Indikator vezivanja pojaseva i automatsko zaključavanje vrata

prethodna tema - sledeća tema

msecanmo

Slažem se s tobom :dobro: Kad več plačam oču da je da valja :friends:

Boqy

To ces zbog vidljive korozije verovatno izgurati do kraja, ali ni oni iz RNSa nisu nista bolji od koncesionara.

Ja isto imam Sandera u laureate opremi, sada sam radio servis i dao primedbe.
Sediste mi strasno jako krcka i skripi, to su odbili da resavaje jer kako kazu, normalno je da krcka. RNS sam pitao da li i fabrika smatra da je normalno da krcka, da li je to po tehnickoj specifikaciji. Odgovorili su mi da ovlasceni iz AK kompresor smatraju da je sediste ispravno, samo su izbegli odgovor na moje pitanje.
Za zveckanje kod centralne konzole su rekli da oni tu ne mogu nista.
Presvlaku koja nije prosivena celom duzinom su rucno zasili i tako dalje. :)

mrprofy

Citat: Goky poslato 24.03.2010. - 00:42
Hvala, video sam dok sam gledao temu za uključivanje oborenih svatala i za automatsko uključivanje brisača... samo nisam znao da li taj raspored važi i za Sandera... a verovatno je isti pošto dele istu platformu... mene je baš zainteresovalo automatsko uključivanje brisača... čini mi se da to nije teško napraviti...

Pronašao sam UCH moduo... iz snopa žica koje se slivaju tu video sam jednu belu koja nije priključena ni na jedan pin... samo je presavijena i zalepljena krep trakom... ko će ga znati od čega je...

Inače u vezi šipke koja je zarđala danas (sreda) sam dobio mail iz RNS kojim me upućju na svoje koncesionare. Razgovarao sam sa ljudima iz auto kuće gde sam kupio auto i ostalo je da vidimo kako će da se to reši... oni sada treba da konsultuju svoje iz RNS... Nije meni problem što ta šipka nije ofarbana i ima malo rđe na sebi... ali kad kupim NOV automobil očekujem da takvih stvari ne sme da bude... pa zato sam i kupio NOV auto...

Ja sam se nadmudrivao 2 meseca sa njima i zamenili su!

I meni sediste skripi!, ali cu to sam resiti; radi se o sajli famoznog lumbalnog podesavanja.

Jel znate da ni gornji deo metalnog rama-kostura nije ofarban, ni na jednom sedistu, a zbog stednje farbe :help: tako da ne preterujete sa pranjem sedista LOL

stalker

Ne samo da nije ofarban ram sjedišta, nisu ofarbani ni dijelovi šasije vozila koji nisu vidljivi.
Otvorite poklopac table s osiguračima pa ćete ispod ugledati goli lim bez farbe a takva je i cijela metalna konstrukcija koju prekriva plastika čitave prednje armature.  :ranting:
Radi li se o značajnoj uštedi zbog koje bi naša vozila morala biti znatno jeftinija prosudite sami no siguran sam da bismo svi odreda bili spremni platiti tu razliku u cijeni da nam auta budu kompletno lakirana.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Boqy

Citat: mrprofy poslato 29.03.2010. - 21:14
Ja sam se nadmudrivao 2 meseca sa njima i zamenili su!

I meni sediste skripi!, ali cu to sam resiti; radi se o sajli famoznog lumbalnog podesavanja.

Kako planiras da resis to sa sedistem, meni sve jace krcka i pocinje opasno da me nervira? Glupo mi je da rastavljam sediste na maltene novom automobilu, ali cu izgleda morati.
Jos kolko mi tabla krcka, ne treba mi cd plejer, imam orkestar u kolima. :)

Boqy

Jeste offtopic, ja se izvinjavam, ali nisam hteo sve ovo  na PM da bi i ostali mogli da procitaju.

Skoro sve teme sam provrteo, nisam nikad naisao na tu sa sredjivanjem sedista, moracu da potrazim. Da smo uzeli slabiji paket opreme, ne bi imali ove probleme sada :)

Moracu da proverim i to za rdju kod mene..

Inace iz RNSa su dosada na sve moje primedbe i pitanja uvek branili koncesionare, mehanicki odgovarali, cak pisali i nesto sto nema veze sa mojim pitanjem.

Na kraju cu nekome i platiti da mi utegne celu konzolu, ali to nece sigurno biti ovlasceni Reno servis.

gav.sa

Mislim da je ovo bilo pitanje.
Od skora sam vlasnik Sandera 1.4 u Laureat paketu opreme.
Zanima me da li postoji indikacija nevezanih pojaseva (vozača i suvozača) i mogućnost automatskog zaključavanja svih vrata kada automobil pređe neku brzinu (u uputstvu piše kod nekih modela).
U uputstvu pise da se automatsko zaključavanje svih vrata kada automobil pređe neku brzinu postize pritiskom na dugme za zakljucavanje i drzanjem nekoliko sekundi. Pokusaj na taj nacin.

Vihor

Moj kum vozi nekog renoa i kad drzi 10-15ak sekundi onaj taster za zakljucavanje on predje na automatski, naravno, odmah sam to isto probao kod mene, loganII, i jok, nece, 10s, 20, 30 i izgleda da mu ta opcija nije ubacena, osim ako ima neki drugi sistem ukljucivanja?   :ces:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

gav.sa

Proverio sam u uputstvu.
Pise da je potrebno drzati taster za zatvaranje prozora oko 5 sekundi i da ce se cuti zvucni signal, nesto kao BIP. Posle toga pri brzinama vecim od 7 km/h vrata ce se automatski zakljucati. Medjutim.
Ovo sam isprobao na svom SANDERU i nije upalilo. S obzirom da mi je prvi servis za 15 dana trazicu od njih da to isprave. Ima jos nekih sitnica na koje cu im skrenuti paznju prilikom prvog servisa

sphex

Ja sam isto probao juče, ali njada....nema BIP, nema automatskog zaključavanja. U uputstvu se i meni čini da tako piše. Nemam ga sad tu, ali koliko se sećam verovatno je i da piše da je ovo moguće samo kod određenih modela, tako da...
we brake for nobody!

krle

Probao sam i ja davnih dana na mojim kolima. U uputstvu piše i ono što nema u vašim kolima.

Već sam pisao na forumu da je potrebno izvršiti određena električna spajanja i softversko aktiviranje ove funkcije . 

Uostalom ne vidim neku svrhu ove funkcije. Niko vam neće ulaziti u kola u toku vožnje,samo bi ludak probao da izađe, a za decu  postoji mehanička zaštita na zadnjim vratima . Jedino ako baš neko obožava da vozi zaključana kola koja će se prilikom zaustavljanja sama otključavati. 

Mislio sam da je bolje u gradskoj vožnji imati funkciju zaključavanja kada stanete (zbog lopova), nego ovu o kojoj se govori. Međutim iz bezbednosnih razloga nije ni ovo pametno.

DarioGTI

najbolje na pocetku voznja lijepo stisnes dugme "ZAKLJUCAJ" i kada dodes na odrediste stisnes "OTKLJUCAJ"   :lazy: :kava:

jest da nije automatika ali jbg korisno je protiv "prometnih lopova"  :dobro:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

I onda se usput, ne daj Boze, slupas, dodju ljudi da te izvuku, kad ono PRC-vrata zakljucana.  :lau:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.