"Autocentar-Živa" Pančevo

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Na žalost mene nisu,i kao što rekoh proveriću da li sam uopšte u bazi podataka..pretpostavljam da treba da zovem RNS??

Sir Oliver

Prošle godine sam bio kod Žive na prvom servisu i generalno bio zadovoljan. Usluga, cena, na kraju krajeva je sve ok.
Samo ne mogu da im oprostim, i iz tog razloga me neće videti više, što su me ubeđivali i garantovali da se servis upisuje u RNS bazu podataka.
Ove godine sam bio kod Francuza na drugom servisu. Generalno, totalno drugačiji pristup i mušteriji i poslu, uz objašnjenje da Živa prošle godine nije bio u sistemu,(nije imao nešto, bem li ga kako se zove) što su oni dobili pre neku godinu. Proverila je, i ustanovila da nisam upisan.
U slučaju, daće bog, da tapnem Logana za MCV, idem u Jagodinu sigurno na servise MCV-a. Ako ne uspem, ne videše me više ti derači, sigurno.
Kao što sam već pisao, dao sam 10 tisuća za kola, neka im još ovih 200e za servis. Al da me neće videti na trećem servisu, niti na bilo kom drugom, neće!
I drink to make other people more interesting.

ivan-bgd

Pozvan RNS uputili me na HIT ,a tamo mi ljubazno rekoše ako imam servisnu knjižicu ovlašćenog servisera da nema brige....nikakvu drugu informaciju nisam dobio....

DrJekyll

Bio juče kod Žive. Prekjuče ostavio auto kod njih u garaži, da se ne cimam ujutru da čekam da se ohladi jer sam štelovao ventile i menjao disk pločice. Sve odrađeno do 9 sati (doduše niko me nije zvao da je završen auto, ali mi je i rečeno da će biti do 9). Dobio sam fiskalni i sve je bilo ok.
Inače, lik koji radi tamo mi se ponudio par puta da mi odveze auto u pančevo, da se ja ne cimam, pa da mi ga vrati kod njega na NBGD. Pošto imam blizu njih brata, odlučio sam se da prespavam kod njega pa ujutru da pokupim auto.
Cena 9000 (štelovanje ventila 3200 + disk pločice i rad 5800), a u Hit-u su mi samo za pločice tražili 7000, a ko zna koliko im je štelovanje ventila.
Toliko....
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

silent

Pošto treba da radim 3. servis, kontaktirao sam i Živu. Još uvek ne upisuju servise u bazu podataka. Upitani zašto, kažu - to niko ne radi...
Pošto mi je auto u garanciji, pitam - mogu li da donesem svoj materijal (isti koji i oni ugrađuju), odgovara - ne može. Dobro, donekle razumljivo.
Kažem - a da mi auto nije u garanciji, mogu li tad da donesem delove? Može, ali su onda ruke 30% skuplje, umesto 1700 - 2200.

ivan-bgd


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Bruka, stvarno da covek nikada ne ode ni u jedan servis...  :badmood:

hobbista

Eh, šta radi ova kriza. Jedan od problema je i taj da će uskoro u Bgd-u ostati par ovlašćenih servisa u sistemu RNS (neki od njih sa radnjama na više lokacija).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

saša61beograd

Da,tuga.Ne samo ovlašćeni,već i prodavnice delova i servisi uopšte.Prolazim često Ugrinovačkom u Zemunu,tamo je nekad u svakoj drugoj kući bio neki servis ili neka prodavnica delova,sad je to uglavnom pozatvarano.
A što se Žive tiče,nikad nisam bio,i ne znam šta da mislim o njemu zbog oprečnih iskustava.
Posle dve i po godine na Forumu ja zapravo ne znam gde bih sa poverenjem odvezao auto na popravku kad mi zatreba.

ivan-bgd

Citat: saša61beograd poslato 03.04.2013. - 19:38

Posle dve i po godine na Forumu ja zapravo ne znam gde bih sa poverenjem odvezao auto na popravku kad mi zatreba.
Slažem se u potpunosti sa konstatacijom..na žalost :ne:

Loganovac

Ne mislim da je poverenje u pitanju, uvek sam tamo ulazio sa puno poverenja i uskoro ću opet. Ovo što je silent prijavio je bezobrazluk. Moram da kažem da tako nešto nikada nisam doživeo i razumem čovekovo razočarenje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Dok se ne "opečem" i dalje ću ići kod njih, ako ništa drugo, te zbog toga što stojim pored kola i gledam šta se radi i kako, a i cena je bolja od nekih drugih opcija. Ne kažem da su savršeni, ali poenta je otići u servis sa što manje "negativnih" ocena i gde će menadžment servisa da se ponaša prema kupcu kao prema korisniku njihovih usluga, a ne kao prema marvi koja je došla da se tu nešto buni, što sam doživeo nekoliko puta u jednom od najvećih servisa (da ga ne imenujem).
Koliko sam video u Živi, majstori se menjaju (kao i u svim ostalim servisima) i sasvim je moguće da neko naleti na nekog "nestručnog" majstora, a kada se desi problem, poslodavac može samo da da otkaz majstoru, ali je obraz već okaljan i treba da se "čisti" dugo posle toga.
Cenim da svaki servis ima bar nekoliko "grešaka", od kojih su neke konstatovane ovde, a neke i ne, ali niko mi ne može reći da je bar jedan servis "savršen" i da su uvek radili odlično pa on ide stalno kod njih zbog toga.
Poenta je sledeća, kao što su neki već i napisali "ja idem u taj i taj servis jer nikada nisam imao problema sa njima", da se sabiraju negativne i pozitivne ocene i naravno da se vagaju pravilno i onda će svako imati uvid u sveopštu sliku servisa kod nas u Srbiji.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

perisic

friska informacija od pre neki dan. ziva na leto definitivno nece biti ovlascen servis. sto se majstora tice,i ostalih zaposlenih,odkada su dva vodeca majstora (jedan sto je radio diagnostiku i upravljao servisom i jedan mehanicar) napustili servis,mnogi su se izmenili na njihovim mestima. kad god bih dosao,video sam nekog novog. atmosfera nije ni blizu onoj kao sto je bila do pre godinu,dve.  ovo nije moje zapazanje,vec mog kolege sa posla,koji je pre 6,7 godina kupio novog logana kod zive i redovno tamo odlazio,sto zbog sebe,sto zbog prijatelja,koje je dovodio kod njega na servis i odrzavanje njihovih vozila. kaze da je sa godinama upoznao jako dobro sve majstore i prodavce,kao i zivu.na njegovu preporuku sam i ja tamo otisao. on vise tamo ne ide,a zasto ne znam. pitacu ga ovih dana,bas sam radoznao. 

hobbista

Rekoh ja, ostaje par servisa. Za sada je najverovatnije da ostaje Hit i Kompresor, a od ostalih... ne zna se jos.

Inace, dosta servisa je izmenjalo majstore prethodnih meseci. Razlog je jednostavan - udarila susa i plate se smanjile, pa su dobri majstori (vecim delom) otisli da rade na crno. Za njih nema zime, i zaradice visestruko u odnosu na platu u servisu.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D