Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

pjovan

Sta se naslo to se ugradilo da se ne baca     :Smiley:

vujanovgoran

Nekada su se ventilirajuci diskovi ubacivali u odredjene pakete, a danas ih ugradjuju u sve Dacie.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Ivan91

kod mene su obicni, puni

Turbo

Lovac,
Black line oprema se nudila tada kad sam kupovao auto kao
promotivno.U sustini to ti je isto sto i laureate oprema samo je tada
bila po nesto nizoj ceni.A sto se tice diskova(ventilirajucih) moje misljenje je da ih ugradjuju
u sve dizele novijeg godista.

lovac

U prvi mah sam i ja to pomislio, mada, prilikom kočenja nema nikakve veze da li je benzinski ili dizel motor u pitanju.

Trebalo bi priupitati stručnjake!

vujanovgoran

Izgleda da je turbo u pravu. Moj Logan II je dizel u ambience opremi i ima ventilirajuce diskove.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Zoran

Vozila sa dizel motoromsu malo teža  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

Turbo

Upravo kao sto rece Zoran,mada bi i Loganovac trebalo da ima iste
njegova masina je malo zustrija.

Loganovac

Imam.  :cool:

Ali moj auto je ne samo žustriji, nego i teži (pogotovo kad ja vozim)!  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

stolle

Diskovi dimenzije 260x22mm Tekstar su 6000 din za par. Po meni je to maksimalna varijanta po odnosu cene i kvaliteta.
U prilog tome sto je ova dimenzija diska 260x22mm oko 40% skuplja od dimenzije 259x20,6mm kod vecine proizvodjaca izuzev Tekstara. Nemam dilemu da li cu za priblizno slicnu cenu uzeti Tekstar (koji je spic kvalitet uz Ate) ili neki slabiji kvalitet poput Febi, Rothaus i sl.

Inace kod vecine Dacia ide dimenzija diska 259x20,6mm.
Mozda nekome bude od koristi ako mu zatreba dimenzija istog 260x22mm kao meni.

saša61beograd

#295
Zvao sam danas Kit-komerc u Vojvode Stepe 2.Valeo diskovi 5.400 din par,Valeo pločice 1850din.Zamena svega ovog kod njih u servisu 1.500din.Znači,sve je oko 9.000 din.

Zvao sam i Lav-auto (ibarska magistrala,Bele vode).Ferodo diskovi par 4.100 din,Trw (Ferodo) pločice 2.000 din.I oni rade zamenu,nisam pitao pošto je.
Šta mislite?

Aleks

Lav auto - razlika u ceni diskova skoro da pokriva troskove zamene.
I ja sam se danas raspitivao za cene diskova i plocica, Ferodo diskovi 4.350din. , plocice Remsa 1.750din, i Samko 1.200din. Kazu u prodavnici da ove Remsa plocice nisu lose, nesto su mekse od ostalih... mada nisam cuo ni za jedan od ovih brendova osim za Ferodo.  :ne:

saša61beograd

Istražujući po internetu i našem Forumu i drugim forumima došao sam do toga da mi ništa nije jasno.Isti brend neko hvali,a neko tvrdi da je krš i sl.Pun sam informacija koje ništa ne vrede.
Aleks,na kraju ću otići gde je jeftinije i gde mi je usput.Ja bih ipak izbegao Remsa ili Samko i uzeo za slične pare nešto kršteno.

roolet

ne brini, ja sam turio roadhouse, ubijaju kako koce (inace, diskovi su mi asam)  :lau:

Ayrton

Evo pločica koje sam ja promenio jesenas.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!