3. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Kod Žive samo ovo i dobiješ.
Bio sam dva puta i oba dobio ovakav račun.

Boqy

Iskoristio i ja ovu akciju da odradim treći servis u AK Kompresor.

Nisam skenirao račun, ali izašlo je sve 5990din. Ulje Evolution SXR 5w40, filter ulja i vazduha + rad.
Cena je ok, ali naplaćeno je 4l ulja, ostatak nisam dobio.
Kontrolni pregled za 1din je kao urađen, nemam nikakav papir za to sem njihovog standardnog formulara sa 20ak tačaka.
Godinu dana asistencije na putu nisu ni pomenuli, ja isto zaboravio.
Na formularu za kontrolni pregled uredno čekirano da auto poseduje papirić ispod haube sa podatkom o ulju i kilometraži. Nit ga je imao, nit je novi stavljen. To me samo navodi na pomisao da ništa nije pregledano.

Inače ovo je cena sa 20% popusta, a ne servisni paket onaj od 3800.

Da, auto su malo igrebali u predelu prednjeg branika, kao da im je nešto ispalo na njega, ponudili su da probaju da ispoliraju, ali nisam hteo da ostavljam auto.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Neverovatno!Ova teme mi digne pritisak na 200!Tako nam i treba!

svrle

Citat: kiconix poslato 26.03.2013. - 23:33
Kod Žive samo ovo i dobiješ.

Kod Zive sam radio 3 servisa i uvek dobijao fiskalni racun, a ni jednom ovakav papir. Poslednji servis sam odradio u oktobru 2012.

ivan-bgd

Zanatlije više nisu dužne da daju fiskalne račune,ali ako prodaje delove a verujem da prodaje onda  mora da izda fisk.račun makar za delove tj ulje,filtere...itd itd a na uslugu ne.Ne znam doduše kako mu je regostrovana firma ili je ima dve.Prva za trgovinu gde prodaje ulja itd a druga za servisiranje kao zanatska radnja gde opet kažem ne mora da da fisk. račun i  zato izdaje blok račune.Bez obzira na sve račun mora da da pa makar i blok u ovom slučaju.

perke21

Drugari ne bih da vas razočaravam, ali....

Kupio sam delove za redovan servis (ulje, filtere ulja, vazduha i kabinskog prostora-klime) u TTD.
Cena ulja ELF je 550*4=2200 din, ovo ostalo 1840 din. Dakle za redovan servis potrošeno 4040 dinara. Sam  :c: sam zamenio sve to u dvorištu za 15 minuta.  :lazy:

ivan-bgd

#187
Da li shvatate da se više ne plaća kvalitet nego ime jer kvaliteta više nema, sve je hiper produkcija.....znači ovlašćeni servis ovlašćene cene tj prevlašćene.Razna uslovljavanja serviserima od strane proizvođača vozila,raznorazni seminari obuke ,oprema,specifični alati.Sve to mora neko da plati.Tj mi koji kupujemo nova vozila  :ne: .Ne branim nikoga daleko od toga, i sam sam odustao od jednog posla koji sam radio u svojoj delatnosti uporavo zbog ovakvih stvari koje su se nadvile nad mojom grbačom. :ne: Malo odoh u  :offtopic: ali mi perke21 dade inspiraciju ...izvinjavam se :ne:

zac

#188
Citat: perke21 poslato 27.03.2013. - 19:04
Cena ulja ELF je 550*4=2200 din
... i da si ulje uzeo u Profac-u, bilo bi jos jeftinije.  :ziveli:

Goky

Danas urađen treći servis: Rtanj Komerc - Niš
Elf Competition 10W40
Filter ulja
Fileter vazduha
Filteri su Motrio, izmuljali su me za ulje, tražio sam kao i prošli put Elf Excellium NF 5W40 ali ga nisu imali na stanju...
Ukupno 5.555RSD
Filter kabine ću zameniti sam, kao što sam i prethodna dva puta uradio... 2.000RSD za filter je, sramotno, visoka cena.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Keka

I polusintetika sa dva filtera za 5.555 je sramotno visoka cena.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


silent

Pošto mi je na redu 3. servis (3 godine star auto, prešao 28.000), raspitao sam se kod Žive i cena mu je oko 13.000 sa Elf sintetičkim uljem. (Ulje i filter ulja, filter vazduha, filter kabine, rashladna i kočiona tečnost). Ako bih hteo da promenim i svećice , to bi bilo dodatnih 3.200 din. A Eyquem svećica u TTD-u 350 din. :bonk: Kod Vukovića u Šapcu sve ovo je 17.100.

Reno centar Marković na Labudovom brdu za ovo isto traži oko 8.300, a svećice se kreću u rasponu od 1.170 (originalne dvokrake) do 1.700.
Mogu da donesem i svoj materijal, samo ruke bi bile 2.100.

Razmišljam da izađem iz garancije, koja mi traje još 2 godine.

hobbista

Koliko znam, Marković nije više u sistemu RNS.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

silent

Znam, zato i razmišljam da li da servis uradim kod njih.

ivan-bgd

Citat: silent poslato 02.04.2013. - 11:38

Razmišljam da izađem iz garancije, koja mi traje još 2 godine.
Jesi to doplaćivao garanciju kad imaš 5 god.  :ces: