Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

ivan-bgd

Jel radio neko skoro na dci-u veliki servis i na koliko,i koliko para??Gazim 53-u hiljadu pa da vidim dal' da se pripremam za v.servis ili da preskočim preko 60000.....

Ayrton

Ja sam ga zakazao za oko 2000 km. To će tad biti 80000. Menjaće se  kaiševi, španeri, vodena pumpa i antifriz. Ulje i filteri će ići posebno. Delove sam kupovao po raznim prodavnicama u Beogradu a cene sam pisao u ovoj temi pre par meseci. Najskuplji deo je roler PK kaiša. Ruke će biti 6000 dinara. (Servis Krstevski)
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

ivan-bgd

Tako sam i ja nešto mislio da radim na 80000....otom potom...

Turbo

Ja sam isto radio na 80000km i mislim da je to sasvim ok.

jasho

#634
Jel ima ko iskustva sa SKF setom zupčastog, znam da su im vodene pumpe jedne od kvalitetenijih ali ne znam kakvi su im kaiševi, koliko sam skontao oni to pakuju pod svojim imenom od drugih prizvođača, e sad od koga je pitanje? :ces:

Našao sam relativno ok ponudu za veliki servis sa SKF delovima, konkretno kaiš kanalni gates 1040 din, SKF pumpa za vodu 5040 din (valeo 2990 din isto kod njih), Set zupčastog SKF 4640 din (Gates 6390 din isto kod njih), šapaner kanalanog kiaša SKF 7190din (FEBI 7480 din isto kod njih), roler SKF 2050 (gates 2640 din isto kod njih), antifriz 3 litre Total 1530 din plus ruke 6900 din.

Total bez ruku  sa SKF 21490 din (Gates par hiljada je skuplja varijanta), sa rukama 28390 din?!

Loganovac

Ajde da razjasnimo, da li veliki servis uključuje i redovan servis (ulje u motoru, filteri) ili ne? Ranije smo postovali cene uključujući i redovan servis.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

#636
Ja ulje i filtere menjam sam na 15000 km, tako da je ne ide u ovu kombinaciju, može da se desi padne u isto vreme ako budem malo skratio veliki servis za koju hiljadu na 60000, odnosno sad na 120000 km, ali bi po planu promena ulja i filtera trebala da bude kod mene jedno 5000 km ranije, tako sam uradio i prošlom slučaju kod Žive i cena je bila skoro ista sa ovom ponudom sa napomenom da su tada svi delovi osim vodene pumpe bili original Renault, a sad su zamenski.

U tom slučaju ako bi menjao i ulje i filtere dodaj još na to jedno 3000 din, tako me ispadne u proseku.

Turbo

Gde ces raditi veliki servis?

Zoran

Ja sam Stavio SKF zupčasti. Nekako mi ne uliva povjerenje. Vidjet ću tokom exploatacije.
Sam svoj gazda - vazda.

jasho

#639
Najverovatnije kod ovog rođaka (brata od tetke) koji je automehaničar, i za njega mogu da garantujem da zna šta radi i da temeljno radi, međutim servis nije njegov, pa ću da vidim koliko će koštati ruke kod njega u servisu (ne odlučuje ovaj moj rođak, plus ovi njegovi ne rade Renault program već Landrover, ali izlaze u susret ovako kad mi sa strane dođemo, po logici bolje da radi kod nas nego kod kuće  :to:) ukoliko budu u nivou normalnosti sa cenom za ruke onda kod njih, međutim ukoliko udare cenu mimo pameti  gledam i druge opcije, ovo za cenu navodim jer je kod njih cena radnog sata ako se ne varam 3200 ili 3500 din. Inače sad sam na 108 000 km, sa trenutnim tempom prelaska servis bi trebalo da dođe na red za 5-6 meseci, tako da sada gledam ponude za delove, kvalitet, cene za ruke itd. Počeću da uzimam svaki mesec po nešto od delova tako da kad dođe vreme za servis ne isprazni mi buđelar :kava:

Inače ova ponuda od danas je sasvim ok i za delove i za ruke kao što sam već naveo kreće se oko 250 evra za parcijalni veliki servis (bez filtera i ulja), što je u nivou cene koju sam platio kod Žive pre par godina.

Ponuda je od strane LAV auto sa Čukarice, ako koga zanima...


Zoki nisi gledao ko je proizvođač za SKF ili ne piše? :ces:

silent

Nisam razumeo, je l' cena radnog sata 3500 din. u Lav autu?

jasho

#641
Ne u Lav autu, kod ovog mog rođaka, servis je za Lendrovere da sad ne navodim koji je u pitanju, ali i oni kad im dođe tako neko netipično vozilo van njihove game, opet preko preporuke za nekog od mehaničara da ne kažem braća, rođaci, kumovi i prijatelji, daju neku vrstu popusta, naravno zna se ko ima prioritet kod zakazivanja, mi uskačemo kad ima mesta.

Lav auto je dao ponudu od 6900 din za ruke za veliki servis, što je u nekom proseku od 60-ak evra, tako se krece van ovlaštenih servisa

silent


bnemanja

#643
Dosta sam saznao citajuci forum pa rekoh bio bi red da se i ja oglasim.
Uradio sam veliki servis na Loganu 1.4 MPI 2005 godiste na 82000 km pre toga prvi
vlasnik je uradio na 40000 km odnosno zamenio samo set zupcastog kaisa. Ja sam drugi vlasnik.

Uradjeno je:

Set Zupcastog Hutchinson - 4500 RSD (Euro07)
PK kais Hutchinson - 1500 RSD (Euro07)
Vodena pumpa Valeo - 3400 RSD (Kit Komerc)
Plocice Ferodo - 1600 RSD (Euro07)
NGK svecice - 1200 RSD (Euro07, mislim da sam ih ovoliko platio, nemam racun pored sebe :Smiley:
Filter ulja i vazduga - 1000 RSD (Euro07)
Diskovi Ferodo - 5000 RSD (Euro 07)
Elf 5w40 4L - 2200 RSD (Kit Komerc)
Ruke - 6500 RSD (Komsija, imali mali servis, ima iskustva i takodje vozi Logan-a)

Ukupno 27.000 RSD

Spaner i zatezac PK kaisa nisam menjao jer me je majstor uverio da nema potrebe, pumpa je pustala
vodu i bilo je pravo vreme za menjanje. Sa ovim sam ustedeo oko 6000 RSD pa sam ga onda poslusao
iako sam ozbiljno razmisljao da promenim. Antifriz Ok. I jel bi trebalo jos nesto da proverim?

Hvala!

poz

Loganovac

Super si odradio. Međutim, rashladna tečnost i kočiono ulje menjaju se na 4 godine, obično se poklapa sa velikim servisom (za nas koji prelazimo manje od 15.000km godišnje). S druge strane, pločice i diskovi ne pripadaju velikom servisu pa za toliko terba umanjiti cifru.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.