"Autocentar-Živa" Pančevo

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Da otvorim ovde pitanje šta je urađeno na vozilu našeg člana sibeliusa, koji je u garantnom roku odvezao auto u servis zbog lupkanja u prednjem delu vozila. Auto je pregledan i ustanovljeno je da je spala opruga amortizera. Tom prilikom je ustanovljeno i curenje ulja u predelu poklopca zupčastog kaiša, pa mu je odrađen veliki servis.

Citat: sibelius poslato 09.09.2011. - 17:16
...isto tako posle pola sata setnje po Pancevu zove majstor i kaze da mi auto pusta zejtin tacnije na pupmi za ulje na zupcaniku osho semering i zaliva kajseve. u prevodu 10,000.00 dinara
sreca moja pa sam u garanciji ,al bi bolelo......
ovako sam samo dva dana bio bez automobila ali sam preziveo
veliki servis izasao 30850 dinara

Da bismo bili načisto u vezi ovog slučaja, a u vezi sa Pejinom tvrdnjom da su radovi u garantnom roku naplaćeni kroz veliki servis,

Citat: ppejic poslato 09.09.2011. - 21:43
Ako ti je curilo ulje na pomenutom mestu u GARANTNOM ROKU, sled popravke bi bio sledeci.
Kompletna popravka, tj. zamena pomenutog lancanika i semeringa ide o trosku ovlascenog servisa, kao i ZAMENA kaiseva, spanera, filtera ulja i ulja.
Ako te je u tom trenutku veliki servis kostao 30kdin.. to samo moze znaciti jedno... da su ti naplatili nesto sto je trebalo zameniti prilikom otklanjanja kvara u garantnom roku!
Bas ovakva popravka u trenutku velikog servisa je opisana u temi o curenju ulja.

zanima me sledeće:

- Tačna kilometraža i starost vozila
- Specifikacija delova i radova koji su naplaćeni
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

I mene samo zanima, pored ostalog što je Loganovac pitao, pre koliko ti je bio zadnji servis, km i gde si ga radio?




P.S.
samo da napomenem da sam bio skoro kod Žive i odradio drugi servis i dalje imam sve pohvale za ekipu.....čak sam maltretirao lika da mi namesti brizgaljke za brisače   :zloca:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

stepwau-LPG

Kao sto ne treba biti iskljuciv za Hit auto kao negativan servis, tako ni Ziva nije bas tako dobar. Ja sam ih recimo zvao za drugi servis da se informisem koliko kosta i sta se radi na tom servisu, bili su iskljucivi da se svecice ne menjaju i ako sam im rekao da je auto na as i trazio i redovan servis gasa na 30000. Po ceni za ukupan servis na 30000 su bili samo 1000 din jeftiniji od Hit auta (ako se oduzmu svecice onda su znatno jeftiniji, ali nije fer izuzeti neku radnju servisa i tako prividno biti jeftiniji znatno).

DrJekyll

Ja sam odradio dva mala servisa i bili su jeftiniji od Hit-a, ali nije problem u ceni. Ceo problem je što u Hit auto ti ne možeš da uđeš u servisni deo i nemaš pojma šta ti rade na kolima, a pritom ti sipaju i drugo ulje koje je jeftinije, a nije ono koje ide fabrički u Daciu. Puno smo o ovome pričali i mislim da ne treba ovde upoređivati ta dva servisa.
Dovoljno je samo da se napiše da je Živa napravio propust za obaveštenje o svećicama.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Veterinar

Ne mislim da je Valvoline jeftinije ulje. Ostalo stoji.

sibelius

#80
@ loganovac
Elem... Narode, da malo razresimo misteriju.
Prevashodno sam otisao da uradim veliki servis.
Pritom sam trazio da provere sta to tandrce iz pravca prednjeg levog tocka, da nasteluju kvacilo, nasteluju tj. zategnu rucnu i promene sijalice na centralnoj konzoli  koje su volsebno riknule.
Auto je u tom trenutku presao 59920 km.
Otvorio sam nalog, ostavio auto i bukvalno posle deset minuta me zove momak iz servisa da mi kaze da je uzrok lupanja ispala opruga amortizera i da je sad vracena na mesto.
Posle otprilike sat vremena me opet zvao momak da mi kaze da je uocio curenje iz navedenog mesta i poceo da nabraja sta i kako i pri tom uredno mi rekao da bi to kostalo 9500 dinara. Kad sam ga upitao zasto placam ako je auto u garanciji , on se uredno izvinio jer nije pogledao servisnu knjizicu i napomenuo da ce samo za to trebati dodatna dva-tri sata i da auto nece biti gotov tog dana vec sutradan oko 10 ujutru.
Da li je sad i veliki servis trebalo da mi bude upola jeftiniji zbog svega ovoga ne znam, ali ja sam otisao prevashodno zbog servisa a oni su ostatak uocili naknadno. Tacan spisak sta su sve povadili i promenili dacu vam kad nadjem gde sam skembao papir.

stepwau-LPG

Problem je sto nije zaboravio da mi kaze da se svecice trebaju menjati, nego je rekao da ne treba da se menjaju. Naravno, ne zelim da kazem da je Ziva los, nego samo ne treba ga idealizovati (mom teci je na loganu posle neke provere pumpe za benzin zaboravio da vrati osigurac na crevo benzina koje dovodi gorivo u usisnu granu, pa mu je u sred voznje ka moru izletelo crevo i benzin po celom motoru poceo da prsce, moglo je biti i gore...). Ko je radio poslednja dva tri meseca servis i raspitivao se o istom, mogao je da zakljuci da su se cene dosta priblzile u servisima. Inace da kazem jos u Hit autu su mi sipali elp, i to sve sa original nalepnicom sa flase ulja koju su zalepili pod haubu i napisali datum zamene.

sibelius

#82
Ma kad bi moglo od svih da se sastavi jedna dobra ekipa gde bi nam bio kraj.
Ovako od servisa do servisa jerbo znaš da je u onom dobar električar u onom je dobar ovaj u onom onaj.
Generalno, najviše zamerki sam imao na HIT. Živa mu dođe ko porodična manufaktura, ništa pompezno ušuškano, tiho, ćute i rade, ništa aparati za kafu ovo i ono.
Eto čovek čim je podigao auto video je da je ispala opruga.
I u Hitu mesec dana ranije isto sam reklamirao rekoše da na trapu nisu uocili ništa, što samo govori da nisu ni pogledali.

stepwau-LPG

Tako je svi imaju propuste, mislim na one fundamentalne koje niko ne ocekuje da ih naprave. Ipak kada bi nasa inspekcija i sudstvo bili rigorozni i brzi i te kako bi se oni cuvali da naprave neki kardinalni propust na servisu.

Loganovac

@sibelius: da si odmah lepo ispričao celu priču, kao što si tek sad, na moje insistiranje, učinio, do svega ovoga ne bi došlo. Ljudi, zašto vas mrzi da tipkate?

@stepwau-LPG: treba napraviti razliku između propusta (a ko rad - taj i greši) i fušeracija, imao sam slučaj u jednom drugom servisu i pisao sam o tome. NIko tebi ne brani da menjaš svećice kad god hoćeš, niti smo imali slučaj da u Živa servisu nisu hteli da urade bilo šta što je vlasnik zahtevao - za svoje pare.

Da se vratimo na sibelius-ov slučaj: ako malo bolje razmislimo, da su hteli da nešto muvaju prvo bi pogledali servisnu knjižicu. Dalje, možda su mogli sve da odrade a da ti i ne znaš - lepo ti naplate veliki servis (zamena pumpe, kaiševa, španera, ulja, filtara i ostalo), a usput zamene i ostalo što se radi u slučaju curenja ulja i to naplate Renou  :crazy:
Da si malo zagledao po motornom prostoru, možda bi mogao jeftinije da prođeš...  :ne:
Uostalom, cena velikog servisa koju si naveo je korektna.
Međutim, još nam duguješ specifikaciju stavki koje si platio i šta je tačno rađeno, možeš da postuješ u odgovarajujćoj temi o velikom servisu a ovde postaviš link. Još nismo načisto da li je Peja u pravu kad kaže
Citat
Ako te je u tom trenutku veliki servis kostao 30kdin.. to samo moze znaciti jedno... da su ti naplatili nesto sto je trebalo zameniti prilikom otklanjanja kvara u garantnom roku!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

markonikolic83 je imao takav slucaj. Pogledajte link koji sam psotavio par postova iznad.

Loganovac

Upravo zbog toga sam i pitao ono što sam pitao.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Stajalo u postu iznad, koji je obrisan od strane Administratora.

sibelius

#88
evo linka sa troskovima servisa kod Zive

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=2090.msg68004#msg68004


p.s nije mi tesko da tipkam ali nisam bio skroz precizan. izvinjavam se ako sam uneo zabunu u nase redove

LeNgenda

Nezamenljiv servis.

Drugi servis, mali servis + filter kabine, tj. 6450+1950=8400 dinara, da ne zazalis ni zbog jednog dinarcica. Za svecice rano, tek 17.500 km.

Majstor Goran, podsetio me na naseg Veterinara, jedan od onih blagih, nasmejanih ljudi, dok se ulje cedilo covek proverio izduv, natezao prednji trap, pogledao plocice, pre dizanja auta pogledao akumulator (od 600 Ah, posle dve godine pao na 527 Ah), ostalo nam pola litra ulja, sve kao i obicno. Filter kabine bio uzasan, dobrih 50% tisi ventilator i bolji protok vazduha. Proverio sve tecnosti. Odgovorio na sva pitanja.

Uredno popunjena servisna knjizica, izdat fiskalni racun.

Servis bez greske.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.