Brisači

prethodna tema - sledeća tema

miki-bgd

Nikakav problem i da se metlice malo preklapaju, vise od godinu dana radi ovako



Loganovac

Problem nastaje kad ih pogrešno preklopiš, pričam iz iskustva  :agr:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleksabgd


Keka

Alca je spomenuta bar 10 puta, samo treba citati  :rtfm:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


VaskezNS

Citat: Aleksabgd poslato 06.12.2014. - 20:59
Kakva su vam iskustva sa Alca i Lucas brisacima? Cena im je vise nego pristojna.

Lucas baš nedavno uzeo u Univerexportu, mislim da je bio čak i malo jeftiniji od cene u tom Lav autu. Za sada zadovoljan, lepo legli, ne škripe i ne preskaču. Na pakovanju piše da ih treba zameniti na svakih 6 meseci.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Loganovac

 :lau:

Baš su slatki! Pa za njih bi najbolje bilo da ih menjamo par puta dnevno...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

#96
Kupio sam Valeo za 800 din par u Panteru u Gandijevoj ulici.Ovih dana sam ih baš istestirao i oduševljen sam;savršeno brišu,bez ikakvog šuma,čuje se samo motor brisača.U poređenju sa starim Alca već u ruci se oseća koliko je guma mekša,baš kako odgovara za zimu.A na kutiji piše ono što treba:made in France i da su namenjeni,između ostalih,za Dačiju Logan od 2004.god. pa na dalje.
Kad sam kupovao ponudili mi one od 51 cm,ja ih uzeo,nema neke razlike u odnosu na one od 53 cm.Koliko god da su dugački,desna,suvozačka strana ostaje sramotno neobrisana,ali to je greška Dačije,a ne proizvođača brisača.
Stari Alca brisači, odlično očuvani posle 7-8 meseci, ostali u rezervi.
Pre zamene brisača (i pre ove kiše) deterdžentom za sudove,magičnom krpom i toplom vodom temeljno oprao šoferšajbnu.Nešto sam utripovao (a možda je i tačno) da je treba odmastiti od letnjih i jesenjih naslaga da bi brisanje bilo što bolje.

zac

Valeo je pravi izbor, ja ih trosim od 2007. Moji su sa spojlerima i indikatorom starenja..a namenjeni su za A6

Rimad

Interesuje me da li iko mijenja samo gume brisača? Ako ovo radim, nakon koliko bi trebalo promijeniti brisače?

Loganovac

Znam da se u prodaji mogu naći gumice za metlice brisača, ne znam tačno gde. Što se samih metllica tiče, ne misliš valjda da će bilo ko propisati period zamene? Menjš kad više ne rade dobro, odosno kad i sa novim gumicama tandrču ili presaču. A i tad verovatno postoji drugo rešenje, provera nosača metlica, ugla naleganja i zazora.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Probao par puta, svaki put bezuspesno.
Kupujem champion godinama. Traju po 3-4 godine.
Dileme nemam.

speedo

Probao sam na nekim prošlim autima, fol je što te zamjenske gumice brisača na jednom kraju imaju metalni osigurač (bar ove koje sam ja koristio) da ne ispadaju i da se ne izvlače, koji s vremenom može da krene da dodiruje i grebe staklo. S obzirom na zezanje oko njihovog montiranja i upitan kvalitet nisam siguran koliko se to isplati.

maestral5747

To makneš i stegneš kombinirkama. Drugi kraj mora bi slobodan

kiconix

Dajte ljudi, par dobrih metlica košta do 1000 din,.
Na 4 godine izađe ko pakla cigareta godišnje a ne razmišljaš o tome da li brišu ili ne.
Što bi se zezali sa nekim kvazi gumama sa buvljaka koje nisu nizašta.

silent

Alca brisac 53cm - komad 220 dinara. Menjam ih na 9-12 meseci.