Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Ayrton

Citat: Loganovac poslato 08.05.2012. - 10:46
Za 4,6l na 130 km/h - na žalost, ne mogu da poverujem. Da napravimo test ka Nišu kad bude okupljanje...
Ako budem išao mojim kolima,pravimo test! :to:
Citat: Loganovac poslato 08.05.2012. - 10:46
Osetno su tiše i mekše, čak i od zimskih (najboljih na svetu  :D) Fuldi KM3...
Za tišinu nisam siguran,a i vozim dizelku (a ne 1.6-16 v  :respect:),koja je malo glasnija na većim brzinama,pa šum kotrljanja točkova i ne čujem.
Možda ja i nisam najkompetentnija osoba za ocenjivanje guma.
Neka me one dobro i dugo služe,a to koliko su glasne i ostalo,nije previše bitno! :ziveli:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

zac

Ne zaboravi i to da serija Energy i serija Pilot, nisu isto.  :D

Loganovac

Ajde!?   A ko ima Pilot?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ayrton

Citat: Loganovac poslato 08.05.2012. - 20:44
A ko ima Pilot?
Pa ona kola koja je Žac vozio pre (mislim službena,neki Audiji osmice  :zloca:)
Pilot serija se i ne pravi u našim veličinama 14 i 15 cola.
Da li to onda znači da su "prave" Mišelinke (Pilot i Primacy serije),samo te veće dimenzije za luksuzne automobile? :doh:
Ma biće dobre i ove Energy! :ziveli:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Lazar@

danas nesto obratih paznju oko guma i vidim oslabila sara i to drasticno(fabricke kontinentalke 23k km)...Ima mozda oko 3-4mm mesa i na prednjoj lijevoj malo iskocila neka loptica nadusila se sa strane,bio kod vulkanizera kaze da mogu da izdrze jos ovo ljeto i onda kad dodje zima da nabacim neke zimulje(posto sam citavu zimu vozio na ove ljetnje)  :zloca:

YUgisa

Ja koristim Michelin ENERGY XT1 175/55 R15 77T skoro 4 godine i presao sam sa njima priblizno 30.000km i imaju jos jedno 4mm sare sto ja mislim da je prilicno dobro s obzirom da ih nimalo ne stedim i da imaju dobru trakciju, plus su jedne od najboljih letnjih guma po ponasanju na snegu sto i ja licno mogu da potvrdim jer zimi vozim ko i leti, cak sam vozio nekad i kad drugi ljudi nisu iako imaju zimske gume. Inace kad sam ih kupovao bile su jedne od najbolje ocenjenih guma u svim bitnijim parametrima. A vodio sam se prema ovom sajtu:

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=2073700.109.4024&typ=D40092&ranzahl=4&Breite=175&Quer=55&Felge=15&weiter=0&kategorie=1&Ang_pro_Seite=10&Transport=P&dsco=109&sowigan=So

A posto ce biti obavezne zimske gume, velika zelja mi je da kupim neki legalan slik za leto ali ne mogu da nadjem neki u odgovarajucoj dimenziji pa ako bude finansijskih mogucnosti, ja se nadam da cu uzeti sledece godine:

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=2073700.109.4024&typ=R-143148&ranzahl=4&Breite=175&Quer=55&Felge=15&weiter=0&kategorie=1&Ang_pro_Seite=10&Transport=P&dsco=109&sowigan=So

Ili u malo siroj dimenziji:

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=2073700.109.4024&typ=351818000&ranzahl=4&Breite=195&Quer=45&Felge=15&weiter=0&kategorie=1&Ang_pro_Seite=10&Transport=P&dsco=109&sowigan=So

Godine iskustva nisu dokaz kvaliteta. Zasto?
Pa zato sto mozda radis sve pogresno jos od pocetka...

Matori prdavci...

saša61beograd

Guglajući prodavnice guma za mog lenjog i neobaveštenog prijatelja,naletim na zanimljivu gumu.Za one sa točkovima "14".Barum brilantis 2 u dimenziji 175/80 14 košta kod Coninga 4100din!?Veća je 2,2% od 185/65 15,što smatram prihvatljivim.
Da su mi u planu gume, možda bih se i odlučio.Imaju i zimske u ovoj dimenziji,oko 5000din.
Volim debele i mesnate (visokoprofilne)gume,imam utisak da ih ništa ne može oštetiti.
Brilantis 1 koji sam imao fabrički stvarno nije neka guma,ali ovo je sledeća generacija,valjda je bolja.

Ps.Ubeđujem prijatelja sa zameni gume;ima neke Mišelinke, zimske,stare,prstima mogu da se odvale komadići gazećeg sloja,a on smatra da mogu još da se voze!Koliko je takvih na putevima!

Zoran

Jos uvijek iz prve ugradnje. Na satu imam oko 122 000 km  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

navolim

Citat: saša61beograd poslato 29.06.2012. - 20:52
Guglajući prodavnice guma za mog lenjog i neobaveštenog prijatelja,naletim na zanimljivu gumu.Za one sa točkovima "14".Barum brilantis 2 u dimenziji 175/80 14 košta kod Coninga 4100din!?Veća je 2,2% od 185/65 15,što smatram prihvatljivim.
Da su mi u planu gume, možda bih se i odlučio.Imaju i zimske u ovoj dimenziji,oko 5000din.
Volim debele i mesnate (visokoprofilne)gume,imam utisak da ih ništa ne može oštetiti.
Brilantis 1 koji sam imao fabrički stvarno nije neka guma,ali ovo je sledeća generacija,valjda je bolja.

Ps.Ubeđujem prijatelja sa zameni gume;ima neke Mišelinke, zimske,stare,prstima mogu da se odvale komadići gazećeg sloja,a on smatra da mogu još da se voze!Koliko je takvih na putevima!

Ja sam kupio Logana 2006-e sa gumama: Barum 165/80 R14. 2009-e sam mijenjao gume (prvi put) i posto nigdje nije bilo guma ove dimenzije, kupio sam (i od tada ne mijenjam tu dimenziju) Sigure 175/70 R14.
Pitanje za tebe: da li neko prodaje (u Bgd, recimo) gume dimenzija 165/80 R14 (za Logana) ?

DrJekyll

Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

saša61beograd

165/80 14 mogu povremeno da se nađu kod Coninga,i to samo Barum brilantis,made in Romanija.Verovatno je da ih uskoro više ni oni neće praviti.
Umesto toga mogu 185/70 14,tu je izbor veliki.
175/70 14 nije dobro rešenje,mislim da je bolje čak 175/80 14,ako već nije 185/70 14 ili 165/80 14.
Internet prodaja je za mene samo informacija i zabava.Kad se kupuju gume mora se svaka pojedinačno pogledati i utvrditi da je svaka oznaka,svako slovo identično na sve četiri (ili koliko se već kupuje).Ista zemlja porekla,ista smeša,isti datum (DOT)...

navolim

#206
Znaci da trazim 185/70 14 ... u redu, hvala na preporuci ...

saša61beograd

Slobodno,to je jedna od tri fabričke dimenzije,navedena je i na nalepnici na vratima.

saša61beograd

Izvinjavam se što pišem dva posta za redom,ali evo šta sam skoro čuo.
Zlatno pravilo broja "4"vezano za gume:
-4 iste gume na sva 4 točka
-44.444km maksimalno sa jednom garniturom guma
-4mm minimalna dubina šare
-4 godine maksimalno vreme korišćenja istih guma.

Malo prestrogo za naše uslove,ali generalno ok.

Loganovac

Citat: Zoran poslato 11.07.2012. - 09:08
Jos uvijek iz prve ugradnje. Na satu imam oko 122 000 km  :wave:.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.