Flomaster (marker) koji prikriva ogrebotine na boji

prethodna tema - sledeća tema

dacia2004

Nerviraju me ogrebotine na boji :ranting:.

Da li neko zna gde mogu da se kupe markeri i da li postoji tacna oznaka koji marker treba kupiti :conf:?

Dacia je metalik zelena.

Hvala.

Keka

Ja sam probao da sakrijem ogrebotinu na celoj desnoj strani od komsijskog kljuca, efektni su nikakvi  :(
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Nekada davno, ogrebotine smo sakrivali (prilično uspešno) sa lakom za nokte. Pokušaj da pronađeš u tvojoj boji, i onda polako, strpljivo. I neka ti aceton bude pri ruci da "ispravljaš" greške.  :zurka:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Ili jos bolje da pokusas da nadjes u vecim gradovima farbare koje prave boju za kola u vidu laka za nokte, pa da ti urade tvoju nijansu. Ranije je u Opelu to moglo da se naruci, imam jos uvek 1 lak boje E536 (henna rot) za popravke.....
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

Ja sam imao na vratima ostatak od plastike necijih vrata koja se nije skidala pranjem vec sam je skinuo sa najobicnijom gumicom za olovke...
Inace za ozbiljnije ogrebotine imam boju u pakovanju kao za lak za nokte. Imate ih u bolje snabdevenim farbarama. Doduse moj auto je beo tako da nemam problem zvan metalik...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

dukati

Ja sam ranije za škodu imao kanticu bele boje originalno dobijene sa autom, a za dačiju koja je metalik (komet) siva imam problem sa ogrebotinama od nesavesnih ljudi na parkingu koji otvaraju vrata ko da im gori auto. Ali boju nisam još tražio, da popravim ogrebotine.

Peca

Postoji nova tehnika za otklanjanje ogrebotina na farbi, koja nije bazirana na traženju iste nijanse boje i poliranju. Specijalna tečnost se nanosi na ogrebotinu i hemiski rastvara boju na ivicama iste pa se farba spaja preko ogrebotine. Verovatno se posle maže sa drugom komponentom koja zaustavlja proces spajanja farbe. Nisam siguran kako tačno radi ali sam video negde sliku koja prikazuje kako se molekuli farbe spajaju preko ogrebotine. Rekao sam kolegi koji je dobio "ključ" po vratima za ovo ali nije našao da kupi kod nas. Ne znam koji je proizvođač jer sam samo video šemu principa rada, a na internetu ima ovaj "QUIXX High Performance Scratch Remover". Možda je to, ako neko nabavi nešto slično neka javi.

koan

Tema je vec bila na starom forumu od sad pa na dalje reprize brisem bez objasnjenja.

Munze

Prebačeno sa prethodnog foruma
Citat: Munze

Verovatno ce ovo biti zanimljivo za sve vlasnike novih kola. Ima li negde kod nas da se nadje marker za ogrebotine poput ovog sa daciaclub-a sa standardnim bojama za LOGAN-a.


http://www.daciaclub.ro/scratches-of-painting-howto-fix-t68131.html

Citat: baneI ja imam takav problem,pa ako neko zna o tim markerima vise neka pise

Citat: Drinski67Nasao sam vostane markere u robnoj kuci "Uradi Sam" na Karaburmi. Kostaju 399 dinara. Pise da mogu da izdrze 15-tak pranja, a onda kod lakirera ili ponovo na vostanje...

Citat: koanSto se tice markera kod nas mogu da se kupe Motip holadski u malim flasicama kao lak za nokte, najbolje je da odete preko dana u prodavnicu Auto Mika u Zemunu na pocetku Prvomajske (inace to je jedna od retkih auto prodavnica koja radi non stop) i zamolite onu gospodju da vam da ceo karton tih olovaka kako biste nasli odgovarajucu boju. Inace malo je tesko uklopiti idealno ako imate metalik farbu.

Citat: mladja73
Citat: koanSto se tice markera kod nas mogu da se kupe Motip holadski u malim flasicama kao lak za nokte

Imate ih u bolje opremljenim farbarama (znam za Star color u Kumodrazu - Majska ulica kod Mini Maxija).

Ja ga imam vec dve godine i zadovoljan sam ali bio bio zadovoljniji da mi nije trebao. Ali sta ces... :(

Citat: KekaNekad davno ozbiljne firme su imale pravu farbu za reparaciju ostecenja.

Jos uvek imam u kadetu flasicu kao lak za nokte originalne boje, sve made in germany by adam opel russelheim, narucivalo se po sifri boje. I dan danas dobro dodje  :roll:  Bas mi pre neki dan neki pajser ogrebao kljucem celu levu stranu, preko cirade.

Citat: KekaZa neupucene, na okupljanju smo konstatovali da je neki pajser iz mog komsiluka vece pre okupljanja, a nakon detaljnog pranja auta, kljucem ogrebao veci deo desne strane.
To sam posle ispolirao, i mnogo je bolje posto nije jako dubogko zagrebao, ali na tri mesta u duzini oko 10-15cm je ostetio lak i stigao do boje.
Zato sam nabavio ovo:

ali nisam uspeo do sada da vidim kako radi zbog kise.
Kad budem radio slikacu pre i posle i okaciti ovde.

Citat: krleNa kojoj bazi je ovo. Vosak ili nešto drugo.

Citat: KekaVosak, do 20 pranja. Videcu kako ce se pokazati.

Citat: DanielAko neko ima problema sa ogrebotinama, i hoce pravi nazovimo ga "marker" mogu da dam broj telefona od lakirera gde sa ja vec na zalost 2x "shminkao" logana.
Ima Spies hecker-ovu "laboratoriju" za boje, a za te male intervencije pravi 2-4ml boje u malim flasicama sa cetkicom. Vrlo zgodno za sitna ostecenja.

Citat: krlePa daj telefon, nekome će to trebati. Mislim da je to efikasnije.

Citat: koanJedan moj drugar je imao teoriju da napravis malo boje iste kao tvaja i ubacis precizno cackalicom u ogrebotinu i onad posle par dana kad se to osusi ides na poliranje.

Citat: KekaCekam broj i nadam se da je u komsiluku  :lol:

Citat: kiconixZivo me interesuje i prva a i druga varijanta.

Citat: DanielUpravo to i dobijes sto si pomenuo. Original boju u profi flasici sa cetkicom.
E sad nekome bude  u komsiluku, nekome ne.
064/1422871
Autolakirnica "Tomasik", tip se zove Martin.

Evo kako to izgleda...

Citat: KekaA gde se nalazi covek? Da ne zovem za DZ.

Citat: Daniel
Citat: KekaA gde se nalazi covek? Da ne zovem za DZ.

Kovacica, 26km od Panceva prema Zrenjaninu...iz BG si za jacih pol' sata ovde.

Citat: KekaU Solun dinar somun.
Do Soluna 100 somuna  :lol:

Ja sam iz NS, tako da mi i nije bas usput, u svakom slucaju hvala na informaciji, ako bude kriticno znam gde da odem.

Citat: koanKako je moguce da nema to u Beogradu, recimo cuo sam da u ulici Vovode Stepe ima radnja gde u sprej pakuju tvoju boju koju ti naprave.

Citat: Daniel
Citat: koanKako je moguce da nema to u Beogradu, recimo cuo sam da u ulici Vovode Stepe ima radnja gde u sprej pakuju tvoju boju koju ti naprave.

Pa mozda i ima....ali vecinu mrzi da se 'ebava sa takvim.
Ovo ti je "najbolje" ako radis nesto na limariji da odmah napravi tu boju i dobijes  bocicu.
Ja sam negde u maju radio celu sajtnu, pola stuba i jos ponesto  :roll:  pa mi je napravio to.
I neki dan sa "molerisao" posledice kamencica ili cega vec i boja je jos sveza.
Inace, izgleda da je i dacia nesto menjala boje jer  passion red stara i nova nisu iste. Pa ako neko nesto radi pazite da se ne zeznete.

Edit: Zamolio bih vas sve da ne kvotujete predhodni post da ne gomilamo bezveze kilobajte.

dacia2004

Kupio sam kod Auto Mike u Zemunu, početak Prvomajske, bočicu sličnu laku sa bojom koja odgovara fabričkoj 1:1  :jea:.
U nedelju ću probati da nanesem na ogrebotine.
Četkica mi se čini nepraktična, tako da ću probati boju da nanesem čačkalicom.
Da li ima neko pametniju ideju za nanošenje boje?
Cena je 340,00 din.
Pozdrav

Keka

Da li neko zna gde to moze da se pazari u NS?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dacia2004

Probao sam boju!
Kada bih bio zlonameran, približio se na pola metra i naravno znao gde je izvršena popravka rekao bih: ,,Ovo ne valja!'',
međutim, s obzirom da sa 1m ne vidim popravku boje, kažem Vam: ,, Ovo i nije tako loše :nami:!!!''.
Istina kada se priblizim vidim neravnomernost u nanošenju boje ali se nadam da će se pranjem sve to dovesti na svoje mesto!
Uzgred, koje sredstvo preporučujeta za voskiranje?
Veliki pozdrav

Munze


Veterinar

Posto mnogi od nas povremeno posecuju lakirere, trazite da vam pri farbanju auta deo farbe stave u (vec pripremljenu) malu bocicu. Tako ja maskiram, mada se to vidi sa 100 m, ali bolje je od gole ogrebotine.

zlatko23

Video sam na TV-u (u TeleShop-u) reklamu za neki marker kojim se samo pređe preko ogrebotine i ona nestaje!?!?  :hm:
Moram priznati da nemam poverenja u TeleShop reklame, ali iako sam vrlo pažljivo gledao ovu - nisam video gde "lažu".
Prema njihovoj priči, taj marker ide na bilo koju boju i na neku foru nestaje ogrebotina????!!!
:whistling: