Zemlja u blatobranu...

prethodna tema - sledeća tema

kovdejan

Mislio sam da su ti neoriginali jeftiniji... :( Nije velika razlika između originala i neoriginala. Najverovatnije onda idem ovih dana da poručim prednje u nekom od ovih zvaničnih servisa...

Keka

#16
Danas sam i ja prvi put cistio blatobrane od zemlje, koje se nakupilo za malo vise od jedne saksije sobnog cveca  :badmood:

Mislim da zavesice tu nece pomoci, zato sto zemlju ne nabacuje tocak, nego dolazi odgore, sa vodom koja se sliva, a citav taj deo je nesrecno resen sa uzanim i dubokim usecima lima ispod plastike (ko je otvarao i cistio i pipao rukom znace o cemu pricam), a na kraju dodatno zacinjen sa knap napravljenom plastikom na delu gde bi svo djubre trebalo da otice.

Po meni upravo ta plastika blokira oticanje i smatram da bi trebalo ubaciti parce tvrde gume sa malo odigne plastiku od lima da moze slobodno da se cedi voda (zaokruzeno na slici)


Danas sam ovo izvadio iz svojih kola:
Leva strana

Desna strana

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kovdejan

Zavesice planiram radi zaštite limarije od udaraca kamenčića koje bacaju točkovi, a ne radi zaštite od blata. :) Elem, možda bi problem blata mogao da se reši i prosecanjem rupe od recimo 1 cm na dnu plastičnog štitinika. Mada je najjednostavnije rešenje ipak redovno pranje pod pritiskom. :) Napominjem da blata nije bilo dok sam ja redovno prao kola, ili ga barem nisam primećivao jer do tada barem iz tog blata ništa nije raslo! :D

AlexR

#18
Zavesice nazalost nece resiti problem blata.
Prljavstina i blato najvise dolaze  odozgore, slivanjem vode.
Jedno od losih konstruktivnih resenja, ali tako je kako je.
Treba samo cistiti redovno da ne bi uvatila korozija.
Blato nisam ni ja primecivao dok nije pocelo nesto da raste iz tog prostora  :Smiley:

remus

kod nas se mogu  naci zavesice rumunske firme mega-drive set 4kom 25e.

Keka

Pristojna cena....gde se mogu kupiti?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran960

Ja sam kupio bas te zavesice pre godinu i vise i stavljao slike na starom forumu ali su mnogi od vas rekli da to nisu orginal a sad vidim da su se pojedini predomislili pa zele da ih nabave .Iste te zavesice je kupio i Pejic od mog prijatelja iz Zajecara koji ih nabavlja iz Rumunije. :40:

Veterinar

Ja to blato ispirem obicnim bastenskim crevom na 3-4 meseca. Uguram crevo odozgo kad otvorim vrata i isperem. Isto sam se iznenadio kad sam to video prvi put. Sto se tice zavesica, ne pada mi na pamet da ih stavim, zato sto sam se dva puta opekao. Na Saxou i Astri G su bili ORIGINAL stitnici koji su napravili strasnu stetu na limu pri silasku sa bankina. Penjanje je OK, a silazak..., zvuci kao da je cigla umesto zavesice. Dok ne nadjem tu temu, cesto se zapusi i odvod oko cepa rezervoara.

markonikolic83

#23
Zavesice za Logana,1400 din par,firma "pauk auto"(samo na engleskom).

mrprofy

Isti problem i na mom Sanderu, stim sto sam ja ugradio oridjinal zavesice najvise zbog toga sto na sanderu prednji tockovi bacaju mnogo blata po vratima. Od kad sam stavio zavesice vrata su cista :too: a zavesice se ne lome mnogo pri udaranju ivicnjaka.




sale_u123

Malo ste me zabrinuli sa ovom pricom oko zemlje u blatobranu, jer sam imao prilike da vidim sta blato u sajtnama i blatobranu stojadina moze da uradi  :ranting:.

Ono sto je veterinar rekao :
CitatJa to blato ispirem obicnim bastenskim crevom na 3-4 meseca. Uguram crevo odozgo kad otvorim vrata i isperem. Isto sam se iznenadio kad sam to video prvi put.

Zanima me gde se nalazi taj otvor gde bi trebalo da uvucem crevo i isperem blato od gore. Ako mozes da mi slikas to? 

ppejic

Otvoris vrata vozaca/suvozaca do kraja, i pogledas sa unutrašnje strane gde su sarke od vrata. Tu se vidi se otvor koji direktno gleda u to mesto, odnosno u prostor sa unutrasnje strane zaštitne plastike iznad točka.

Samo da ne bude zabune. U ovom džepu se ne skuplja blato od točka. blatobran služi da zaštiti deo karoserije sajtne od rizle koju razbacuju točkovi.

Konstruktor šasije je predvideo da se voda sliva sa dela krova i šoferšajbne u taj džep. Iz tog džepa voda izlazi na mestu spoja krila i sajtne, i kod točka kroz male procepe između plastike (oko točka) i sajtne. Nesrećno rešenje, ali je tako.
Zato zaštitnu blatobrani neće sprečiti ovu pojavu. Verovatno će je i pogoršati.

Peja

mrprofy

Ima na ovim zavesicama kanalic da izlazi prljavstina, i to onako-solidan hehe.

Nedostatak zadnjeg potkrila je veliki hendikep na mom Sanderu, izmedju ostalog, i buka bi se manje cula. Bas me zanima da li ima ili ce biti toga u prodaji. Da li ima za Logana? Zna li neko?

markonikolic83

#28
Danas mi puko film,i kupio sam univerzalne zavesice.  :ranting: Cena...........200 kinti par.Pise i zastava i mercedes,audi... ima sta hoces samo nema znak dacie.Kaze da se znak skida benzinom.Originali 3300 par,a danas moj rodjak kupio motor za keca za 50 eura.  :ljut: Da ih je..m da im dam toliko. :mad6: Za govance od plastike.  :banghead: Za 3300 ce taksi da me vozi celu zimu,necu auto ni da isteravam iz garaze.
Sutra bi trebalo popodne da ugradim pa cu da okacim slike.

Veterinar

#29
Citat: ppejicKonstruktor šasije je predvideo da se voda sliva sa dela krova i šoferšajbne u taj džep. Iz tog džepa voda izlazi na mestu spoja krila i sajtne, i kod točka kroz male procepe između plastike (oko točka) i sajtne. Nesrećno rešenje, ali je tako.
Zato zaštitnu blatobrani neće sprečiti ovu pojavu. Verovatno će je i pogoršati.

Peja

Mislim da se slazem...