Alati i pribor rucne izrade.

prethodna tema - sledeća tema

zac

Posto smo ovih dana pricali o cetvrtastom kljucu za Dacijin karter, a volim i sam da napravim po neki alat a i pribor, resio sam da otvorim ovakvu temu, i da vam prikazem jedan od alata koji je mojih ruku delo.
Imam jos nekih projekata, ali trenutno nemam fotografije, za pocetak jedan trokraki radapciger koji koristim za skidanje kotrljajucih lezajeva sa rotora manjih elektro motora (usisivaci, busilice-brusilice, alternatori, vodene pumpe. Inace alat je sposoban za "spoljasnji" i  "unutrasnji" prihvat lezajeva. 

Tu je i kljuc kartera, kojeg sam obecao Jasi i Krletu.

dovla

Libo te  kada imaš strug i to  :lux:.

zac

Na zalost, nemam  :(  Ovo sam napravio pomocu: stone busilice, rucne brusilice, tocila, rucnog brusnog kamena, malo fine smirtgle i naravno stone stege.
Da imam strug i glodalicu.... bilo bi mnogo lakse.   :place:

Aleks

Bravo! Svaka čast za temu!
Biće mnogima od velike koristi.

Loganovac

 :aplause: Svaka čast za radapciger!   :hall:

Jedino treba voditi računa da se materijal ne zagreva previše u toku obrade inače ode mas' u propas'...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Gagi1/2

Citat: žac poslato 27.12.2011. - 23:27
Ovo sam napravio pomocu: stone busilice, rucne brusilice, tocila, rucnog brusnog kamena, malo fine smirtgle i naravno stone stege.
:respect: :hall:

mrsp

 :hall: :too: :respect:
Svaka čast.Sa tako reći priručnim alatom napraviti sve ovo, bravo majstore  :jea:

Ayrton

Što bi rekli mi Zemnci:brate Žac ,ćale si, keve mi! :respect:
P.S.Meni nemoj da praviš nikakav alat,samo mi pozajmi kad mi (uskoro) bude trebao (ono za filter ulja i ključ za čep kartera). :friends: :ziveli:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

zac

@Ayrton, druze nema problema, kad zatreba tu sam.

@Loganovac, strogo vodim racuna da ne pregrejem materijal prilikom obrade.

Evo i par slicica moje dve radionice , jedna je u stanu u plakaru, a druga na 13-tom spratu u malom odeljenju od 1.5m2 , na zalos` nemam mesta za strug i glodalicu, cak i da ih kupim.  :bonk:


Zoran

Svaka ti čast - vidi se da rađe kupiš šarafciger nego cipele - i sam sam ti takav.
Sam svoj gazda - vazda.

dovla


hobbista

Koliko ja vidim, tu moze da stane jedan manji strug!











Ali uspravno :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

 :doh: Sto jest`, jest`, uspravno bi stao.  :lau:

mrsp


krle

 :aplause:

Svaka čast i hvala  na ključu.