Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

 :conf:  E... sad, bas,.... cekaj,... bas ga pretera.   :doh:  Jel `to ako ga vozis ili ako ga natovaris na kamionce pa ga nosis.  :D

Zoran

Ja kočim samo kada trebam stati a u vožnji jako rijetko. Na proljeće kada budem mijenjao gume malo ću razraditi bolcne na kliještima pa ću slikati pločice koje su prešle 101 000 km do sada.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Pa svi kocimo kad treba stati.  :rtfm:
Cekaj ti vuces i prikolicu sa Sanderom, i to ne praznu, ako se ne varam?  :ces:

Zoran

Motorom kočim kad god to situacija dozvoljava. Moje pločice su uvijek hladne čak i kada spuštam prikolicu sa prevoja  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Cini mi se da sam cuo ranije za tebe, da ti nisi Merlin  :ces:

:Smiley: :Smiley: :Smiley: :Smiley:

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Zorane, prvom prilikom kad budes skidao tocak fotografisi plocice i objavi fotografiju. Tvrdim da bi moje prve plocice trajale 150000 km da sam jedini vozio auto i da sam zamenske stavljao kada bi zaista bilo vreme za zamenu (6 mm mesa na nesto manje od 90000 km). Opet, ja vozim dizelasa i ne mogu da ne zanemarim cinjenicu da motor koci mnogo osetnije nego kod benzinca. Nisam cuo nikad da je vozac uspeo toliko da sacuva plocice. Za diskove ne sumnjam.   :ziveli:

zac

Samo da kazem, ko ne zna, da nova plocica ima tacno 12mm "mesa". A ukupna debljina sa metalnim delom plocice 16 mm.  :wave:

Zoran

Žac - hvala . Mada imam ja i nove (ostale mi od R 5). Sve ću slikati pri zamjeni guma na proljeće.

P.S. Polovan kamion (mercedes L 508 DG) sam kupio prije 17 godina i obloge nikada nisam nitovao a godišnje prelazim do 30 000 km sa njim.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

#130
Oko ove teme imam par pitanja.
Kada sam kupovao kocione plocice, naveo sam da imam obicne (pune) diskove u dimenzijama 238x12mm. ili 259x12.
Prodavac mi rece da su iste plocice  za sve diskove, cije dimenzije idu od: 238x12, 259x12, 259x20.6 i 260x22mm.

-Moje je pitanje,  cemu razliciti precnici diskova, kada su plocice identicne (ako su) ?
-Drugo, da li neko zna, koja je mera (unutrasnja sirina) nosaca plocica za samoventilirajuce diskove, posto vidim da su deblji za 8, odnosno 10mm, u odnosu na pune diskove. 
-Trece, da li zamenom nosaca diskova i klesta, mogu ugraditi ventilirajuci, ili su potrebne jos neke dorade?

DarioGTI

Nisam potpuno upućem u pločice, ali ne zvuči mi baš normalno da dvije dimenzije tj dva prečnika diskova imaju iste dimenzije pločice  :huh: To neka netko upućeniji kaže...

A što se tiče #3:

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

zac

Hvala Dario, znaci samo klesta i nosac.  :to:  :wave:

A za velicinu plocica, i ja sam se zacudio.  Mozda ce neko napisati i o tome nesto.

krle

#133
Različiti su kataloški brojevi pločica.

Za diskove 238x12 kat.br. pločica je 77 11 130 071 i 60 01 547 619; za 259x12 su 77 01 208 265 i 60 01 547 911, za  259x20,6 je 77 01 207 066.

eastcowboy

#134