Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Ja ili sam lud ili tu nešto ne štima. Kod mene nema kajle a remenica ide jako teško. Pravio sam radapciger da ne zeznem neki kanal od PK kaiša.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

#511
Nisi video kajlu. Ona je ispresovana zajedno sa remenicom PK kaisa, i ne ide celom sirinom-dubinom otvora, vec je kratka i nalazi se ka unutrasnjosti remenice. Sa one strane koju ne vidis (do ZK.) ili kontra od one sa koje se stavlja zavrtanj.
Jedino ako se kajla pojela-cvikovala, pa je zato nema...  :ces:  i to se moze desiti, ali u tom slucaju obavezno promeni remenicu, posto ce se bez kajle vremenom otpustiti zavrtanj a remenica ce oblaznuti i ostetiti mesto naleganja na redilici.

A zasto si je tesko skinuo..... pojma nemam, mozda je u fabrici pogresno nabijena sa zakrenutom kajlom, pa na silu... cvrsta veza... i zato "nema kajle", mozda je ispresovana izmedju remenice i vratila... ???

Zoran

Ovo je namjerno stavljeno da remenica ide teško da bi ljudi radili veliki servis kod ovlaštenih. Treba ti malko specijalniji radapciger da se skine remenica.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Nemojte i ovde sa teorijom zavere! 

Pa ko u belom svetu sam menja remenicu da bi neko pravio zvrčke koje će ga oterati u servis? :banghead:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

 :c: mislio sam na neovlaštene servise koji su slabije opremljeni. Ja to ne smatram teorijom zavjere - iznosim samo svoje mišljenje  :wave:.Vrijeme će pokazati jesam li ja nešto zezno ili svi od 2009 god. imaju dato riješenje a da na forumu niko nije znao za to  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

jasho

#515
Na 62500 menjani prvi put pločice i diskovi, evo par slikica

Keka

Ovi diskovi ne deluju da su bili za zamenu. Eventualno neka obrada.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Ne vidi se na trećoj slici toliko dobro, ali imali su duboka ulegnuća i dosta su stanjeni mislim da su negde oko 10-11mm debljina, da bi to poravnali otišlo bi ispod 10mm, sad da sam stavio samo nove pločice treslo bi kod kočenja, ovako za 2200 din po disku sam miran!!!  :lazy:

Keka

Treslo bi ako su krivi, i sa starim i sa novim plocicama. Najvaznije je da si ti zadovoljan  :jea:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

#519
Ma jesam :too:
Da si ih video uživo diskove složio bi se da su za zamenu, sad više ne škripi, cvili kad pritisnem kočnicu, doduše nisam je nešto jako ni pritiskao barem neću prvih par stotina km, tako piše u uputstvu  :to:
:friends:

Sad da još nađem gde da očistim/produvam zadnje doboše?!! :ces:

Zoran

Saša 61 Beograd - hvala za šifru i preporuku - kupih i ja Unior ključ za filter. Ovo mi je prvi Uniorov ključ koji mi se učinio jeftinim (11 KM).
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd


Zoran

Danas zamijenio ulje - INA delta sint 10w 40 , 5l plaćeno 31 KM na nekakvoj akciji platiš 4 dobiješ 5.Filter ulja UNICO 750/3 plaćen oko 9 KM i zračni filter UNICO plaćen oko 13 KM. Ključ za filter je izvrsan a jednostavan
Sam svoj gazda - vazda.

glavonja3

Kada se menja ulje i filter ulja, sta se prvo radi: ispusta ulje ili menja filter? Ili je svejedno? Koji je redosled ovih radnji?

Ayrton

Ja mislim da se prvo skine filter,izvuče malo šipka za merenje ulja,otvori čep za dolivanje,pa tek onda odvrćeš šraf na karteru.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!