Moj Logan 1.4 MPI

prethodna tema - sledeća tema

Logan_Freak



Bukvalno nova, samo dve godine vozena i za te dve godine presla 28.743km,vec 3-4 godine stoji u garazi ali resavam od aprila da pocnema da je vozim jer punim 18 godine,imam i neke ideje za stayling posto sam zaludjen za modifikovanje  :to:  :zurka:

ppejic

Grehota što je stajao u garaži i samovao.

Moj Logisa je takođe crvene boje. Jedva čekam videti stajling koji si zamislio.

Aleks

Samo napred!  :to: Lep ti je autic!  :aplause:

Loganovac

Vidim da nije ni odjavljen... Izgleda odlično, ali će sigurno biti ludilo kad ga središ!  :jea:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Nego...da nije auto malo havarisan?

Branici po boji ne deluju kao fabricki, prednji ima crvenu lajsnu, dok zadnji nema. Pored toga, na masci ima dve hromirane lajsne, sto je islo samo uz Laureat, a crni branici su vulgaris. Svetla za maglu ne idu uz vulgaris.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

Bojim se da je Keka u pravu...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Logan_Freak

#6
nije havarisan imala je i pozadi crvenu lajsnu ali sam ja skinuo ruzno je izgledalo, lasne na masci je moj cale uradio i maglenke je naknadno stavio....imam prednji branik od Logana MCV za nju samo treba da ga ofarbam i namontiram  :dobro:
http://img818.imageshack.us/img818/364/30175047710073898372610.jpg
http://img10.imageshack.us/img10/7085/38312834358566233523598.jpg
http://img194.imageshack.us/img194/5663/38397034358534566860019.jpg
http://img254.imageshack.us/img254/3319/55054247710045231708811.jpg
http://img89.imageshack.us/img89/1631/84124760422184293828113.jpg MCV branik  :woo-hoo:

Keka

Neki sofisticirani vulgaris  :D
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

Prefarbaj MCV branik u boju auta, zadnji branik također, u unutrašnjosti ornamente i središnju plastiku (kod radija i prekidača) prefarbaj u srebrno, volan od jačih modela (ambiance, laureate, ili čak ph2), instrument tablu možeš sa carbon-folijom preuredit (potraži Dachaa-inu garažu Logan 1.5dci pa pogledaj), nakon toga to će biti sasvim drugačija priča!  :dobro: :dobro:

Ps - na to bih dodao odnosno oduzeo ove ratkape iz gornjeg posta sa slikama, probaj naći orginalne ratkape za Ambiance.


Al' da se sjaji kao nov - sjaji se!  :too:

Ako imaš kakve ideje u vezi styling-a slobodno ih iznesi, svi ćemo ti drage volje reći mišljenje! 

Sretno! :ziveli:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Logan_Freak

ideje za stayling su : branici u boji auta,vece felne,spustanje za neki 10-15cm,auspuh,devil eyes farovi,repic na gepek,stopke cu cele da uradim u crveno.... enterijer:kadice, ono oko radia cu u crvenu sticker bomb foliju,cd/dvd,vufer,sportski volan i mozda uradim nesto sa tapacirima  :hihi: :wink:

Loganovac

Da ga spustiš 10-15cm možeš samo liftom.  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Logan_Freak

ili da isecem oruge mozda je lakse

Loganovac

Ako mu od klirensa 155mm oduzmeš 150 šta ostaje, 5mm???
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Logan_Freak

mozda se kupe i drugi amorti :) u NS tuning centru 200 evrica

DarioGTI

Čisto onako jedan okvirni cijenik, da znaš šta te čeka:

branici u boji auta - kod farbara cca od 70eura je ja mislim najpovoljnije, ako ti radi neko koga znaš, neznam točne cijene u Srbiji, ali mislim da ispod toga neće ići.
vece felne - 15"? 16"? 17"? Računaj da uz felge trebaju i gume, šire/veće gume=veća cijena. Set polovnih 15ica sa OK gumama bi se trebao moći naći za 300eura, za neke pristojne felge.
spustanje za neki 10-15cm - za 10-15cm ti je air-ride pod obavezno, kao što Loganovac reće, klirens je 155, spustiš 150, šta ostane? 5mm? Sjeti se da je ovo Balkan, a ne Njemačka, nemamo mi ceste za takve stvari. Moja preporuka je set opruga pošto te styling zanima, to nađeš za 120-150eura novo, Eibach, H&R, Fogtland. Ako hoćeš nešto malo žešće - traži ili sportski ovjes ili gewinde, ali budi spreman to i platit, jeftilene izbjegavaj jer ta "inox" tijela amortizera zahrđaju kroz godinu dana i onda više nema mrdanja sa visinom gewinde. Od provjerene robe - Googlaj "Bilstein B12" primjerice...
auspuh - dakle zadnji lonac, novih imaš za cca 30-35eura no-name. Remus, Sebring i slično ima svoju cijenu koja je nekoliko puta veća od ovih 30-35eura.
devil eyes farovi - Dectane za 200-250eura, novo.
repic na gepek - onih malih lipova nađeš za cca 30eura, što se samo zaljepe za gepek, efektivno, a decentno.
stopke cu cele da uradim u crveno - 6-7eura za materijal + tvoje vrijeme

kadice - zavisno o stanju, ali blago ogrebane dakle polovne, tipa FK, DTS i slične se nađu za 100-150eura par
ono oko radia cu u crvenu sticker bomb foliju - neznam, u HR bi to bilo cca 7eura
cd/dvd - širok je izbor, ako uzimaš 1DIN DVD multimediju, uzmi ili nešto kršteno ili nešto iz Kine, ali poznato, izbjegavaj Silvercrest iz Metro-a, ako ćeš 1DIN obični player, DVD ti je nepotreban, gledaj nešto tipa CD/USB, ako voliš fini zvuk gledaj da ima barem 2V pre-out na RCA izlazima. Nešto za entry-SQ nađeš za 150eura polovno.
vufer - isto je širok izbor, ako hoćeš da samo sabija i drma, nađi neki Magnat ili Sony, jeftino se nađu, za 40-50eura polovni, ali računaj da ti treba također i pojačalo (od 50eura barem, polovno), napojni i signalni kablovi (polovni 20-25-30eura, 16-20mm2), i kutija za woofer (materijal oko 25eura, samogradnja, novo, +tapeciranje + BR cijevi ili kakva će već kutija biti)
sportski volan - kod ovoga budi oprezan, izbjegavaj koridorske i kineske volane, savijaju se ko flis papir. Nađi nešto kvalitetno, ako je i izgreban, daj ga pretapacirat. Za 40-50eura se nađe volan u odličnom stanju, brendiran.


Malo sam se raspisao, nemoj zamjeriti. Pišem ti ovo sve da te bar malo pripremim na to šta sve hoćeš. Ništa od ovoga neće doći preko noći, odvajaj pare pomalo sa strane, kad skupiš - priuštiš si nešto i tako u krug. Samo obavezno 3 puta razmisli prije nego nešto učiniš.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)