uredjaja, ali kada sam cuo cene, vrlo brzo sam odustao. Mozda ako naletis na havarisanog Logana koji ima nesto od ove opreme, mozes jeftino da kupis delove i platis samo njihovu ugradnju u nekom od servisa. To bi trebalo da bude jeftinija varijanta. Secam se da su samo delovi za servo (novi) bili bili preko 1200eura, bez ugradnje.

pozdrav

dukati

Moj Logan je Ambiance, i kad bi ovi iz Dacie, hteli zamenu staro za novo, rado bi kupio neki sa više opreme. A pošto mi auto ima nešto preko 3 godine i skoro 30 000 km, mislim da bi mi dali malu cenu i ne bi bilo ni najmanje isplativo. pogotovo što je koštao na leasing ko 1,5 auto.  :-)1

dsit

Ima vec po oglasima logana sa dobrom opremom a ne nekom velikom km. Ako vec hoces da imas logana sa opremom,a da nista ne karabzis mislim da bi najbolja varijanta bila da prodas tvoj i dosas nesto novaca za drugog, sto kazu u fulu..

jasho

Citat: dukati poslato 21.02.2010. - 23:30
Moj Logan je Ambiance, i kad bi ovi iz Dacie, hteli zamenu staro za novo, rado bi kupio neki sa više opreme. A pošto mi auto ima nešto preko 3 godine i skoro 30 000 km, mislim da bi mi dali malu cenu i ne bi bilo ni najmanje isplativo. pogotovo što je koštao na leasing ko 1,5 auto.  :-)1

AK Kompresor nudi opciju staro za novo, poslali mi ponudu prošle nedelje!

mladen895

Ajd da cujemo ponudu ako nije tajna.Verujem da možeš da dobiješ bar 500e vise ako ga sam prodaš.I ja sam mišljenja da je najbolje da na tu sumu dodaš malo i kupiš 2-3 godine starog,očuvanog Logana u fulu.
Kad se mora,sve  je tesko.