Brisači

prethodna tema - sledeća tema

mali.alen

#285
kod mene Valeo Silencio evo cca godinu dana od kad su namontirani. Brišu bez greške ko i prvog dana

LoganBoy

Meni su se odlično pokazali Car Line brisači. Kupim ih u Tempu kad ima. Dosta čvrst i stabilan sistem montiranja metlica. Čvrsto naležu na staklo. Masivni su i dobro brišu. Nisu preterano skupi.

Loganovac

Godinama koristim Alca metlice, leva 56, desna 53cm. Bio sam zadovoljan, ali ne sa poslednjih par kompleta. Veoma brzo se nekako ukrte i počinju loše da brišu. Odem u najpopularniju radnju u gradu i ponude mi Wuerth metlice kao najjači brend koji drže. Odlučim da im dam šansu. Desna 350 a leva 400 dinara. Zasad odlične, videćemo.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Citat: saša61beograd poslato 06.09.2019. - 16:17
Kupio sam par Alca brisača 53 cm,2x215 dinara.Stavio sam ih u nameri da za zimu sačuvam Valeo compact koje sada imam,a koji su mnogo mekši i bolji na hladnom od ovih Alca.
Vratio sam stare i načete Valeo compakt,a ove Alca ostavio sa strane.Mada je pravo rešenje bilo da ih prosledim pravo u kontejner.Koristio sam ih ranije (Alca),znam da nisu neki,ali ovoliko loši nikad nisu bili.Valeo još uvek rade solidno,ali su jako meki i osetljivi (zato i rade dobro i tiho,dok rade).
Sledeći će biti gore pomenuti Wurth ili Doga,za koje sam čuo da su odlični,a sa cenom oko 5-600 dinara za 53cm.

Keka

#289
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

#290
Doga i Wurth uopšte nisu no name,naprotiv.
Ovi Bosch eco su samo "name" i ništa više.Probao ih pre nekoliko godine,nekoliko meseci prosečnog brisanja i kraj.

Keka

 :ne: ja ih imam na Kadetu, evo godinu dana rade kako treba.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


cika mili

Na Đurđevdan 2018. stavio "Valeo First" i još rade.

glavonja3

Hm, da li da napisem da koristim brisac koji je dosao sa kolima pre 13 godina? U pitanju je desni brisac na suvozacevom mestu, pre je bio ispred vozaca pa kada je losije poceo brisati sam ga prebacio. Imao je pauzu od recimo 3 godine u koriscenju. Skripi kada je malo vlazno po staklu, ostavlja tragove, gornji i donji vrh gume se polako odvaja od ostatka metlice, ali radi mi posao jos uvek.

Veterinar

I sam si napisao da je prebačen desno kad je počeo lošije da briše. Svako od nas drugačije rezonuje, ali metlica zaista nije skupa, a u toku zime pri smanjenoj vidljivosti i nijanse mogu glavu da sačuvaju.

Zoran

Nikad nije kasno da se popravimo. I  ja radim isto ali više neću  :c:
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Loši brisači šmirglaju šoferšajbnu,polako i sigurno.
A ako ni to nije važno,zamislite ovu situaciju:noć,sumaglica,kiša,blato prska na sve strane,pešaci,udarne rupe...U tim okolnostima brisači su najvažniji deo na kolima i tad se vozač pita da li se isplati ušteda od 200-300 dinara.

Loganovac

Pa da, najvažniji su da bi jasno video u šta ćeš da se zabiješ pošto ne rade kočaljke...  :laugh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

glavonja3

Citat: saša61beograd poslato 25.11.2019. - 10:24
zamislite ovu situaciju:noć,sumaglica,kiša,blato prska na sve strane,pešaci,udarne rupe...U tim okolnostima brisači su najvažniji deo na kolima i tad se vozač pita da li se isplati ušteda od 200-300 dinara.

Cesto vozim pod ovim uslovima, plus pesaci i biciklisti voze bez osvetljenja po uskim seoskim putevima, punim krivina. Posebna prica su neosvetljeni traktori... Ipak ne vidim neku losu stranu mojih metlica. Uostalom pisao sam o tome koliko mogu biti izdrzljive a da koriste...

Raja

Mogu da se koriste, sto da ne? I bajat hleb od sedam dana moze da se jede, sto da ne? Al nije to to.