Korozija ili nešto drugo?

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Na slici koju sam napravio posle zamene (dodavanja) kablova za masu se vidi promenjena boja lima na mestu gde su pričvršćene stopice kablova za masu, kao i ispod tog mesta. Zabrinjavajuće...  :help:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

Nisam baš siguran, ali  meni se čini  kao da je ova promena u boji izazvana zagrevanjem  zbog lošeg kontakta sa masom (možda zavrtanj  fabrički nije bio dovoljno stegnut). 

Loganovac

Pomislio sam i na to, ali pojava nije lokalnog karaktera, odnosno nije samo izražena oko mesta kontakta papučice sa limom, vidi se i na donjem delu lima (na slici izgleda kao da je iza papučica), ne mogu da verujem da se ceo taj lim toliko i tako zagrevao. S druge strane, u prilog ovome što kažeš ide i činjenica da se pre intervencije događalo da se anlaser malo "zamisli" pri pokretanju, a sada rikne kao lav... Pokušaću za vikend (ako zahladi) da malo oslobodim taj prostor i bolje pogledam.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

petar313

Meni to liči na elektrolizu. Tj. usled lošeg spoja, verovatno, je put struje bio "čudan".  :electro: 

ppejic

Nije u pitanju korozija vec, lepa res-pecena farba!  :doh:

Sutra ujutru proveravam kvalitet spoja na mom autu. Hvala na korisnoj informaciji.

Peja