Cene delova-komparacija

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Na jednom od foruma (elitesecurity) povela se rasprava o cenama delova za sandera i punta iz Kg!

Po jednoj priči , mislim da je info iz emisije SAT, cena fara za sandera je oko 8000 dinara , a za punta oko 15000.

Jedan od forumaša tvrdi da je recimo cena retrovizora za Logan 21000 dinara. :ces:

E sad jel ima neko informacije o cenama delova za Sandera i Logana, mislim farovi, branici itd obično ono što strada kod čukanja itd.

mixim

Branik za Logana:
1. Zadnji branik crni ................. 16.285,00 din
2. Farbanje metalik sivo ............ 10.875,00 din
3. Ugradnja ............................   1.450,00 din
                          Ukupno          28.610,00 din
Sve urađeno u servisu JEZERO d.o.o Kragujevac

hobbista

#2
@mixim
To farbanje je malo... dranje  :ranting: Kod odličnog farbara jo 80-90 eura. Kod dobrog farbara je 50-80. Oni jeftini su kako ti se zalomi. Ali, 110 za farbanje branika je baš bezobrazno!

Punto vs sandero ne može da se poredi jer za Sandera još nema delova iz prijateljske nam Kine, a takodje ih nema nešto ni na otpadima. Mislim da je npr. branik za Zastavu 10 "original" PRC :D oko 5-6.000 dinara. A taj far za punta je original, i zato toliko košta. PRC bi trebao biti oko 80 evrića.
Retrovizor za Logana može da košta 21000 ako je električni sa grejanjem  :cul:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

taxista1974

I za Logana vec mogu da se nadju polovni delovi. Lik u Rumi ih ima od prosle godine. Ali dere, bez noza. :ne:

Keka

Meni je trazio 70 evra za alu felnu bez gume, po komadu naravno, i 80 evra za zvucnu izolaciju od dizela sa motorne strane firewalla  :ranting:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Dobra vest je da su zabari poceli da rade limariju za logana.

Keka

A tu ima lima?  :ces:

:Smiley:
Nisam u zivotu video meksi lim, smesan je kao bioskop, gde god se naslonim ono se ugiba. Pre neki dan ringlov mi je ulubio haubu!  :lol1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mixim

Potpuno se slažem.
Na parkingu su mi na više mesta ulubili blatobrane i vrata. Pitam se samo šta bi bilo da nemam zaštitne lajsne.  :(

torent

Pre mesec dana sam rodjaku kupio retrovizor, elektricni sa grejacem za Astru G.
Cena 2500 dinara!!!!!!!!

krle

Citat: Keka poslato 12.06.2009. - 18:53
Nisam u zivotu video meksi lim ....
To si morao znati i pre kupovine Logana,  jer je Reno od uvek bio poznat po tome. Međutim, tamo gde treba, lim je i predimenzionisan. Pogledaj malo Manual
pa ćeš videti da je debljina lima na mestima o kojima pričate  0,65mm.

taxista1974

Citat: Keka poslato 12.06.2009. - 16:45
Meni je trazio 70 evra za alu felnu bez gume, po komadu naravno, i 80 evra za zvucnu izolaciju od dizela sa motorne strane firewalla  :ranting:
A za ratkapnu, plasticnu, 30€ po kom, taj lik iz Rume. Ja sam uzeo od nekog iz Mrcajevaca polovan prekidac za prednje staklo za 20 €.

Keka

Citat: krle poslato 12.06.2009. - 22:34
To si morao znati i pre kupovine Logana,  jer je Reno od uvek bio poznat po tome. Međutim, tamo gde treba, lim je i predimenzionisan. Pogledaj malo Manual
pa ćeš videti da je debljina lima na mestima o kojima pričate  0,65mm.


Sve je to lepo, ali kako ja sad da odradim posao na haubi? Ima da propadnemo do sus pleha  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dacia2004


DarioGTI

zna li neko posto su selen blokovi i balans stanga za Supernovu (sa i bez izmjene, i moze li se to uradit "u svom dvoristu") ?
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

remus

silent blokovi za viljusku su ti oko 200 dinara (2e), odgovaraju od r-5,9,11,21,express,solenza a gume balans stangle su isto oko 2e po komadu ali su samo od SN(super nova) i SLZ(solenza)