Brisači

prethodna tema - sledeća tema

mali.alen

Metlice koji su beznačajan trošak mogu toliko stete prouzročiti da se jednostavno ne isplati. Ako nista drugo, izgrebe se šajba koja košta bar kao 10 kvalitetnih metlica.

LeNgenda

Uzeo proletos par Mitutoyo od 52.5 cm. Brišu bez greške, ali od pre mesec dana škripe i drndaju neizdrživo.

Što je šoferka odmašćenija i čistija, više drndaju.

Uzeo na probu Micheline RainForce od 55 cm, obični, oko 400 i nešto dinara komad. Za sada bez greške.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

mali.alen

stavljene danas Wuerth metlice. Cijena 100kn/13,5 eura

saša61beograd

Kupio sam i danas isprobao nove brisače,Michelin rainforce standard,53 cm,450 dinara komad.Rade odlično,do kada će,to ne znam.Kupio sam ih u iznudici,ali zadovoljavaju tri ključna uslova:nisu Made in China,nisu "eco" i nisu grafitni,pa se nadam da će potrajati.

bind

Citat: bind poslato 01.12.2017. - 21:57
Pozdrav drugari.
I ja juce tradicionalno kao i svake godine svratio do  Filip Motors Nehruova 51 a Piramidica preko puta doma zdravlja .
Parkirao ispred radnje na parking , usao u radnju i kazem komsija kao i svake godine napred 2 metlice Alca  53 cm  2x250=500 din,  zamenio prodavac , ja samo gledam i uzivam, i zadnji brisac  skinuo prodavac i isto stavio gumu od Alca metlice 48 cm 1x 230=230 din  i namontirao na nosac i vratio  nazad na auto .
Zamolim ga da proveri akumulator,jer mu je vec 8 godina i covek prikljuci aparat i kaze da je ok akumulator  vidim 12.84 , i vidim jos neka slova tamo i brojeve da prikazuje ,vrti  nesto na displeju tog  aparatica ,u to se nerazumem ,ali on kaze da je sve ok .
I uzmem 5l  Tečnost za pranje stakla Bell Glazer zimski -21C   390,00 din , preporuka za tecnost.

Evo posle 3 godine opet sve isto zamena Alca  brisaca na istom mestu.
Napred 2 metlice Alca  53 cm  2x250=500 din,  zamenio prodavac , ja samo gledam i uzivam, i zadnji brisac  skinuo prodavac i isto stavio gumu od Alca metlice 45 cm 1x 220=220 din  i namontirao na nosac i vratio  nazad na auto .

Raja

Da, isti slučaj i sa mnom (doduše pre par godina). Po nečijoj preporuci sam otišao da kupim brisače, čovek se ponudio da ih montira. Okačio ih očas, ja se uvek
zlopatim dok ih namestim.

ajgor bejzik

Meni su danas, posle 5 godina stavili nove brisače na Dastera u Stojanov servisu (ovlašćeni servis) u Novom Sadu.
2.200 dinara prednji komplet. Ne znam koja je marka, ali deluju odlično.
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Andrix

Pre neki dan zamenio samo vozacev brisac, poceo da iscrtava sare, sada i desni poceo da skripi..Zamena bila na Nisovoj pumpi, Bosch marke
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

To ti je kao kad ujutro zameniš samo levu čarapu, a desnu nosiš još par dana...  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Skripanje je dobro kada dugo vozis i nocu-da te budi...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

LeNgenda

Ja ne javih pre par meseci kad sam zamenio brisače, 2x53 cm iz Lidla, uzeo iz zezanja za 700 dinara par, a imam ubedljivo najbolje brisače koje sam ikad stavio na auto.

Pre dve nedelje su opet bili u ponudi.

Brišu svakako bez greške, ali pored toga, ni jedan jedini put, u bilo kojoj situaciji, ja nisam čuo ove brisače, uvek su savršeno nečujni.

Savetujem da se proba, prodaju se u parovima, uparene dimenzije, tako da ima i 2x53 cm, 2x50 cm, ali ima i 55+45 cm i slično.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

glavonja3

Dilema: kupiti Bosh Eco za 600 din ili Mitutoyo za 500 din metlice?

To su aero/flet metlice. Oba poseduju vise adaptera od kojih je jedan za baojnet tip na Loganu II.

Sta je bolje, koja lepse brisu, iskustva...

LeNgenda

Mitutoyo kod Ivana sa KP je odličan i odlično briše, ali posle par meseci počne da škripi nepodnošljivo, iako i dalje briše besprekorno.

Ja ozbiljno preporučujem brisače iz Lidla, boljih za 700 dinara par nema.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

glavonja3

Nazalost Lidl mi nije dostupna osim u Sapcu a tamo juce nije bilo nista za kola. Valjda manja prodavnica pa ne drze sve...

Je li imaju te Lidlove adaptere za drugo vrste kacenja osim kukice?

LeNgenda

Ne.

Plus što u Lidlu taj akcijski asortiman varira i nikad se ne zna kad će se i šta prodavati. Brisači su bili dvaput u tri meseca, pa narednih šest meseci ništa.

Ali kad se naleti, za svaku su preporuku.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.