Jelenska koža

prethodna tema - sledeća tema

rubiroza

Pozdrav svima. Ja spadam u one staromodne vozače koji ne koriste ove nove super upijajuće mikrofiber krpe, već posle pranja prebrišem auto sa jelenskom kožom. Moje pitanje je da li je neko kupovao jelensku kožu u poslednje vreme i koju može da preporuči. Gledao sam na nekim mestima koji prodaju auto delove. Tamo mi nude Wurth i Sonax. Sasvim slučajno sam u Tempu našao Kopren jelensku kožu po ceni 590din. Ne mogu da verujem da je prava. Evo i nekoliko slika sa cenama:


speedo

Koristim ovu Sonax-ovu sa tvoje prve slike. Solidna je, platio sam je oko 5€. Imao sam dugo godina neku koja je perfektno brisala, ali se izderala, proizvođača nisam upamtio. Isprobao u međuvremenu razne ove jeftinije i sve ostavljaju muzge po staklu, a ja baš volim čista stakla. Sonax nije 100% idealna, ali bolje nisam našao. Kada imam vremena i živaca stakla očistim posebnom krpom koja je kao mikrofiber ali baš za stakla i to bude dobro.

Zoran

I stare novine mogu dobro pomoći
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Misliš za stakla? Nemoj slučajno neko da proba da drlja novinama po farbi...

Inače, ono što zovemo jelenska koža već najmanje 40 godina ne pravi se od jelena. A i ne zove se tako.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ivan-bgd

Citat: Loganovac poslato 27.10.2022. - 23:06

Inače, ono što zovemo jelenska koža već najmanje 40 godina ne pravi se od jelena. A i ne zove se tako.
Синтетика,а да је права за 5 евра тешко да би могла да се купи.....

dekiv68

Ja ove u žutom pakovanju koristim preko 30 godina. Ista je žuta kutija ali na njima ne piše Kopren već KANEBO Plas Chamois, Made in Japan, No 101. Nepoderive su i nezamenjljive za brisanje vozila nakon pranja, da ne bi ostali tragovi i fleke. Takođe ujutro zamagljena stakla redovno brišem sa njom.
Kopren mi deluje kao kopija Kaneba.

Andrix

Ja imam neku, odradjuje posao, znaci upija vodu i ne brlja stakla. Mislim da ce svaka biti dobra osim mozda kineskih /kupljenih kod kineza/...Ove nove nisu bas tako fine na dodir kao nekada /pre 30 g/ koliko se secam.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

#7
Kanebo je ona stara dobra jelenska kozura, koristim je bar 20 godina i jos je upotrebljiva.

Odavno nisam video Kanebo u prodavnicama, samo kopije.

Update-sad se prodaje kao Aion-plas chamois.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

rubiroza

Hvala svima na učešću u diskusiji. Uzeo sam danas u Tempu Kanebo jelensku. Tako barem piše na žutoj kutiji.

Keka

Ako je za nekih 200-300 din, iznad Kanebo pise Auto Practic i to je kopija.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


rubiroza

Uzeo sam onu kožicu koja je na trećoj slici u prvom postu ove teme. Ništa ne piše iznad Kanebo. Plaćena je 590din. Sve su jelenske kože kod nas kopije. Na jednom drugom forumu neko je napisao da original Kanebo u nabavci košta oko 12eur. Malo je ljudi koji će za krpu da daju 1500din. Zato je ni nema u radnjama.

dzule

Ja imam takvu, odlična je....ja je, doduše koristim da upijem vodu sa psa, kada izadje iz vode, ili posle kiše, ili snega, i odlično upije svu vodu ...
Bila je u dve veličine, uzeo sam veću