3. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

silent

Nisam, bila sajamska akcija, dobijena besplatno.

Dachos

Cudno da se antifriz i kociona tecnost menjaju na 3 godine...Kod mene u servisnoj knjizici na 4, a isti auto...

ivan-bgd

Sajamska akcija, sajamski interval zamene tečnosti :too:

nik

Citat: silent poslato 02.04.2013. - 11:38
Razmišljam da izađem iz garancije, koja mi traje još 2 godine.

Sa ovim ciframa, ja ne bih mnogo razmišljao.

:offtopic:
Citat: silent poslato 02.04.2013. - 12:28
Nisam, bila sajamska akcija, dobijena besplatno.
Al' radi navlakuša. Daš još dve godine garancije, smanjiš servisne intervale i eto lepih parica.

Sam odluči, ali mene ne bi više gledali. Lično smatram da je garancija dovoljna prvih godinu dana jer u tom periodu auto pokaže sve nedostatke koji su eventualno nastali u procesu proizvodnje. Delovi koji počinju da otkazuju posle su najčešće potrošna roba koja ne podleže garanciji. Menjati motorno ulje u tvom slučaju na godinu dana (<10 kkm/godišnje), a kamoli rashladnu tečnost i kočiono ulje posle tri godine je  :fiju:.
Da podsetim, servisni interval u EU sa ful sintetikom je 30 kkm ili 2 godine pa šta pre istekne.

ivan-bgd

Citat: nik poslato 02.04.2013. - 21:22

Da podsetim, servisni interval u EU sa ful sintetikom je 30 kkm ili 2 godine pa šta pre istekne.
Čekaj bre pa je'l ima neko da pita dripce što nas jašu da radimo servise na 10000???Niko se ne buni..a oni trljaju ruke.... :gun:

Ayrton

Citat: ivan-bgd poslato 03.04.2013. - 07:37
Čekaj bre pa je'l ima neko da pita dripce što nas jašu da radimo servise na 10000???Niko se ne buni..a oni trljaju ruke.... :gun:
Kažu da je servisni interval skraćen zbog lošeg goriva.I moramo da ćutimo i trpimo ili ostajemo bez garancije. :place:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

ivan-bgd

Umesto da ganjaju uvoznike goriva i rafinerije oni udaraju po potrošačima.I tako umesto da se treći servis radi na 90000 radi se  na 30000.A do tih 90000 su uzeli lepe parice.Čist bezobrazluk i vaćarenje.Da li će se ulaskom u EU(ako ikada i uđemo)nešto promeniti?Sumnjam,eventualno ako im ne daju strogu direktivu :rtfm:

Zoran

Gorivo nema veze sa zupcastim remenom pa se i on mijenja na 60 000 km a ne na 120 000 km kako je na zapadu. :rtfm:
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Pa jeste... Ali, setili su se oni drugog fazona, ne zove se problem loše gorivo  nego otežani uslovi eksploatacije, kod nas u vazduhu valjda ima daleko više prašine, radioaktivnosti, insekata i masnih produkata sagorevanja (normalno kad su nam prosledili sve svoje pokojne dizelaše  :whistling:) koji direktno ugrožavaju zupčasti i ostale kaiševe i vozilo generalno. A vozače (i pešake isto) ko j*be  :agr:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

silent

#204
Danas sam uradio treći servis u AC Marković. Kilometraža je 22.900 (pogrešno sam naveo u ranijem postu), auto je star 3 godine. Iako mi je ostalo još dve godine garancije, odustao sam od ovlašćenih servisa.

Elf sintetičko ulje 5w-40 i filter ulja
Filter vazduha i kabine
Svećice Motrio
Total antifriz G12 (narandžasti)
Dot 4 kočiono ulje
________
9.408 dinara


nik

 :offtopic:
Citat: silent poslato 05.04.2013. - 20:36
odustao sam od ovlašćenih servisa.

A što zameni onda antifriz i kočiono ulje? :conf:

silent

Zato što su stari tri godine.

LeNgenda

I ja sam ih zamenio na trecem servisu, em sto pise u knjizici, em sto mi se cini pametnim.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

dzule

prosle nedelje kod sekulica odradio 3.servis. filter ulja, vazduha, kabine, ulje...
ulje 4x814,00 = 3.256
filter ulja 989,00
filter vazduha 892,00
filter klime 2.057,00
radni sat 1.799,00
pdv 1.498,83
sve ukupno 8.993,00 dinara
sledeci servis za godinu dana ili posle 15.000 km....tako mi svake godine upisu u knjizicu
samo su mi rekli da pred zimu dodjem da proverim antifriz, posto bi sledece godine trebalo da ga zamenim, pa da proverimo pred zimu....

sphex

Pre dva dana / subota bio na 3. redovnom servisu u A.K. Kompresoru. Prešao 36.500 km
Zamenili:
ulje (ELF Competition STI 10W40), filter ulja, filter vazduha (Logan Thalia), filter klime, zaptivka motora + servisni pregled / rad
Sve ukupno: 9.737,69 din. / uz popust 5% na materijal i 10% na uslugu...

Još na prethodnom servisu, drugom, rekoše mi da proverim prednje kočione obloge, ja napomenuo sada da su mi to rekli, međutim nisu ih menjali, kažu mogu još i rekoše mi da dođem za 5.000 km.
we brake for nobody!