Brisači

prethodna tema - sledeća tema

sale_u123

Carall metlice za sada dobro funkcionisu.
Sinoc sam se vracao za Beograd autoputem od Sremske Mitrovice.
A onda se spustila jaka kisa i grad velicine graska (ali samo kratko). Brisaci su korektno odradili posao.
Pitanje je koliko vremena im treba da pocnu da skripe

speedo

Moje Bosch eco metlice, klasične, i dalje korektno vrše posao, a montirane su u januaru prošle godine! Vrlo sam zadovoljan i opet ću uzeti iste.

Boban

U vezi Boscha samo da spomenem da sam nedavno bio kod njih u fabrici u Šimanovcima i video kako se predano,kvalitetno vrši ispitivanje tih brisača na nekoliko modela vetrobrana zaista svaka preporuka a ja i dalje sam na fabričkim metlicama evo već deseta godina i rade :ne:

glavonja3

Takodje oko 10 godina sam koristio fabricke metlice, sve dok ne otpadne guma sa njih...

A onda sam presao na fabricke metlice sa drugog Logana koje su radile (recimo) 5 godina a stare su takodje kao moj auto - 12 godina. Jedna od tih je poprilicno dobra, a drugu sam stavio ispred suvozaca pa neka njemu lose brise :)

Kupio sam Alca ali su jos u garazi, cekaju da ove crknu...

kiconix

Nadam se da si tih 400 din pametno potrosio.  :dobro:

glavonja3

Bas sam ustedio :)

Necu da menjam nesto sto radi - to je princip.

Zoran

Pa i ja imam na kamionu metlice Bosch starije od 10 godina. Parkiran je uvijek pod nadstrešnicom, zimi se rijetko vozi i neću ih mijenjati kada rade dobro.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Imam i ja nov komplet, stoji na suvom i sigurnom. Necu ih staviti dok ovi rade.

Ayrton

#263
Citat: kiconix poslato 10.07.2018. - 13:00
Imam i ja nov komplet, stoji na suvom i sigurnom.
I ja, eno ga u radnji... :Smiley:
Citat: Zoran poslato 10.07.2018. - 10:30
...metlice Bosch starije od 10 godina...kada rade dobro...
Kako to dobro rade i posle 10 godina, stvarno mi je teško da razumem. :ne:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Keka

Dobro je vrlo sirok i individualan pojam.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

... a deset godina može da znači 50000km, ali i milionče. Može da znači da je auto zimi bio pod krovom, a može da znači i da nije. Kako god bilo, bitno je da se kroz vetrobransko staklo dobro vidi. Kao zamenske metlice već nekoliko godina koristim Alca i zadovoljan sam.  :wave:

saša61beograd

U Kit komercu su Valeo compact brisači 53cm (u zelenoj kutiji) trenutno 375 din komad,u Panteru su prošle godine bili oko 500.Ja kupio,da se nađe,jer su definitivno najbolji koje sam stavljao na Logana,a svašta sam stavljao.

sale_u123

@Ayrton u pravu si za Carall metlice.
Posle nepunih 5 meseci, počele su da se krzaju i ostavljaju tragove na staklu.
Moraću da ih menjam.

Lazar@

#268
Ima li neko iskustva sa goodyear metlicama brisaca?
Nasao sam ih za 6-7e komad, a imaju i neki obicni Bosch po 8e?

I je li ova oznaka za duzinu u ince? Tipa 20' ili 22' ?
To mnozim sa 2.54 da bi dobio duzinu u cm?

speedo

Ja imam Bosch standardne metlice i evo traju već od januara 2017. Otprilike je i ta cijena oko 7-8 eura. Opet ću staviti iste, jer ove ne škripe i dosta dobro brišu.