Računi sa servisa

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Ako je boju promenilo zato sto je pokupilo stroku iz motora, to je dobro. Da li je zato promenilo boju-tesko je reci bez fizicko-hemijske analize.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

 :jea: to i ja pokušavam da kažem, al mi se nešto ne da...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Videcemo kada istocim ELF na jesen

Keka

Odosmo u  :offtopic: ali da li hoces da kazes da je merilo (ne)kvaliteta kad ja iz Kadeta istocim posle 7500 km ulje crno kao mastilo? Sipam Lukoil Lux 15W40, manje ga trosi nego Opelovog ulja i smatram da je Lukoil boljeg kvaliteta, ali o tome ne sudim po boji nego po API i ACEA klasifikaciji i po ponasanju ulja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Citat: Keka poslato 17.01.2012. - 12:46
Ako je boju promenilo zato sto je pokupilo stroku iz motora, to je dobro. Da li je zato promenilo boju-tesko je reci bez fizicko-hemijske analize.


Ako je....?   Ali, ako se u motor sipa kvalitetno sinteticko ulje, od prvog dana eksplatacije, i ne vozi se do krajnjih njegovih granica , vec se menja pre nego sto to proizvodjac propisuje, u motoru nece biti "stroke" ni posle 200 000 km.  Vec sam negde pominjao, da su motori na vladinim vozilima bili cisti, iznutra, i posle vise stotina-hiljada kilometara. Tamo servise rade na max. 10 000 km. i sipa se ulje od 1200-1500 din. po litri. Takvo ulje u eksplataciji ne ostavlja necistoce za sobom, po motoru.

kiconix


zac

Sorry   :c: ali prvi su poceli.

krle

Citat: Keka poslato 17.01.2012. - 00:20
Motrio 5W40, na koji se pozivaju u akciji, bi trebala da bude sintetika.

Kada sam pomenuo polusintetiku  zaboravio sam da navedem da je u pitanju Elf 10W40.   

dejanz

ulje ELF Evolution SXR 5W40 4L (Profaco) - 2000 din
filter ulja Mann (Autotehnik Rasuo) - 500 i neki din
bakarna podloska (Hit) - 42 din
ruke - 400 din

Ayrton

Gde ima ruke za 400 dinara?!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

dejanz


Ayrton

 :doh:
Na njega sam totalno zaboravio!Jel' se zakazuje servis ili samo dođeš i on ti odradi pos'o?
Hoću da promenim filter nafte (a ne usuđujem se sam to da radim),pa zato pitam. :ziveli:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

dejanz

Zakazuje se, i to nedelju dana unapred.

svrle

Citat: svrle poslato 04.12.2011. - 14:24
Quote from: david on 06.11.2011. - 05:23
Auto Ziva Pancevo, drugi servis. Ulje i filter ulja, filter vazduha i kabine, debakterizacija klime, 10500din. Kupon+500din.

Quote from: svrle on 06.11.2011. - 17:50
@david: Koliko je od ukupne sume za debakterizaciju klime?

Quote from: svrle on 04.12.2011. - 14:24
@david: Ja da pitam opet. Ako bi moglo da se zna koliko je bila debakterizacija?
Hvala unapred.

@david: Evo da pitam i treci put (nadam se da ce biti treca sreca): Koliko te je stajala debakterizacija klime kada si radio drugi servis kod Zive?



david

Mislim da je 2000din, nesecam se. Mislim da je bilo 8500din a posto je kupon 10000din odradili su i to a to ide po s.knjizici.