Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Capriolo

Zakon velikih brojeva (tvoj obim kilometara) bi svakako trebalo da da veoma tačan rezultat (za tvoje uslove).

LeNgenda

Citat: Capriolo poslato 05.07.2022. - 20:53
Ja u BG u saobr. špicu, uz vožnju i po centru, sa TSI 95 ili yarisom 1,5, mogu da naguram prosek potrošnje i 10-12 litara bez ikakve agresije, leti ili zimi.

Poslednja boca 35 litara za 290 km, cca 12 litara plina.

Klima 100% vremena i solidno ćoškarenje po gradu.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Andrix

Voznja gradom ubi, znam i neke sa Smartovima kojima je trosio 7-8-10 l/100 km sa motorom od 900 kubika. Secam se da mi je Logan 1, 1.6 90 ks trosio do 11 lit plina po gradu, pa mi je logisno da bude manje za Sandero. Mada kada ga zgazim na otvorenom isto je toliko trosio....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Potrošnja 4,83 l/100 km BMB 95  :ha:  :ces:. Izmjereno na relaciji od 1300 km, najčešća brzina do 100 km/h.
Jedino objašnjenje za ovako malu potrošnju je vožnja u koloni sa kamionima. :ne:
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Uz to poluprazan auto, gume 2.5 do 3 bara, ventili 0.5mm i naravno stari lisac za volanom...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Možda se Zoran onako neprimetno vezao sajlom za neki kamion pa vozio sa ugašenim motorom (pominje da je vozio iza kamiona).
Šalu na stranu,stari dobri 1,4 mpi u mirnoj vožnji, do brzina ispod 100 km/h,troši oko 5 l.Tako da mi je ova potrošnja sasvim realna.

Zoran

Loganovac je potpuno u pravu sve što je napisao. Ja i krasna Slađana, dva kofera i gume preko 2,5...
Sam svoj gazda - vazda.

Sir Oliver

Ti Zoki memas problema sa kamenom u bubregu...
I drink to make other people more interesting.

speedo

Malo da podignem(o) ovu temu.

Slika 1 količina nasutog goriva

količina

Slika 2 pređeni kilometri

kilometraža


Još me svako jutro zakači gužva na ulasku u Sarajevo od desetak minuta režima stani-kreni plus radovi na Nišićima...

Veterinar

#969
Odlično!

Mala sugestija. Bilo bi dobro da se napiše koji je motor u pitanju. Znam da piše u profilu, ali za par godina će drugi automobil da bude u profilu, a Sandero iz naslova tene je sirok pojam zbog godista i motora koji su se menjali.  :ziveli:

speedo

Da, upravu si, izvinjavam se. U pitanju je Sandero 1.4 benzin prve generacije.