Brisači

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

Uzeo 2x Alca 530mm, ukupno 6eura.

Vozio Wurth, Bosch, i zadnje Goodyear...izezuetno losa iskustva,  ovi goodyear su dobro poderali sofersajbnu...a svi su bili minimjm po 7-8e komad.

Ovi alca za sad djeluku ok.

550-560mm mislim da je previse za ove "ruke" brisaca ili motor, jer su meni stalno preskakali.


Ako ugrabim ide poliranje soferke i nanosenje rainX-a

miki-bgd

@Lazar@
Ja sam godinama drzao obe iste na Stepway-u, mislim da su bile 550.

Lazar@

Meni nikad nije funkcionisalo kako treba sa 550 :ne:

Ispolirao sofersajbnu sa Sonax Glass Polish pastom, i Sonax Felt sundjerom na 2000rpm
Sitne ogrebotinice i tragovi brisaca su se uklonili.

Nanio sam i RainX sredstvo.


Sad brisu izuzetno, za tih 3e cu mijenjati metlice svaki mjesec, samo da ne skripe  :D

saša61beograd

#318
I ja bih menjao svakog meseca te od 3 evra,Alca recimo.Problem je što se na hladnoći,2-3 stepena,oni ukrute pa škripe i kad su novi.Tako da za zimu moraju neki solidni,a koji su to,nisam provalio sve ove godine.Valeo Compakt u zelenoj kutiji su mi bili najmanje loši.Oni su oko 1000 dinara,9 evra par i dobri su do 6 meseci.Michelin su nikakvi,a desna metlica počne da leprša već na 80 km/h.

silent

Пробај Митутојо, ја сам веома задовољан.

astmario

Meni je Valeo First najduže trajao. Pre mesec dana uzeo Michelin Rainforce Hybrid(serija iznad standard modela) pa ćemo videti kako će se pokazati.

glavonja3

Citat: silent poslato 09.10.2021. - 19:39
Пробај Митутојо

Узео ове на препоруку форума, па видећемо какви ће бити...

Andrix

Juce svratih do pumpe usput i zamenih postojece Bosch eko za iste. dim 600 cm i 45 cm oko 900 din oba. Malo je bilo zezanja oko kacenja ali odradih lagano. Stari su potrajali oko god dana kroz sve sezone. Kao da su izgubili sloj grafita koji im pomaze da klize preko stakla, pa pocnu da preskacu i uvrcu se. Nekada se secam da sam a Golfu 2 imao isto Bosch i godinama ih koristio, ali su i bili dobro skupi a ovi kakva cenatakav i kvalitet. Ali nigde ne naletih da nisu eko.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dekiv68

Da li se zna kako se ponašaju na temperaturama ispod 10 stepeni celzijusa (da li škripe)? Cena je čini mi se korektna, za par.

saša61beograd

#325
Možda nije za ovu temu,a možda i jeste.
Naneo sam na šoferšajbnu "Rain X" rain repellent.A juče,na auto putu oko Vrčina,uletim u jaku kišu koja je trajala desetak minuta.Utisci su sledeći:
-zaista može da se vozi bez brisača i to po jakoj kiši i mraku,brzinom od oko 80 km/h.
-brisači su mi matori i za zamenu,ali su po ovako namazanoj šoferšajbni počeli da rade kao novi.Prosto lete po ovako "podmazanom" staklu i brišu bez greške.
-nikakav negativan efekat nisam primetio,mada ima nekih po forumima koji nisu zadovoljni.
Boca je od 200 ml,plaćena 850 dinara.Cenim da će da traje desetak "tretmana".Koliko traje efekat svakog tretmana,to ne znam.Izbor brisača sada bi trebalo da je lakši jer sa ovim na staklu svaki će da rade bolje i duže,pa i oni jeftini.Očekujem i da na zimu bude nekog boljitka.



slavko_bgd

"Rain X" je odličan repelent, lako se nanosi i dugo ostaje na staklima. Ja trenutno koristim neki "Motip" repelent i ok je. Efekat na staklo i brisanje stakla je upravo kako si opisao. Što se tiče novih brisača, moja najbolja iskustva su sa Bosch i Wurth brisačima, sa Valeo i Michelin brisačima nisam bio zadovoljan.

speedo

Jutros moji Bosch brisači počeli da stružu i preskaču?! To mi se nikada prije nije desilo...kasnije su se umirili. Iako već neko vrijeme pomalo cijuču. Za 5,5€ koliko je par nemam se šta žaliti. Premda nema im ni puna godina dana....znali su trajati i duže. Bosch Eco 53 cm, klasični brisači. Možda potražim Wurth, čisto da i njih isprobam ako ne budu previše skupi.

Andrix

I meni ista stvar sa Bosom, ali jos dobro brisu pa ih necu menjati, davno sam na golfu 2 imao Bos- ja kupio i trajali su par godina. Samo ne znam koja su verzija bili, ali sigurno ne Eko.....Da mi je negde videti neki drugi model...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

astmario

Po komšiluku padaju grane i drveće, kod mene na Sanderu zadnji brisač, pukao od težine snega.