Računi sa servisa

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

#165
Stvarno ne znam dokle da se ponavljam.
Ljudi, sipate cistu sintetiku.
Interval zamene sintetickog ulja je od 15000 km.
Stvarno ne vidim ni jedan jedini razlog za skracivanje intervala zamene (osim navike).
Google je cudo.
Kada sam ja kupovao auto, interval je bio na 15k, posle je skracen na 10k.
Jedini razlog za takvu odluku je pljacka.


@ Zac
Sto se tvoje zamene tice, tvoja volja.
Mozes sipati ulje od 2000 dinara i menjati na 3000 km, tvoja stvar.







zac

Ja sam i rekao da je to moje misljenje, koga se drzim, a sto se tice cene placam 1200 litar, i menjam po onom napisanom intervalu, i opet me izadje jeftinije nego u servisu, tako da svom motoru mogu uvek priustiti kvalitetno i sveze ulje u kracem intervalu.  :kava:

Saša

Citat: Keka poslato 28.12.2011. - 10:55
Sta bi sa akcijom servisni komplet za 5.555,00 dinara?  :conf:
U tu cenu je uračunato polusintetičko ulje.
Ja nisam hteo.

kiconix

Kao sto rekoh, cista pljacka.

Keka

#169
A glupavi Nemci rade servis na 30.000 km  :lol1:

Budale jedne nemaju pojma da to treba da se radi na svakom cosku :Smiley:


Citat: mladja04 poslato 29.12.2011. - 17:57
Kada sam kupio auto kazali su mi da ce mi garanciju priznati ako vozim na svakih 10000 km tako da vozim kako su mi kazali :(

Mozda je servisni interval za TNG 10.000 km?


Citat: žac poslato 29.12.2011. - 18:17
Znate da meni auto nije u garanciji, i ja servise radim izmedju 7 i 9 000km, a sipam skuplje i kvalitetnije ulje od vecine na forumu.

Bas me zanima sta je sipao taksista iz Ivanjice koji je presao 500.000+ km i koliko je to ulje losije od tog cuda za 1200 din. Elf od 500 din je sasvim dobar za nase motore. Sve ostalo je placanje imena bez potrebe.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


gile

I servisni inzerval za TNG su podigli na 15000km da bi izasli u susret nama potrosacima pa jednim odlaskom u servis sve obavili.  :-)1
Mada i u servisima vacare pa preporucuju redovan servis na 7500km kao sto pise u knjuzici za voznju u otezanim uslovima 

saša61beograd

Realan prikaz rada motora i habanja ulja su moto-časovi a ne pređena kilometraža.Preći 20.000km u četvrtoj i petoj je manji "rad" motora i ulja nego 5.000km po centru Beograda.Poštena stvar su motori sa senzorima stanja ulja,nema filozofiranja,kad treba da se menja upali se lampica i znaš na čemu si.
Ne znam što ste protiv polusintetike.Traje isto kao čista sintetika čija je najveća prednost manja gustina na hladno.Po meni sintetika obavezno ide uz motore sa:turbinom ili hidro-podizačima,uz interval preko 15.000km ili na ekstremnim hladnoćama.
Ipak, pošto sam potpao pod uticaj lošeg društva,možda prelazim na Evolution sa sledećom zamenom.
Nisam kriv za ovaj totalni off.

zac

Citat: saša61beograd poslato 29.12.2011. - 21:22Preći 20.000km u četvrtoj i petoj je manji "rad" motora i ulja nego 5.000km po centru Beograda.

:aplause:  :aplause:   :respect:  Zato i menjam na 7-8.000

Veterinar

 :to: Vratimo se sada na racune sa servisa. Intervale zamene ulja obradjivacemo u drugoj temi.  :wave:

krle

Citat: Keka poslato 28.12.2011. - 10:55
Sta bi sa akcijom servisni komplet za 5.555,00 dinara?  :conf:

Kod Žive u Pančevu je 5750 dinara ( filter ulja, filter vazduha i polusintetičko ulje  ).

Ukoliko se sipa sintetičko  ulje onda je cena  6450 dinara.

Keka

Motrio 5W40, na koji se pozivaju u akciji, bi trebala da bude sintetika.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Ali videli ste boju ulja posle eksploatacije - tamno braon

Loganovac

... što nas navodi na zaključak da... ?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

...da je promenilo boju drasticno i ko zna jos sta...

saša61beograd