indikator pritiska u gumama

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac


vasilov

Citat: astmario poslato 08.06.2015. - 15:11
E sad, na bord kompjuteru bi trebalo da imas opciju da resetujes tu gresku sam, znaci pritiskas dugme za setanje po ekranima bord kompjutera, kada naidjes set TP ili TPMS ili nesto slicno drzis reset dugme, kao za kilometrazu, time postavljas novu podrazumevanu vrednost za pritisak guma.
Naravno, ako su ispravni, zalili se ranije ljudi da na Lagunama pravi velike probleme, cak ih i lomili pri zameni guma...

Hvala upravo tako postoji opcija SET TP !!!!  :aplause:
Elem mogli su da malko update uputstvo. Kad sam uzimao auto onaj prodavac mi rece ovde podesavas vreme i meni delovalo logicno set time nesto...  :bonk:

szs

Potrebna mi je informacija ako neko zna.
Danas mi se na putu kući upalila lampica za signalizaciju niskog pritiska u gumi

Stao sam i pregedao prvo odokativno i izgledalo mi je sve sasvim ok. Resetovao na ručici i na prvoj  pumpi proverio pritiske u gumama. Sve super, bez razlike čak ni 0.01. Kasnije se više nije palila.
Pošto znam da nema realnog davača (gumeni ventili) nego ide preko ABS i razlike u brzini rotacije, interesuje me da li se još nekom dešavalo slično? I ako ima neko više informacija da podeli sa nama ovde.
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

hobbista

Ne tvrdim ali mislim da je davač u ventilu  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

jovan

Bilo do skora. Sada je nešto drugo, a šta, ne znam. Prilikom preuzimanja vozila to objašnjenje su izostavili. Može biti da je baš kao što napisa szs

saša61beograd

#22
Taj davač u ventilu bi morao da u sebi ima manometar.A onda bi morao nekako (bežično !)da stalno šalje izmereni pritisak negde.Gde,kako,čini mi se mnogo komplikovano.
Mislim da ovo čudo ne meri uopšte pritisak u gumi.On koristi instalaciju ABS-a i ESP-a i upoređuje broj obrtaja točkova;kad u nekom dužem vremenu jedan točak pravi više obrtaja od ostala tri,on to tumači kao pad pritiska u gumi.Znači,još jedna jeftina softverska igračka,ograničene pouzdanosti.Nadam se da nisam u pravu.
Kada bi se (teorijski) na sva četiri točka ravnomerno i istovremeno spustio pritisak mnogo ispod propisanog,verujem da ne bi bilo nikakvog upozorenja.
U svakom slučaju,na ovo se ne treba oslanjati,nego pritisak kontrolisati manometrom,kao pre 50 godina.

jovan

saša61beograd
Početkom godine došlo je do promene načina merenja pritiska u gumama. Znam, jer sam prilikom preuzimanja auta zamenio fabričke gume drugim, pa je bilo reči o posebnim ventilima koji su se do tada ugrađivali i prestali. Meni su stavili standardne ventile. Senzor se jednom aktivirao, pa sam proverio pritisak i dopumpao gume.

Veterinar

Stigao naš Logan u Srbiju. E sad, pošto ćemo ga preuzeti sa letnjim gumama, a ja bih stavio zimske uskoro, zanima me - ako ne pokupujem senzore (tj. ventile sa senzorima), na koji način će greška biti indikovana? Svetlosni signal, zvučni, safe mod? Iskreno, ako je samo simbol, ću ga prelepim izolirkom (  :laugh1: ), ali ako pišti ili mi ne da da idem preko 100 km/h, onda moram drugačije.

Loganovac

 Zameni gume a senzore ne diraj, bez obzira što preporučuju drugačije. Kaži vulkanizeru da obrati pažnju.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jovan

Na novom sanderu NEMA senzora u ventilima guma, pritisak se kontrolise na drugi nacin. Objasnjeno je u ranijim tekstovima kako. Verujem da je i kod novog logana isti princip.

Veterinar

Citat: Loganovac poslato 20.09.2016. - 04:16
Zameni gume a senzore ne diraj, bez obzira što preporučuju drugačije. Kaži vulkanizeru da obrati pažnju.

Razumem, ali ne razumem šta to znači. Gde je konkretno senzor (da skrenem pažnju majstoru) i - ako kupim druge felne na koje ću montirati zimske gume, kako će se manifestovati vožnja bez senzora? Da li moram da kupim i četiri senzora ako hoću da imam dva seta felni i guma? Na to sam mislio, ali nikako da se dobro izrazim. Lampice me ne zanimaju, nisam imao senzore ni do sada, ali me zanimaju sve ostale manifestacije u vožnji ako  senzora nema.

szs

Citat: Veterinar poslato 20.09.2016. - 07:53
Razumem, ali ne razumem šta to znači. Gde je konkretno senzor (da skrenem pažnju majstoru) i - ako kupim druge felne na koje ću montirati zimske gume, kako će se manifestovati vožnja bez senzora? Da li moram da kupim i četiri senzora ako hoću da imam dva seta felni i guma? Na to sam mislio, ali nikako da se dobro izrazim. Lampice me ne zanimaju, nisam imao senzore ni do sada, ali me zanimaju sve ostale manifestacije u vožnji ako  senzora nema.

Danas sam bio kod vulkanizera. Moj je 2016 i ima indikaciju ali nema senzore u gumama. Možda neki imaju ali ovaj moj nema. Pogledaj sliku.
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

pjovan

Bilo je neka rasprava o tim senzorima na renault megan jedan je crko i pojavila se greska, u ovlasteni servis su mu rekli da se se moze ponistiti greska preko kompjutera, jedan senzor je oko 100 e, a vozilo funkcionise bez problema ipak se posavetuj u ovlasteni servis.