4. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Za ovlascene i njihovu cenovnu politiku  :fuck:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Turbo

Ja juce svratih do Hit-a da kupim bakarnu podlosku i priupitah cisto informativno
koliko parica set kvacila za moj avto.Kazu original 25000 a zamenski Valeo 15000.

Veterinar

Sa radovima? Ja sam Valeov platio oko 9000 u KIT-komercu, ako se ne varam. Mislim da je majstor dobio popust od cak 1000 din na tu cenu, ali napominjem da - mislim, nisam siguran.

Loganovac

Gledam ove papire koje je sphex postavio i reagujem kao i Keka - cene delova su bruka, ali na sve to još ti kao fora pola sata isprobavaju auto posle zamene seta kvačila - pa jel to majstor treba da skokne kući na kaficu? Pa potrošiće bruka goriva u cimanju od pola sata plus 750 dinara nadoknade što mi je majstor drndao kola! Neka hvala... Dalje, uračunali su, koliko vidim, 1 litar ulja za menjač, znači planiraju dolivanje? A što bi dolivali? Ako sumnjaju da je menjaču potrebno dolivanje ulja u ček listi redovnog servisa trebalo bi da stoji kontrola nivoa ulja u menjaču (možda i stoji pod Renault servisnim pregledom koga bi trebalo da obavljaju čak 1.3 sata, u šta jako sumnjam), ali bi onda i u predračunu za svaki redovni servis trebalo da stoji 1 litar ulja za dolivanje u menjač  :fiju: . A ako planiraju da vade i vraćaju ulje u menjač pa ja treba da kupim litar da im napunim creva pumpe, j*beš ti tu teoriju i tehnologiju!  :banghead:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ivan

Stvarno su preskupi, za izbegavanje definitivno. :banghead:

Turbo

Samo delovi za ruke nisam ni pitao.

Veterinar

#96
Onda je to, s obzirom da sam kupio Valeov set, više nego čist bezobrazluk. Kolika je to marža? 300%? Jbt, ja sam pre nekoliko dana imao maržu od 10% prilikom prodaje džakova hrane za pse i pojavila mi se mušterija koja je rekla da je to puno para.
  Pristup će morati da izmene u RNS servisnoj mreži, jer će prodaja (pogotovo za godinu-dve, kad zaista budemo osetili posledice poplava) padati, a zbog preskupih servisa, ljudi će tražiti jeftinija mesta i načine za održavanje automobila.
Napominjem da je majstor u KIT komercu kupio Valeov set, ali - skuplji (vozili smo se po gradu, jer je trazio skuplji u (jbmlg, ne secam se) zelenoj kutiji (valjda).

Inače, gledam profakturu koju je Sphex postavio.
Set 302052223R - u (recimo) katalogu ovlascene servisne mreže u Rusiji je Asamov, ima kataloški broj 30326 i košta 4100 rub. što je  (prema kursu rublja-evro) - oko 87 evra, ako se ne varam.
Još zanimljivije je ovo http://partsale.eu/spare-parts/view/ASAM-30326-51039915 , ali me ovo zbunjuje http://www.skruvat.com/Clutch-Kit-P369897.aspx  , kao i ovo http://www.original-genuine-spare-parts.com/a/renault-dacia/30205_/302052223R-kupplungsset_(renault).htm  . U poslednja dva linka su cene koje odgovaraju onima u ovlašćenim servisima RNS.

zac

Citat: Loganovac poslato 08.06.2014. - 07:52
... Dalje, uračunali su, koliko vidim, 1 litar ulja za menjač, znači planiraju dolivanje? A što bi dolivali?

Prilikom zamene kvacila se skida menjac, a prilikom skidanja menjaca se izvlace oba poluvratila iz diferencijala...na jednoj strani, kada se izvuce polu"osovina"  curi ulje....verovatno je zato potrebno dolivanje.

Sto se tice cene....  :nocomment:

Dragan.vi


Loganovac

@žac: pa ko im brani da prvo ispuste ulje iz menjača, naravno u čistu posudu, a posle neka ga vrate - nema šta da curi. Imao sam slučaj "jačeg" curenja ulja iz menjača kad mi je probio davač za rikverv svetlo, pisao sam o tome - toliko je curelo da je ceo šus pleh bio zamašćen, a dolio sam 1dL! Litar ulja je bruka.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Pa mogu i tako..ali ocigledno to ne rade....a litar ulja..hmmm...pa nesto treba da ostane i za majstora..  :bonk:
ma uzas bre...

silent

 :offtopic:

Đelmaš, ovlašćeni Chevrolet servis, naplaćuje 3000 dinara radni sat...

sasa petrovic

Treba mi mali savet! Logan 1.6 2009.( novembar ) presao citavih 16.500 km.Poslednji mali servis (ulje, filter ulja i filter vazduha) sam radio kod zive u Pancevu u novembru 2012. godine.

Po servisnoj knjizici trebao bi veliki servis, ali mislim da nema potrebe obzirom na kilomtrazu.
Menjao bih samo ulje i filtere ulja i vazduha, rashladnu tecnost.Da li je neophodno da menjam i kocionu tecnost ( na 4 god ) i filter klime, i sta mi preporucujete od proizvodjaca za filtere i ostalo. Mnogo pitanja ali hvala!

Zoran

Što se tiče zupčastog ja bi ga pogledao iduće godine. Ako je Gates, završilo bi se na gledanju. Ako je neke druge marke zamijenio bih zupčasti a španer i vodenu bi ostavio. Ulje i filtere mijenjaj kako si i mislio.
Kočionu tečnost samo provjeri vrelište (na tehničkom) i sve ćeš znati.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Po servisnoj knjižici veliki servis trebalo je da odradiš novembra prošle godine. šta god odlučio da radiš, ulje, kočiona tečnost i antifriz obavezno menjaj. Takođe, vreme je i za zamenu ulja i svih filtera, uslov je 15000km ili godinu dana. S obzirom na izuzetno malu kilometražu, pretpostavljam da je auto uglavnom vožen u lokalu i da je dosta radio u mestu. U tom slučaju i uslovi za redovan servis se pooštravaju u pogledu kilometraže (duplo manja), vreme ostaje isto.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.