2021 Dacia Logan 1.0 Tce ECO-G Comfort

prethodna tema - sledeća tema

maestral5747

Čestitam. Dobro da nisi ostao na eco mod, stvarno se jedva vuče tako. Android auto je odličan, moraš povezati kablom, ali se bar telefon neće isprazniti

Loganovac

Citat: sokoll poslato 02.06.2022. - 15:52
Nadam se da će biti slično i sa potrošnjom u litrama 😁

Neće.

Puno bezbrižnih kilometra!  :ziveli:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sokoll

#62
Citat: maestral5747 poslato 02.06.2022. - 17:03Android auto je odličan, moraš povezati kablom, ali se bar telefon neće isprazniti

Probao android auto. Ja mislio da može wireless kad ono samo sa media nav, jbg.
Zar nije ranije moglo i na media display?

Šteta super stvar rade mi omiljeni Tidal, Radio Paradise, google maps...
Yandex navigator k*nja traži premium nalog, VLC player za sada samo zvuk i thumbnail fotka ali videću sa drugim formatima.
U glavnom šteta za wireless ali nije mnogo strašno ni sa kablom.

Veterinar

U zdravlju da ga vozis. Dobar je to auto.  :ziveli:

sokoll

Hvala lepo iako se još privikavam za sada sam baš zadovoljan, napredak je vidljiv na mnogo polja. (mada ne na svim)
Ali ostaje da se testira pouzdanost, ipak je malo rizik novi model...

maestral5747

Citat: sokoll poslato 03.06.2022. - 01:17
Probao android auto. Ja mislio da može wireless kad ono samo sa media nav, jbg.
Zar nije ranije moglo i na media display?

Šteta super stvar rade mi omiljeni Tidal, Radio Paradise, google maps...
Yandex navigator k*nja traži premium nalog, VLC player za sada samo zvuk i thumbnail fotka ali videću sa drugim formatima.
U glavnom šteta za wireless ali nije mnogo strašno ni sa kablom.

može bežično samo ako imaš nadoplatu za navigaciju i zadnju kameru, dakle najjaču opremu. Onda dobiješ i onaj nosač mobitela što se kači na media nav ekran. Po meni je on potrebniji nama koji se moramo kablom povezati, a i nema ga za kupiti posebno. Meni npr Spotify radi odlično. A smiješno je kad želiš izdiktirati poruku na whatsapp, ako nije na engleski napiše buljuke bezveznih riječi u poruku. A čita još i gore :D

Mare

Potrošnja na autoputu, brzine 110-120, uz izlete do 140, sa klimom i 4-5 ljudi.

Mare

Ovog meseca pao još jedan jubilej, sledeći ide u servis  :to:


A pre toga, moraćemo da menjamo, ni manje ni više nego šiferku. Požega, grad koji je trajao pola sata i epilog...



Aktiviraću kasko, na šoferku se čeka oko 20 dana.

Izolovao sam gepek. Malo manje zveči od pozadi.

sokoll

#68
Tuga za šoferku. Kako su hauba i krov prošli?

To zvečanje u gepeku još uvek nemam ali mi se pojavio omanji cvrčak napred u levom stubu. Javi se uglavnom na kaldrmi ali nije ništa strašno. Auto je generalno vrlo tih, mada ove Continental gume znaju da bruje na određenim površinama.
Inače malo su tvrde sa defoltnim pritiskom pa sam malo popustio na 2.2b  napred i nazad.

Potrošnja me je prijatno iznenadila, u ovom sipanju je prosek čak malo pao sa 8.3 na 8.1l. plina. U pitanju je noćno taksiranje u Beogradu.

Loganovac

 :ha:  A koliki je onda "defoltni" pritisak?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Mare

Ostatak limarije nema oštećenja, ali najverovatnije da je  poretka već primila neki udarac pa je grad doveo do stresa koji je doprineo oštećenju. Nema veze, šta da se radi, poretka je potrošni deo na autu, kao zamajac, set kvačila...jedino što se čeka duuuugo. Valjda i stigne, kriza je. :D

Pritisak u gumama je napred 2.4 a nazad 2.3, a conti koji je došao sa Loganom i nije nešto.

Capriolo

Meni je na sličan način ( tu dole, na crnom delu šoferke ) na jednom vozilu pukla šoferka posle 6 godina. A nigde se nije video početni udarac. U glas servisu rekoše da nije udarena, već da je bila greška u fabrikaciji, koja se pokazala tek posle toliko godina (imala je neki glup "zarez" i nedoradjenost na samom rubu šoferke (nevidljivo kada je ugradjeno na vozilu), od koga je krenula pukotina). Tako da ne mora da znači ni da je tu šoferku zaista razbio grad. Možda jeste.

Inače, privatno sam promenio dve šoferke tokom cele vozačke karijere (preko 30 godina), a na poslovnim vozilima 3 komada za poslednje oko 3 godine i uvek sam uzimao zamenske (pa i za vozila pod kaskom), jer se u glas servisima uopšte ne čeka, a ne gubi se vreme i živci sa kaskom, a relativno sitna je razlika u ceni zamenske šoferke sa zamenom u odnosu na učešće.
Inače, i danas kod novog vlasnika povremeno gledam svoje prethodno vozilo iz 2009 (prodao ga pre oko 2,5 godine), na kome je šoferka zamenjena 2010, a i danas ta šoferka izgleda "kao nova".

Što se tiče Conti guma, imao sam Conti Eco Contact 6. Eko guma kao i svaka druga. Verovatno lošijih dinamičkih osobina, a ja lično nisam sa njom uočio manju potrošnju (mada bi to objektivno moralo tako da bude) ili duži životni vek.

Mare

Negde na Jadranskoj magistrali u Hrvatskoj. :dobro:



Brojač km polako vrti 25000 km. Auto se vozi svaki dan, autoput, sa 4-5 ljudi unutra.
Stigla nova šoferka, nema curenja.  :to:

Stigle i folije. Napred do 30%, nazad oko 90%. Atest u toku.










maestral5747

zar se može homologirati prednja stakla?

Mare

Može, do 30% zatamljenja (fabrički procenat od 5% + oko 20% folija).