Sandero Stepway 1.6 + Gas

prethodna tema - sledeća tema

dr.miso

 Evo da vam i ja predstavim svoju kupovinu tacno posle mesec dana voznje i da cujem vasa misljenja o tome kako sam prosao i da li sam se prevario :) iako je sada sve gotovo.

Prvo da kazem da sam jako zadovojlan ovim prvim utiskom, jako udoban (ja dolazim sa golfa 4 za 17 felnama i sportski spusten, tako da je meni ovaj sada ladja  :too:), dovoljno startan za vrstu auta i sasvim solidan za pare za koje se moze naci.

Auto je kupljen 25.08.2011 i prvi vlasnik ga je vozio 6300 km, posle toga, 12.03.2013 (star 20 meseci) dosao u moje ruke i evo u mesec dana vec na 8200 km  :)

Sa autom sam dobio:

1- sve 4 letnje gume na 16 alu felnama (naravno skoro nove) i sve 4 zimske gume sa garanciom 3 godine (23.120 dinara tada) na celicnim 15 felnama (21.800 dinara) (kupljene direktno u daciji kada je kupljen auto)

3- srafovi za celicne felne 16 komada + jos 4 komada za rezevnu gumu (7.040 dinara)

4- ratkapne za celicne felne (5.800 dinara)

5- zastitu ispod haube oko motora, to je jedina od dacija sto sam ghledao da je to imala, naruceno direktno iz francuske (nekih 9000 dinara tada)

6- senzore za parking isto direktno u daciji pre preuzimanja auta namontirani (170 evra)

7- letnje patosnice sandero jos zapakovane

8- zimske gumene patosnice original u autu (4.400 dinara)

9- original naslon za ruku (jako praktican i cvrst) (90 evra)

10- pre predaje auta pri prvoj kupovini ugradjena i sva 4 zvucnika (4000 dinara)

11- set daci-renault prve pomoci, trougla i sajle sa vucu, sijalica itd (40 evra)

12- pun rezervoar benzina   :D

Cene sam stavio bas zato sto su po meni velike, ali sta ja mogu kad je prvi vlasnik sve original hteo :)

Celo ovo zadovoljstvo me kostalo 7200 evra sa prepisom, auto je imao sve ukupno 5 godina garancije i nema slike ali malu ogrebotinicu na prednjim levim vratima kako ga je neko na parkingu cvrknuo (velicine 2 cm) to je sve...... :lau:




ovo je ta zastita ispod motora:

url immagine


naslon za ruku:

url immagine


display za parking senzore (prvi vlasnik je izricito trazio ovu poziciju a ne iznad retrovizora i mogu reci da mi je bas prakticno):

url immagine


ovakav isti je moj auto, nisam slikao svoj jer je prljav   :whistling:

url immagine



Ja sam sada ugradio plinski uredjaj i sapa system protiv kradje.


zaboravio sam na negativne stvari po meni:

A- nema airbaga kod suvozaca
B- nema komande na volanu za radio
C- nema elektro podizace za stakla na zadnjim vratima


Kakva su vasa misljenja o svemu????????  :c:
Gde se pije pijem, gde se jede jedem, gde se radi ne smetam!  :lazy:

bmiillan

mislim da si napravio odličnu kupovinu. cena je više nego korektna , ali verovatno više ne može ni da se dobije
da se u sreći i zdravlju navozaš
nemoj na silu uzmi veci cekic

dr.miso

e hvala  :too: vlasnik mi je jos nudio i original poprecne krovne nosace sto je isto u servisu narucio za 100 evra ali mi to nekako bilo mnogo, jeste da su originalni ali opet mislim da se za mnogo manje mogu da nadju.....
Gde se pije pijem, gde se jede jedem, gde se radi ne smetam!  :lazy:

zac

Lep auto...neka je sa srecom!  :ziveli:

VaskezNS

Odlična kupovina, za te novce - fantastično !  :jea:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

miki-bgd

Samo neka te sluzi!  :ziveli:

Da dam komentar na komande na volanu za radio. Pre kradje radija koristio sam komande, ali mi je bilo nekako neprakticno posto mi je ruka uglavnom na menjacu, pa stalno da setam rukom (molim bez saveta za pravilnu voznju, ruke 15 do 3  :gun: ). Kad su mi obili auto, kupio sam ovo http://www.tehnomanija.rs/autoradio/sony-autoradio-dsx-a30.html , i caka je sto ovaj uredjaj ima daljinski upravljac! Znaci ruka moze da bude na menjacu, na naslonu za ruku, spustena, podignuta, moze onaj pozadi da pusta muziku, sta god oces, nisi vezan za volan. Daljinac je za preporuku!

Ali... iskoristio sam postojece komande na volanu i prevezao sam ih na sirenu (razlog je skretanje, kada drzim volan namotan levom rukom, a sirena nije u dometu, ima u temi), pa sad imam sirenu na dva mesta  :zloca:

Aleks


dr.miso

#7
Citat: miki-bgd poslato 17.04.2013. - 00:06
Samo neka te sluzi!  :ziveli:

Da dam komentar na komande na volanu za radio. Pre kradje radija koristio sam komande, ali mi je bilo nekako neprakticno posto mi je ruka uglavnom na menjacu, pa stalno da setam rukom (molim bez saveta za pravilnu voznju, ruke 15 do 3  :gun: ). Kad su mi obili auto, kupio sam ovo http://www.tehnomanija.rs/autoradio/sony-autoradio-dsx-a30.html , i caka je sto ovaj uredjaj ima daljinski upravljac! Znaci ruka moze da bude na menjacu, na naslonu za ruku, spustena, podignuta, moze onaj pozadi da pusta muziku, sta god oces, nisi vezan za volan. Daljinac je za preporuku!

Ali... iskoristio sam postojece komande na volanu i prevezao sam ih na sirenu (razlog je skretanje, kada drzim volan namotan levom rukom, a sirena nije u dometu, ima u temi), pa sad imam sirenu na dva mesta  :zloca:



E hvala ti. :) Procitao sam tvoju temu o tome kako si iskoristio komande na volanu, dobra ideja za one koje imaju komande. :) U svakom slucaju, moj radio je bas onaj obican ali ne bih nista dirao za sada zbog garancije...Jos moram da proverim da l' je sve proslo ok posle moje ugradnje plina. Ne znam da l' si video jednu temu gde sam o tome pricao pa je Slavko proveravao bazu podataka da vidi kakvo je stanje...

Jedna stvarcica koju bih rado stavio je onaj modul za prozore Loga2...to isto smatram manom mog autica :(



žac :   mislim da sam Vas video na gazeli danas oko 15 sati :)
Gde se pije pijem, gde se jede jedem, gde se radi ne smetam!  :lazy:

ropee

čestitke na autu , da kažem novom autu , jer ovo je stvarno kupnja tek razrađenog novog auta .
Neka te dugo služi  :too: . Boja , oprema sve za 5 ,  po meni jedina šteta je što nije diesel  ali ugradnjom plina smanjio si troškove  :dobro: