Šta je ovo?

prethodna tema - sledeća tema

stalker

Danas sam dok sam skidao plastiku oko ručice mjenjača uočio ovaj eletronski sklop koji smješten na šasiju upravo ispred ručice mjenjača. Na njega dolazi snop žica a ja sam zaključio da bi to trebao biti kontroler air bagova.

www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Keka

U pravu si, to jeste kontroler za air bagove.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


stalker

Da Bog da nikad ne trebao.  :c0:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Raja

Ma, rekao bih ti da ga baciš jer ti nikad u životu neće trebati al' neka ga, neka stoji. Ko zna zašto je to dobro?

trajce

A sta je ovo? Prosli vikend sam menjao prekidac rikverc svetla i naleteo na ovo crevo ili sta je vec. Cemu to sluzi? Na crevu je neka stipaljka pa sam to zakacio za kablovski snop. Takodje cep, tj kraj creva....?

zac

Ako je to crevo povezano sa kucistem menjaca, onda je to oduska kucista menjaca.  :wave:

trajce

Hvala na odgovoru! Upravo sam nasao i temu u kojoj je pisano o ovom.

zac

Nema na cemu, jedino nisam siguran da ta oduska sme da bude tako nisko i horizontalno zakacena za taj snop kablova.  :ces:
Mislim da treba da stoji uspravno, pa tom stipaljkom je zakaci za nesto drugo-vislje.  :wave:

trajce

Da tako je izgledalo i na slikama koje sam malo pre pronasao. Kod mene je to crevo visilo i onda kad sam hteo da nadjem nesto drugo kod menjaca, napipam ovo i zakacim ga tako.

zac

#9
Postavi ga uspravno da ti ne bi mastilo od uljnih isparenja.

Evo pogledaj kako kod mene stoji. Obelezeno crvenom srelicom.


trajce

#10
Da, vidim. Hvala.

trajce

Danas sam prebacio crevo, onako kako treba da stoji.