Moje nedoumice i pitanja oko 9 meseci novog Sandera

prethodna tema - sledeća tema

sphex

we brake for nobody!

Svarog

sphex, za ono pod 2. sam pitao par mehaničara (kad sam kod mene čuo taj zvuk) i svi do jednog su mi rekli da je u pitanju gorivo (niži oktanski broj nego što bi trebalo), te da treba izbegavati velika opterećenja, iliti 2000 rpm u petoj nije poželjno. S evro premijum benzinom situacija je nešto bolja, ali ni od njega ne treba očekivati čudo.

sphex

A jeli, vidiš....hmm, pa dobro uglavnom ne mučiti motor u svakom slučaju. Evo od kad ste me posavetovali teram do 3000 obrtaja, pa tek onda idem u veću brzinu + blagim pritiskom na pedalu gasa lagano ubrzavam - manje se čuju eksplozije ;)
we brake for nobody!

silent

Svakako probaj EvroPremium 95, mozda cak i onaj od 98 oktana.

sphex

evo sad sam na njemu (ovaj od 95, "čistiji) slučajno sipah...
we brake for nobody!

sphex

...evo i posle skoro pa mesec dana još uvek se čuje taj famozni zvuk. Danas sam primetio da ga ima i na 2500 obrtaja (četvrta brzina, papučica gas nije baš do kraja pritisnuta). I da, u poslednje vreme stalno sipam Evro Premijum 95 BMB...
Inače, bio sam na besplatnom kontrolnom pregledu u subotu, pa sam iskoristio da pitam majstora za ovaj zvuk. Kaže da prijavim to na prvom redovnom servisu pa će proveriti. Posumnjao je da nije do čeličnog lima / zaštitnog dna motora, pa je pritegao šrafove, mada nije mogao mnogo poprilično su bili stegnuti.

Evo fotke pomenutog dela:


Potraga za izvorom se nastavlja  :zloca:

Iskoristio sam na kontrolnom pregledu da fotkam ispod malo, evo i korozije na izduvu/auspuhu nažalost:



...to već ne spada pod garanciju, tako da ili da čekam da ode ili da stavljam fensi neki hromiran  :cul:
we brake for nobody!

jorge2882

Sto se tice auspuha, izgleda da je to neminovno... Skoro sam stojao na semaforu i slucajno pogledao u auspuh Sandera ispred mene. Jasno se video asfalt kroz rupe na cevi koje su bile oko 1-2 cm...Izgleda da je to samo pitanje vremena.

sibelius

ljudi kupite logana i nema glava da boli  :to:
evo cetvrta godina i sve je na svom mestu
:too: :too: :too: :too: :too: :too:

sphex

we brake for nobody!

Daniel

Za taj auspuh ne brini, ima da traje mnogo kilometara. Ta rdja je povrsinska, i koliko je meni poznato, ima jako malo, barem onih na forumu, koji su i nakon 5 godina morali da menjaju/krpe auspuh. Na'rani  svinje i nistra ne diraj!   :ziveli:

A šus pleh si negde potkacio, koliko mogu videti. Pa je i moguce da on rezonuje....
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Aleks

Trebalo bi da auspuh podleže garanciji, dvojica mojih drugara menjali na Talijama zadnje lonce u garantnom roku. Čak je jedan od njih menjao na 20.000km pa opet na 40.000km.

sphex

Nažalost ne podleže, ako je tačno kao što piše u knjižici:



^^ moguće je da se "šus pleh" deformisao kad sam ga zakačio ko zna gde pa se sad čuje...
we brake for nobody!

Aleks

#42
Kod mene je pucao šus pleh iako je bio dobro stegnut sve dok ga nisam skinuo da pogledam da nije nešto drugo u pitanju, pa ga ponovo vratio i od tada se ne cuje. Probaj da olabaviš šrafove koji ga drže, mrdni ga malo pa ponovo stegni. Možda negde nije lepo legao pa se čuje bez obzira što je dobro stegnut. Ili ga jednostavno skini pa se malo provozaj bez njega i tada ćeš biti siguran da li je problem u njemu. :ces: Nadam se da sam malo pomogao. Pozz.

Zoran

Da vidite auspuh kod mene  :bonk:, samo vozi i ne brini za auspuh  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

sphex

we brake for nobody!