indikator pritiska u gumama

prethodna tema - sledeća tema

Ayrton

Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

szs

Što više cunjam to mi se više čini da može da se deaktivirra i sa direktnim i sa indirektnim sistemom.
Makar da se poveća Km posle reseta kada će da "opali" grešku. Što možda i nije lošija opcija jer na BC ostaje TPMS kao funkcija ako neko gleda zbog obaveze postojanja sistema po zakonu.


Inače neka ostane makar kao info
Na indirektnom sistemu:
Zahtev za reset/kalibraciju se trigeruje na 10.000km ili 180 dana automatski ako dotle nije bilo reseta.
Slika u prilogu "reset"
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

bardans

Jedno pitanje - da li na novom Dusteru postoji klasičan TPMS sistem sa meračem u svakoj gumi ili je onaj preko ABS senzora?

Planiram da kupim zimske gume pa me interesuje kako će reagovati sistem ako na gumama nema senzora?

I da li su ovi ok ako su potrebni - piše da su za stariju verziju Dustera... valjda radi i na novoj?

https://www.aliexpress.com/item/32953997017.html?spm=a2g0o.cart.0.0.33733c00Siz1og&mp=1

kiconix

Kako mi to da znamo?
Ovlasceni, pa pitas po broju sasije.

Loganovac

Još nisam čuo za senzore u gumi. Slobodno stavi zimske gume istih dimenzija, ali ne menjaj ventile za svaki slučaj.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Goran25

#125
Istu nedoumicu sam imao. Kontaktirao ovlašćeni, nisu bili sigurni oko senzora već su tražili da dodjem na proveru.

Suma sumarum u mom slučaju, senzor nije u gumi.

Menjam bez problema, samo je bitno da nakon zamene ponovo podesim pritisak u gumama na putnom računaru.


kiconix

Loganovac objasnio, doduse nije nacrtao.
Senzor ne moze da bude na (u) gumi, samo na felni.
Da pojednostavimo, gume menjas senzor ne.

bardans

Pogrešno sam se izrazio - senzor na ventilu na felni. Ok, hvala, kontaktiraću ovlašćenog servisera

Goran25

Juče sam imao situaciju paljenja lampice za pritisak u gumama. Nakon predjenih 10ak km se upalila i ona kockasta crvena sa munjicom, za elektroniku.

Ispostavilo se da sam isekao zadnju desnu gumu na neko parče metalnog lima, pritisak je prilikom provere bio 1.3 bara.


Svakako korisna stvar, jedino me stresira paljenje te druge lampice za elektroniku, jer sam je zadnji put video prošle zime kada je auto stao u sred vožnje ( slučaj vode u gorivu)

slavko_bgd

Takva je strategija prikaza greške. Prvo upozorenje je da je pritisak niži od definisanog, drugo upozorenje je punkcija pneumatika odnosno značajan pad pritiska nekog od pneumatika. Ne bi bilo u redu da svetli samo lampica "TPMS" a da se vozimo na felni, zar ne?

Veterinar

Prebacio sve senzore u jedan točak (zalepljeni trakom za felnu (rupice na senzorima nisu pokrivene, naravno), pa montirana guma). Razlika je sto je sada u pitanju namontiran točak, a ne rezervni.Sa zadovoljstvom mogu da konstatujem da se nikakve lampice ne pale više ni pod kakvim okolnostima.  :to:

Veterinar

Nakon dve godine mira, crkao bar jedan senzor. Zamena kosta oko 5000 dinara, a pošto su skloni da prave problem na dnevnom nivou ne pada mi na pamet takva investicija. Eto signalne lampice, jedine o kojoj necu voditi računa.

szs

Mislim da bi bilo dobro da se proveri da li to spada u obavezne "rekvizite" za tehnički pregled
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Aleksabgd

Ja sam nedavno registrovao auto na Dunav tehničkom pregledu sa upaljenom lampicom tmps senzora bez ikakvih problema.

cika mili

Isključio je lampicu TPMS na Meganu IV. Da li je isto moguće na Dačiji  :hm:
Desetak dana sam bio bez senzora na zimskim felnama na mom Meganu. Lampica mi je išla na kuki.