3. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

mdbokic

Ovo je racun od mog 3-servisa radjen u Decembru prosle godine, obratiti paznju na cenu filtera i nekakvo skidanje sklopa...

Veterinar

Sunce zarko, kakav su to filter menjali od 5000 din.? 13000 samo servis plina, mimo ostalih stavki redovnog odrzavanja!? Preterano. To je ona fora "besplatni servisi"?

kiconix

Nije samo servis plina, koliko vidim (na zalost ne vidi se ceo racun) ovo je kompletan servis.

mdbokic

Samo servis plina! Redovan je "besplatan"...

kiconix

U tom slucaju ga preterase, ali bas.

Turbo

Pa kad je redovan dzaba ovaj drugi mora da bude po usima.

mdbokic

Citat: Veterinar poslato 19.11.2018. - 13:24
Treci redovan servis na 60000km, uz zamenu plocica. Cena garancije uracunata. Reno Sava.  :wave:

Jesu li plocice obavezne da se menjaju na 60k ili si ti hteo?

Veterinar

Ima u temi o pločicama... Rekoše mi da su na kraju, da će izdržati maksimalno 1000km. Ja pristao na zamenu, a kasnije video da imaju još oko 5mm mesa.  :(

dekiv68

Danas uradih treći redovan servis u Reno Sava Pančevo nakon pređenih 36310 km.
Sa zamenom motornog ulja, filterom vazduha motorskog, filterom  ulja i kabinskog filtera za vazduh, podloške čepa kartera kao i servisom plina sa zamenom filtera tečne i gasne faze ukupna suma je izašla na 19.820,43 dinara.
Za mene preterana suma pogotovo iznos za filter gasne faze koji košta 4.283,38 din. Kao da je od platine pravljen  :conf:. Značajnije je skuplji od 4,1l ELF-ovog ulja :ne:

Još mi rekoše da će na sledećem servisu kočione pločice biti zrele za zamenu (sada je cena oko 7.000 din) i da svećice treba da se menjaju za 4.000 km (cena 5.000 dinara za 3 svećice).
Sve mi ovo izgleda naduvano pa debelo razmišljam da sledeći servis radim kod nekog razvlašćenog servisera. Pitanje je kojeg  :conf:

P.S. Poprilično su se namučili sa zamenom filtera tečne faze zbog teže pristupačnosti ali i neiskustva

saša61beograd

Dobro je da je to prepošteni Reno Sava,da nije neki što menja pločice na svakih 5000 km.
A što se tiče zamene filtera tečne faze i njihovog neiskustva,pa treba češće da ga menjate pa će i majstori da nauče.

szs

Danas 3ći obavezni
Svi filteri+ulje+rad
Reno Sava Karaburma
16.500 rsd

Napomenuto OZBILJNIM GLASOM da je sledeći "veliki"  :Smiley:
Kako da ne. Na 40k i 4 godine (koliko će biti tada)

:gun:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Goky

Danas odrađen 3. redovan servis.
Zbog posla u Bgd-u izabrao sam Reno Sava servis u Mirjevskom bulevaru.
Pošto u servinoj knjižici za treći servis stoji zamena svećica na 60.000km ili 3 godine na prijemu vozila izjasnio sam se da ne želim zamenu istih što je uredno evidentorano u nalogu.
Svi filteri+ulje+rad
Ukupan iznos 13.047,05 RSD.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Veterinar

Sad moram da pitam, pošto si batalio garanciju, ili si izašao iz nje, što nisi odabrao povoljniju privatnu varijantu?  :wave:

Goky

Prvo sam zakazao servis, pa tek pogledao plan održavanja i video da se menjaju svećice na 3 godine ili 60.000 km. Na 1.4 svećice se menjale na 4 godine i ništa mi nisu evidentirali u radnom nalogu pošto sam ih zamenio pete godine na 60.000. Pošto planiram da narednog leta prodam auto i ovu godinu sam ostao u mreži ovlaštenih servisa.
Ono što sam primetio u odnosu na prošlu godinu gledajući tvoj račun iz novembra u istom servisu je da su cenu oradnog sata podigli za 200 dinara, ulje je zadržalo istu cenu filter ulja i motora je malo skuplji ali je zato filter kabine skuplji 1.000 dinara.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

svrle

U mojoj knjizici pise da je zamena svecica paljenja na 4 god ili 60000 km.