Poluosovine

prethodna tema - sledeća tema

bugi

Jesi zvao ato extra? Trebalo bi da je sredom i subotom 10% popusta. Kad sam se raspitivao mislim da je oko 6-7k bila cena

Veterinar

Da li, kojim slučajem, manzetna do menjaca na levoj poluosovini starog Logana odgovara istom delu na novom Loganu? Pronašao sam je u garazi, nosio sam je sa sobom kad sam išao u nedodjije van garantnog roka, pa otud pitanje... Ne razumem se u sifre delova, a mozda neko zna iz cuga...

saša61beograd

Prsla mi je manžetna homokinetičkog zgloba na levoj poluosovini.Pošto su zglob i poluosovina u komadu,treba zameniti obe manžetne.Neka okvirna cena za obe manžetne je od 3.000 do 4.500 dinara (one najjeftinije nisam razmatrao).A kompletna poluosovina,sa manžetnama, ima da se kupi za 5.500-6.000 (Cifam/Metelli,verovatno neka Italo/Kineska proizvodnja).Nekako mi se čini da je pametnije da uzmem celu novu poluosovinu,a staru sačuvam kao rezervu.

Loganovac

Ako je pukotina na gumici relativno mala i relativno sveža, savestan majstor da ti zameni manžetne i zameni mast u zglobovima, da se ja pitam...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Manžetna do homokinetičkog zgloba nije problem.Problem je ona do menjača koja ima semering.Meni ona godinama po malo pušta,nekad više,nekad manje.Ako ta,fabrička,originalna,nije držala,kako li će tek neka zamenska,montirana naknadno (a prilično je nezgodna za montažu).Još se premišljam,ali sam blizu toga da kupim celu novu ovu Cifam/Metelli,pa koliko izdrži.Ni za sebe nisam siguran koliko ću još izdržati.

Zoran

Dva puta (R5 i Sandero )sam kupio po lijevu poluosovinu i obe su bile bolje od fabričkih po pitanju datog semeringa.
Sam svoj gazda - vazda.

shole

Dok sam vozio sandero,fabrička manžetna do menjača je malo vlažila. Kad je zamenjena originalnom u Reno Savi,problemi sa vlaženjem su prestali i auto je tako prodat a vožen je sigurno posle zamene 3 god.

Veterinar

Sasa, imam manzetnu ka menjacu koju mogu da ti poklonim.

saša61beograd

Hvala,ali već sam se odlučio za novu.

saša61beograd

Kupio sam i montirao novu levu poluosovinu.U KItcomercu je 5.500 dinara sa nekim popustom.Da sam menjao manžetne bilo bi to 2.500 + 1.500 dinara (Acron,kažu da su kvalitetne).
Poluosovina je Cifam (Metelli),Made in China (kad sam to video,hteo sam da odustanem,ali me ubediše da su dobre,da ih ljudi uzimaju i da nema reklamacija).Posle saznam da iste te ugrađuju i u Reno-Savi,kao zamenske.Onako,na oko,u kutiji mi je delovala solidno i uredno napravljena.U narednim godinama videće se da li sam se zeznuo ili nisam!

Keka

Za 5.500 din i da menjas na svakom servisu-nije skupo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Vidim ja da doktori dobili povišicu...  :whistling:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix


speedo

Dižem stariju temu, pa ako sam pogriješio zamolio bih moderaciju da prebaci moju poruku na odgovarajuće mjesto.

Danas nabacujem zimski set točkova i imam šta da vidim, manžetna do mjenjača na lijevoj poluosovini pušta ulje. Nije mnogo, ali nije ni malo, tako da ću odmah da reagujem. Nekad u aprilu sam stavljao ljetni set točkova i bilo je sve OK, prešao u međuvremenu otprilike 3000 kilometara, a ukupno 67200. Znam da je ovo relativno česta boljka.

Inače sam ulje u mjenjaču prvi put mijenjao prije 2 godine. Već na novom autu, nakon par hiljada km bio je tu trag sa obe strane na poluosovinama, ali po riječima majstora malo mjenjač ispusti viška ulja i vozi dalje. Tako je godinama stajalo sve evo do sada.

Epilog javljam.

Zoran

Zamjenske mandžetne, znaju da budu bolje od originalnih.
Sam svoj gazda - vazda.