Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

Lekac

Citat: Keka poslato 12.07.2018. - 19:55
Cekamo da nam autor razjasni sta je hteo da kaze.

Ako su oba LED, nije ostra granica gore.

Ne znam zasto ljudi dzeziraju pored svih krstenih (i legalnih) sijalica.

Sto se tice slika koje sam postavio, na slikama su prikazani snop kratog i dugog svetla sa LED sijalicama. Prva slika je kratko druga je dugo svetlo.
Inace, vodim racuna o tome da ne ugrozavam nikoga u saobracaju u bilo kom smislu pa i u smislu zaslepljivanja vozaca, trenutno koristim ove sijalice jer mi izgledaju prilicno korektno i do sad nisam imao problema u toku voznje i smislu ``blicanja`` od strane vozaca iz suprotnog smera.
A sto se tice polemike zasto koristiti LED umesto klasicnih (legalnih sijalica), licno meni vise prija boja ovog svetla i temperatura koju ove sijalice proizvode je neuporedivo manja u odnosu na halogene sto doneke cuva far. E sad dal je bolje osveljenje puta bolje nego kod klasicne to zavisi i od LED sijalica, a i od coveka (njegovog misljenja) meni se cini da je bolje osvetljenje i zbog toga sam ostao na LED sijalicama do daljneg.
Lukavi ljudi preziru nauku, prosti joj se dive, a mudri se njome koriste!

Lift je najbezbednije prevozno sredstvo na svetu!!!

Aleks

Pravi efekat će se videti prilikom prve noćne vožnje dok pada kiša. Javi kakvi su utisci.

Lazar@

Citat: Lazar@ poslato 19.01.2018. - 16:31
Sa Alija su...
http://s.aliexpress.com/2yYVjEZR?


Na drive2.ru ih bas hvale... :D Mada mozda i konzumiraju previse votke :lol1:

Crklo lijevo kratko svijetlo...Sijalice izgurale 8 mjeseci i oko 14 000km  dan-noc...Ja zadovoljan, bolje od narve i osrama.

Razmisljam sa kupim iste, doduse obicno zuto svijetlo ali pojacane(kao night breaker) sad za zimu  :huh:

Loganovac

Šta bolje od Osrama? Meni standardni Osram traje do sada u proseku preko 35.000km, veći deo grad, dan-noć.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

Citat: Loganovac poslato 01.10.2018. - 22:26
Šta bolje od Osrama? Meni standardni Osram traje do sada u proseku preko 35.000km, veći deo grad, dan-noć.
Probaj koliko traje Cool Blue intense, ili nightbreaker...ne moze 2 mjeseca da izgura, o tome pricam  :ne:

Na mazdi mi najobicniji osram traje vec 3-4 godine...

Ali ove "bijele" sijalice uvijek krace traju...Isto vazi i za "pojacane"


kiconix

Bas iz tog razloga mi nije jasno zasto forsiras to ludilo od sijalica.
Dacia ima odlicne farove i sa obicnim sijalicama rade savrseno.

Lazar@

#606
112 500km
Izvadio Xencn bijele 5000k
Stavljene Osram Silverstar 2.0 longlife



Ne svijetle apsolutno nista jace od ovog Xencn-a, nego mi je kontrast cak i losiji...Izgube se u ulicnoj rasvjeti
Jedino je cut off linija malo ostrija, jer je sijalica fizicki malo manja, pa ce manje smetati ostalim vozacima(mada mi se niko nije zalio)...

Sve u svemu meh :ne:
U jednoj ruci sam drzao cool blue boost u drugoj ovaj silverstar i rekoh ajde da uzmem ovaj silverstar, mozda je bolje zuto svijetlo za zimu...Mada ne bih rekao

Silverstar 8.40e za 2 komada

kiconix


mali.alen

Nakon nekih 2,5 godine pregorila Osram Nightbreaker Unlimited na suvozačevoj strani. Definitivno opet iste kupujem.

Zoran

Nakon koliko kilometara?
Sam svoj gazda - vazda.

Svarog

Meni su se ove Osram Silvestar pokazele kao vidno bolje od standardnih H4, ali je jedna crkla vrlo brzo, posle par hiljada kilometara, dok ova druga traje evo skoro 20.000 km. Nadam se da je ovo verzija 2 dugotrajnija.

mali.alen

Citat: Zoran poslato 18.11.2018. - 12:33
Nakon koliko kilometara?

E ne znam točno. Na sanderu su prešle 10000, a prije toga na Loganu 20ak tisuća. Ja prezadovoljan s obzirom da nekima puno kraće traju. (kod nas svjetla danju obavezna u zimsko računanje vremena). Danas stavio neke obične dok nove ne kupim. Razlika je ogromna i teško se sad naviknut na žuto svjetlo

LeNgenda

Imam neku stojecu lampu u sobi, halogena sijalica, ona duguljasta, 150 W. Nesto mi se ucinilo da bi 150 W trebalo da sija jace. Stavim novu i oslepim od bljeska. Stara je sijala, ali je oslabila drasticno tokom ove 2-3 godine koliko je radila.

E sad, svaki put kad sednem u MCV, svetla mi deluju belja i jaca od ovih u Sanderu, mada su ove nove svetlosne grupe odvojene sa H1 i H7, ako to uopste nesto znaci.

Tako da ako se zalite da su svetla zuta i/ili slaba, da nije sijalica prosto matora...

Ja imam Osram najobicniji za 270-300 dinara, traju dosta dugo, ali su mozda malo utulile.

Mozda i ovde padne jedna preventivna zamena, cisto onako.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

saša61beograd

Ovo sam i ja odavno primetio i menjam sijalice na oko 2 godine (ispravne) i uvek primetim promenu na bolje.Dovoljno je uporediti sijalicu posle 2 godine sa novom pa se vidi razlika koja sigurno utiče na kvalitet osvetljavanja.Ovo se odnosi i na H4 i na ostale sijalice.
Sigurno sam bar tri puta pisao o ovome u ovoj temi,ali šta vredi kad niko ne sluša.Ajde što me u kući niko ne sluša,ali ni forumaši ne slušaju matorog kolegu.Ne valja vam to omladino.

dekiv68

#614
Da li možemo da rezimiramo:
-Na Logan/Sandero I generacije sijalica je H4 (sa 2 vlakna)
-Na  Logan/Sandero II generacije 2 su sijalice H7 i H1 :conf: (kako shvatih iz posta od LeNgenda)
Recimo, na Punto 2b su 2x H7 sijalice na glavnim farovima (srednje + dugo)