Gume - punjenje azotom

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Danas sam napunio gume azotom, u Tigrovoj radnji u Cara Dusana. 100 din/ gumi, pa da vidim kako ce da se pokaze to cudo od tehnologije  :too:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dukati

Negde sam čitao da to produžava rok trajanja gume, tako da to i nije tako loše.

Munze

... i da je manja potrošnja benzina :whistling:

Keka

Na reklami pise da je potrosnja benzina manja 2-4%, i da produzava trajanje gume, ali ne u smislu da se manje haba gazeci sloj, nego se sporije desava oksidacija same gume iznutra.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

... odnosno manje se zagreva u vožnji...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Ne bih da te razočaravam...
Pokušavali su da dobiju nešto sa tim pre par godina u malom N-u, kada su vozili čuvene pevajuće Hankook gume. I - pogađaš, nisu dobili skoro ništa.
U teoriji, ima smisla. U praksi - jok. Reklama kao reklama - sve će da obećaju. Skoro nisam video gumu koja je "oksidirala" iznutra, a spolja ostala čitava. O smanjenoj potrošnji nema ni govora.

PS. Nisam zakeralo, samo sam dobronameran  :wave:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Nisam ja to uradio zbog obecanih beneficija, nego just for fun  :hihi1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Ma, OK, i ja sam godinama isprobavao raznorazna čudesa (tipa "smanjuje potrošnju 20%" ili "diže snagu 15%", itd). Čisto sam prokomentarisao da ne očekuješ previše :)
A za zakeranje sam morao da naglasim, pošto uglavnom nešto gunđam i pametujem :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

taxista1974

#8
Samo jedno pitanje, jel zna neko da mi kaze koliki je procenat Azota u vazduhu koji udisemo, odnosno u ovom obicnom za duvanje guma? :hm:

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

taxista1974

Citat: Loganovac poslato 09.06.2009. - 09:13
78%
Onda po tim strucnjacima tih preostalih 22% cini tu magiju, koja se ne vidi. A znam i lika koga je vulkanizer nalozio da treba da menja "zimski" vazduh u gumama "prolecnim", jer je ustajao.

Keka

Onih 22% omogucava zivot na planeti i cini razliku izmedju zivota i smrti  :lux:

Nije poenta u tih 78%, nego sta je uslovno receno stetno u onih preostalih 22%.

Kao sto rekoh, just for fun......
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sinnet

I bez Golfske struje ne bi bio moguc zivot na Zemlji :whistling:. Ovo nema veze sa gumama ali ima sa azotom. Cena od 100din/auto bila bi opravdana.
Sve tece,a narocito se u tome istice Dunav.

dukati

Moguće je da azot ili dušik, čuva unutrašnji deo felne od korozije koja se pojavljuje sa godinama.

sinnet

     Ne znam koliko ima smisla odrzavati gumu sa unutrasnje strane osim ako je just for fun. Pa, mnogo su veci stetni uticaji sa vanjske strane (trenje,sunce,vlaga,kamenje,staklo...). U tom smislu ja koristim posebnu tecnost za pneumatike. Pola litre 280 din. i dok mi traje auto, trajace i ta tecnost. A mozda i guma?! :whistling:
Sve tece,a narocito se u tome istice Dunav.