Problemi sa sistemom za TNG

prethodna tema - sledeća tema

zeljkoci

Francuzi su poznati po tome da im pokazivac benzina opada, dok auto ide na plin. Naime, ako je plin naknadno ugradjen, ECU motora ne zna da u autu postoji plin, i prisilno obara nivo benzina, iako se vozi na plin, i tako sve do sledeceg tocenja benzina ili do sledece vece pauze.

Postoje varalice koje se ugradjuju, ako to nekome smeta.

Mare


Andrix

Da dodam onda da evo kod mene i dalje stoji puna boca na pokazivacu a presao sam 120 km po gradu, znaci trebalo bi da je bar na 3/4. Isto tako napunio punu i presao 225 km do Nisa,nije se pomerio pokazivac, stao da dopunim, stalo 7.3 l ?? Kao da plovak kada dodje do punog ne zatvara najbolje. Inace u bocu staje max 39.xx litara. Ne cedim uvek do kraja.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Mare

Ima i do pritiska na pumpi. Nekada pređem 130km da se skala ne mrdne, nekada skala počne padati već nakon 80km. Pri istim uslovima vožnje.
Najverovatnije da su ti nasuli manje i to za čak 5 litara.

Andrix

pa gledam da sipam na istoj pumpi i pistolju, ali kad sam punio usput po Srbiji i Makedoniji odmah je krenulo da smanjuje.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Ljudi, glavi plovak, niŝta čudno.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Mare

Dešava se i na novom, desilo se 2-3 puta.

Sir Oliver

Za ovo kratko vreme od skoro 15ak godina koliko sam vozio na plin (3 godine Jugića i 12 god Logana) nikada nisam niti gledao niti verovao lampicama pokazivaca plina. Odavno su mi rekli majstori i ovde u gradu i u Bgd gde je ugradjen u Logana dok je bio u garanciji, da to nije tacno pokazivanje... nisu mi rekli razlog. Najtacnije mi je bilo svaki put da resetujem na nulu kilometrazu i terajj... a puna boca, kao sto smo pricali u drugim temama je zavisila od jacine pumpe, na pumpi.
I drink to make other people more interesting.

Veterinar

#548
Ja moram da primetim da Jogger na displeju prikazuje nivo TNG i to prilično dobro, kao i domet.
 

Mare


Andrix

Znam ja sve to, nego sam tek testirao auto koliko trosi na otvorenom - auto put, sa i bez klime. Sada znam potrosnju a i resetujem uvek parcijalnu km. Evo posle 180 km u BG, gde pise da trosi 9, krenula da silazi skala.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Batakole

Napokon resavam problem sa seclanjem trzanjem i nepravilnim radom na plin s tim sto vise ne moze da radi uopste. Zvao sam ovlascene servise reno dacia i dobio odgovor da ne rade starije modele landirenzo uredjaja a ostali servisi bili neodredjeni . Odlucio sam da zamenim sve ispod haube ,dizne ecu i isparivac i to ac stag kod proverenog majstora. Slican uredjaj na puntu radi vec 14 godina bez problema. Kompletna zamena kosta manje od zamene dizni ili isparivaca ili ecu-a. landirenzo

Loganovac

Ne zaboravi da tražiš sve potrebne papire za atest.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Batakole

Danas sam zavrsio ugradnju novog uredjaja za gas, ac stag,tomaseto ,nova boca i ventil. Prvi utisci da auto radi kao na benzin, mirmo i tiho, lepo vuce ne oseca se prelaz na gas. Cini mi se da nikad nije tako dobro radio na landirenzu. Dobio sam sve papire za reatest pa cu i to uraditi uskoro. Prva kontrola posle 1000km. Nadam se da se vise necu javljati sa problemima

Loganovac

Čestitam, neka te dobro i dugo služi. Daj malo više detalja, koja kinta, gde, šta je tačno rađeno, šta sve treba od papira za reatest...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.