Punjenje klime - Gde i po kojoj ceni

prethodna tema - sledeća tema

bkalic

Klima mi na loganu na 28 stepeni radi katastrofa, kompresor radi- provereno, znaci treba dopuniti freon. Zna li neko gde u Novom Sadu dopuniti klimu i koliko to uopste kosta? poz. :help:

Keka

Ako nema freona nece ni kompresor da radi, znaci problem je verovatno nesto drugo a ne nedostatak freona.

uzmi telefonoteku pa okreni servise za klime i raspitaj se za cene, ali pozovi i ovlascene. Cini mi se da je cena od 50 evra pa navise.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Kod Žive je 4000 servis klime, ali moguće je da joj treba i popravka, daleko bilo...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bkalic

Ma radi ona, duva hladnjikavo, i to je hladniji vazduh kod vozaca nego kod suvozaca, ali nije to dovoljno. Planiram letovanje u Grcku u julu, kad odem tamo na 40 stepeni, bojim se da mi takva klima bas i nece puno pomoci.

Keka

Probaj sam da operes hladnjak klime vodom pod niskim pritiskom. Nikako puskom, da ga ne ostetis.

Onda mozes termometrom da izmeris temperaturu vazduha koju ubacuje u kabinu po sledecem uputstvu. Ukoliko je van tolerancije, onda ima smisla da posetis servis.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bkalic

ok, hvala na pomoci, probacu, samo da prodje ova kisa dosadna, pa javljam sta sam napravio :ziveli:

stalker

Ja sam baš prije dva dana mjerio temperaturu na izlazu iz ventilacijskog otvora. Vanjska temperatura je bila oko 25 C a ventilator je u kabinu ispuhivao hladni zrak oko 8 C.
Po ovog gore tablici mada ne razumjem rumunjski, zaključujem da radi još uvijek dobro iako svih ovih 6 godina koliko imam Logana još nikakav servis klime nije obavljan.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

gromovnik

Ja nisam baš zadovoljan kako hladi kad je napolju 30 stepeni, pa sam isto mislio da odem negde da mi dopune freon. Auto ima skoro 6 godina i klima do sada nije servisirana. Hoće biti efekta ako dopunim freon?

Keka

Ako freona nema dovoljno, klima nece uopste raditi. Tacka.

Izmeri temperature po uputstvu gore i sve ce ti biti jasno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bkalic

Izmerio temperature: na 28 stepeni u kabini, na centralnom otvoru pokazuje 14 stepeni. Rekao bih da je to na nekoj gornjoj granici za tu temp. Probacu ovo leto ovako a za dogodine cemo videti. U svakom slucaju, hvala na pomoci. :ziveli:

jasho

Imam par pitanja,

Prvo servis klime, šta se radi i na koliko?

Drugo, hladnjak klime, dole na mrežastom otvoru na masci paralelno sa maglenkama  je sav pojeden, 5-6 rebara uopšte nema aluminiskih krilca na rešetci, jel to ok, mislim nepravi neki problem! (neki od vas su imali prilike da vide na okupljanju na Topčideru)

I možda Željko zna i bilo ko koliko je novi hladnjak klime taj što mi je malo pojeden?

Pozdrav!  :ziveli:


Mandrak

@jasho: Servis klime se ranije radio na 4 godine, ali je sad to smanjeno na 2.

Ako ti klima radi, nemoj menjati hladnjak klime (kondenzator).
U slučaju da pušta, idi do Žive. Valeov sa punjenjem je 22000din.
Prošle godine sam kupio Rumunski za 9000, a ove godine je pustao na 25 mesta. Bolje uzmi skuplji i miran si.

jasho

Klima radi, juče sam prao kola pa se zagledao i vidim da ona krilca ko papir se lome, kažem nema ih na nekih 5-6 cevki!!!

gromovnik

Citat: gromovnik poslato 25.05.2011. - 22:08
Ja nisam baš zadovoljan kako hladi kad je napolju 30 stepeni, pa sam isto mislio da odem negde da mi dopune freon. Auto ima skoro 6 godina i klima do sada nije servisirana. Hoće biti efekta ako dopunim freon?

Samo mala ispravka, klima hladi odlično nego ja (pola Bosanac  :banghead:) nisam podesio da duva samo na glavu vozača i suvozača.