Krovni spojler

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Evo samo da iznesem moje nezadovoljstvo malo.
Ova tema je delimicno za Tuning Styling, ali ja licno mislim da treba da bude ovde zbog sadrzaja iste.

Naime resio ja da potrosim one kupone sto smo dobili od lopova. Odem u HIT auto (cale kupio Dustera pa reko da pitam i za to) i pitam posto im je zadnji spojler za sandera. Rekli su mi 10500 i dali mi kataloski broj. Ok. Ja odem sutradan da resim nesto sa Dusterom i taman da narucim spojler. Naravno da je bas tada nestala struja i kada sam hteo da narucim rekli su mi da ostavim kupon i da kada dodje struja oni ce naruciti pa ce mi javiti kada stigne.

Sutradan stize meni poruka:
"cena spojlera je podignuta na 18000. kat.br.7711425361 mozemo vam dati 20% popusta do kraja maja. cena bi bila oko 14500 din. Hitauto 0648809069..."
Da li sam ja toliki maler da se za jedan dan cena drasticno promeni?

E sad, sutra cu da zovem Zivu i da pitam koliko je taj spojler i za koliko ja mogu da ga dobijem. Mislio sam da okrenem i par drugih servisa. Neverovatno mi je da cena skoci sa 10500 na cak 18000.
Lopovi ostaju lopovi :ranting:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

MajorSoul

To isto rade i pred sajam. Dignu za xy% cenu i onda kao daju neki jadni popust.
Nazalost nista ne mozes da uradis po tom pitanju :(
:wind:
..need more buttons..

staracstol

Pa zapravo već si učinio, ko god da protrči kroz ove strane pre kupovine auta zapravo može vrlo lepo da se obavesti ko je ko. A to se posle pokazuje kao ukupni bilans poslovanja, pa kad Željko sa foruma bude napravio veći obrt od njih, poželeće da su ti poklonili spojler.

ppejic

Zelis originalni deo, ili zelis aftermatket nepoznatog porekla?
Ne mozes porediti babe i zabe.

LeNgenda

U principu si u pravu, Pejo, ali, ako u krajnjoj instanci uporedi ulozeno i dobijeno, a znamo unapred da su ovlasceni napumpali cene preko mere...

Aftermarket iz rumunske male privrede uopste ne mora da bude toliko losiji koliko je jeftiniji. Po meni je to Zeljkov glavni adut. Kao Aero brisaci od 4000 za par i PRC od 500 dinara za par, hoda kao guska, gace kao guska... Jos Alca grafitni ulosci za brisace i prst u uvo... Ni sam posle neces provaliti razliku, osim u ciframa na fiskalnom racunu.

Nije Rati Armster, nego Auto Speed, ali ima metalce, lepo cucne i sluzi svrsi, a dva i po puta jeftiniji...
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

ppejic

#5
Rumunska privreda?

Svi ti delovi su PRC ili Turk. Samo su prosli kroz Rumuniju.

Sir Oliver

Pa šta se u "ovlašćenim" servisima prodaje!? Babe ili žabe!?
Koja to, baba ili žaba, može da poskupi 70 i kusur procenata.
Svakim danom, sve više dokazuju kolike su gnjide!!!
I drink to make other people more interesting.

ppejic

Nismo se razumeli.

1. U servisu se prodaju Renault-Dacia-Motrio delovi, svi odobreni od strane Renaulta.

2. Ono sto se moze kupiti kao aftermarket je u glavnom PRC i Turk i sa tom robom je preplavljena Rumunija  i retko ko to kupuje kod njih jer uglavnom "nabavljaju" delove iz fabrike po pristojnim cenama.

Zato kazem,1. i 2. se ne moze porediti ni po ceni ni po kvalitetu.

Sada da se vratimo na temu.

kiconix

E moj Pejo, ne znas ti HIT auto licno.
Ja sam ih upoznao, bio par puta u prodavnici, prvo ti lupe cenu originala koja je nenormalno visoka, sledeca ponuda je zamenski deo za male (kobajagi) pare.
Svega ima tamo u prodavnici, to je jedna kuca koja je po meni katastrofalna po svakoj tacki poslovanja.

DrJekyll

Meni je bilo pogotovo sumljivo što mi oni nude taj popust od 20% tek kada su videli da je cena podignuta sa 10500 na 18000. Što mi taj popust nisu ponudili dan ranije ako je već ta neka "akcija" do kraja maja?
Priča je bila kao...nema tog dela u Rumuniji nego mora da se naruči iz Francuske...meni je žao što ovakvih delova nema u aftermarketu, mislim pričamo o ulepšavanju i stabilizaciji vozila, a ne o rezervnim delovima kojih ima na pretek. Još jedna stvar, pitanje je, da sam i našao jeftinije ovaj deo, da li bi hteli da ga oni ugrade kako ne bih izgubio garanciju.
Po meni je sve ovo prevara veka, a pitanje je da li to diriguje RNS ili Hitauto ili nešto globalnije od ta dva.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...