Brisači

prethodna tema - sledeća tema

Zee

Kod mene su 560mm+530mm,  jedno vreme su se preklapali,
ali sam promenio onaj plasticni nosac sto dodje uz brisac i sada su knap.
:wave:

brankovs

Ja sam stavio 610+550 i briše za medalju,preklapaju se brisači,to ništa ne smeta ali briše veliku površinu.

Aleksabgd

Meni su trenutno 2 po 510mm. Da li to znaci da se 2 po 530 ne bi preklapala? :c0:

Loganovac

U principu 530mm metlica je sa svake strane duža za po 10mm od 510mm metlice (naravno da zavisi od držača metlice). Dakle, ako između metlica sada imaš više od 20mm, ni 530mm se neće preklapati.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ljota

Nema preklapanja, provereno! :to:

speedo

Citat: saša61beograd poslato 24.11.2014. - 16:19
Alca brisači,53 cm,kupljeni proletos,radili su dobro celo leto i deo jeseni.Pre nekog vremena,baš je bilo hladno i padala je sitna kiša, pokazalo se kao i ranijih godina, da nisu baš idealni za hladno vreme.Ukrute se,poskakuju i čuju se.Mislim da ću za zimu kupiti Valeo ili Šampion (ovi Šampion su bezobrazno skupi,oko 1100 din par).
Sipao sam NIS-ovu tečnost za pranje,zimska,žute boje,oko 220 din 2 l.Čini mi se da je dobra isto kao i Sonax koji sam ranije sipao.

Saša, zaobiđi Champion brisače. Ja ih imam (par od 530 mm) i odlično brišu, ali preskaču kada idu na gore i baš ružno škripuću. Kuppio sam ih prije godinu dana otprilike, fabrički su bili bešumni ali loše brisali. Naredni put ću probati neku drugu marku ili možda ove moderne "banana" brisače.

sibelius

od kako teram limuzinu iskljucivo kupujem Valeo i prezadovoljan sam
istini za volju ne mogu da ocekujem da potraju vise od godinu dana .....
svake godine u zimu promenim i taman potraje do sledece zima kad pocnu polako da otkazuju poslusnost.....
msm nije nista drasticno ali pocnu da ne prijanjaju kako treba ,razmazuju vise nego sto brisu itd.....
obicno je par bio oko 750-800 din

staracstol

Za ovu zimu, wurth aero 600i 550. Lepo brisu i cute.

peras

Fabricki brisaci su me prijatno iznenadili, izgurali su tri zime, i jos uvek brisu perfektno  :lux:

Aleksabgd

Da li ima neko iskustvo sa bosch brisacima( made in china)?

miki-bgd

#85
Ja teram bosch iz Rodica, placeni negde oko 1000 din, ako se secam uzeo sam ih pre oko godinu dana, na leto.

Imao sam ranije problema sa flekama na staklu posle brisanja, ali se ispostavilo da je do sredstva za stakla, ne do brisaca. Koristio sam gotove mesavine, ali kad sam uzeo Sonax koncentrat, progledao sam  :too: Fleke sam imao i sa starim brisacima, a i sa novim staklom i novim brisacima, posto je menjano u medjuvremenu.

Andrix

Koristio pomenute Bos brisace, koliko para toliko brisu, champion vrede svaku paru / iz iskustva...Samo paziti da se ne struze po ledu i trajace svaki, naravno i kad zacvile / kanta, mada dobro dodju kad se coveku prispava.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

sibelius

#87
evo prakticnog primera
pazario valeo metlice 525mm
na slikama se vidi koja je to razlika izmedju metlica i kako stoje namontirane
pretposlednja slika je sa starima mestilcama od 500mm a poslednja sa metlicama od525mm
ostalo je jos malo lufta,po mojoj proceni nesto malo vise od santimetra.
e sad sto se tice drugih dimenzija i kombinacija upotrebite mastu
p.s komad 300 dinara

Andrix

ako se ovaj desni malo iskrivi pa ne pobegne na vreme drugom, biti ce svasta
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Greška, levi beži desnom.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.