Podizači stakala

prethodna tema - sledeća tema

stojakovicv

Citat: bela poslato 18.08.2010. - 14:09
A kako da dobijemo u Makedoniji LOGA2???
Carina kod nas ce iskomplikovati stvar i to ce postati nemoguca misija, inace ja bih uzeo 2 komada samo da smislimo kako da ih dobijem.
Ako neko ima ideju neka pise!
Čekam povratnu informaciju iz Holandije, pa ako tamo prodje, valjda će i u Makedoniju  :to:


Citat: bela poslato 18.08.2010. - 14:09
I jos jedno pitanje, dali ima uredzaj koji ujedinjuje LOGA1 i LOGA2 u jedno, kad vec ugradzujes dodatne elemente da bar resis sve od jednom.

LOGA1 prekida energetske vodove koji idu sa osigurača prema motorima i dovodi napajanje na motore i kada ključ nije u kontakt bravi.
Pogledaj blok shemu:
http://rapidshare.com/files/403438631/Block_Schematic_LOG_A1_A2_2.pdf.html
pa će ti biti jasnije.

U krajnjoj meri je izvodljivo da funkcije LOGA1 i LOGA2 budu u istom uredjaju, ali bi taj uredjaj bio prevelika "karabudževina" i ne bi mogla da stane lepo u onaj otvor za taster prekidač kojim se podiže prozor.

LOGA1 takodje otvara i gepek na modelima Logana koji nemaju fabričku el. bravu. Tako da.... to je zamišljeno od početka.


bela

Kako to lepo zvuci  :woo-hoo: kada usporedzujemo Makedoniju sa Holandijom, tamo za ovakve vrednosti uopste nema nikakvih carinskih formalnosti a kod nas moram da platim speditera kao i za citav kamion sto je vise nego sto i sami uredzaji  :bonk:.
Imam druga koji je u Beogradu pa cu da probam nekako preko njega da sredim da mi on donese kada dolazi samo me interesira koliko vremena treba da bi ih on dobio u Beogradu?

stalker

#32
Evo ja sam isprobao kako radi. Nakon nekoliko proba jučer kad je bilo nekih problema oko početka spuštanja nakon što bi staklo bilo podignuto do kraja, danas radi perfektno. Ja imam ugrađene wind deflektore  ( one plastične štitnike od vjetra kad je staklo otvoreno) pa možda oni prave malo veće opterećenje na vrhu.
LOGA2 čak ima bolje doziranje kad želimo spsutiti ili podići staklo do određenog mjesta u odnosu na onog originalnog kod kojeg mi se često dogodi da moram nekoliko puta pokušavat dok uspijem zaustaviti staklo na mjestu koje želim.
Ujedno sam primjetio da za spuštanje stakla od vrha do dna treba jednako vremena i vozačkom i suvozačkom staklu dok se kod podizanja ovo s LOGA2 zatvori do vrha oko jednu sekundu brže. :aplause:



www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

stojakovicv

Citat: bela poslato 19.08.2010. - 15:06
Imam druga koji je u Beogradu pa cu da probam nekako preko njega da sredim da mi on donese kada dolazi samo me interesira koliko vremena treba da bi ih on dobio u Beogradu?

Dva radna dana - toliko treba pošti da otpremi pošiljku.

stalker

Na kraju sam morao izvaditi radio i kroz njegov otvor LOGU2 ubacit unutra jer je malo preširoka da prođe kroz otvor za prekidač.
Radi sve super. U počeku je malo zastajkivalo pri spuštanju stakla ali je izgleda sve "leglo" i baš mi je milina sad ga otvarati i zatvarati  :woo-hoo: :woo-hoo:
Sve je izgleda robusno izvedeno tako da vjerujem kako bi trebalo trajati i trajati ...  :hihi1:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

bela

Evo mene posle malo duzeg vremena.
Doslo je vrema da pred zimu zavrsim neke planirane stvari na autu pa me interesira koja je cena automata LOGA2, pa da izmaltretiram druga da ih naruci.

Pozdrav,

stojakovicv

#36
Imaš P.P.

Inače javio se čovek iz Holandije koji je dobio i ugradio 2 uredjaja u novog Sandera, ne hajući za garanciju  :aplause:


Evo ga post sa holandskog Dacija foruma:

http://dacia.startpagina.nl/prikbord/read.php?527,12519302,12525217#msg-12525217

pa ko razume... a ko ne razume, ima google translator

krle

Prednost tvog uređaja je što se, bez vidljiv tragova,  sve može vratiti na fabričko stanje. :to:

stojakovicv

Evo uradio sam malu prezentaciju na google sites-u gde cu postaviti sve tehnicke detalje u vezi LOGA2 i ostalih uredjaja.
Uskoro treba da napravim jos dva uredjaja koji ce sluziti istoj svrsi - kontroli prozora - u Renault Clio, Megan, Twingo ,Kangoo... automobilima.



https://sites.google.com/site/logantips/

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

perke21


Milence


urkepz


dzaga

stojakovicv: Imaš P.P.

Zašto je tajna cena? Kakav PP!?! Hoću odmah da vidim sve (kao što si postovao) pa i cenu.