Gumena pumpa u dizelasu 1.5DCI

prethodna tema - sledeća tema

Drinski67

Kako si dosao do filera za dizel? Jesi liskidao tocak ili samo onu plastiku na podu?
Logan 1.5DCI, Laureat pack New Edition od 2006
Opel Kadet 1.6D 86' godiste do 2006

FAN 5

postoje dva nacina, tezi je da skines plastiku ispod branika zato sto malo imas mesta za ruke za skidanje a pogotovo za otkacivanje i zakacivanje spojnica ( klik-klak ili brze spojke) ,drugi nacin je da skines tocak,zatom pola plastike blatobrana zavrnes i zakacis zicom na primer, takodje skidas i donju plastiku branika ,onda imas dosta komfora za rad, odvrnes dva srafa levo i desno,skines lim, oddzekujes dzek senzora za vodu,pazljivo gledaj dovode goriva i izlaze svi su razlicite boje tako zapamti kad budes stavljao novi da ne pogresis ( mada nema sanse sve ima svoje mesto) zatim otkacis senzor za vodu sa filtera i prebacis ga na novi,( stavlja se malo teze trebas pritisnuti jako i naravno moze uci samo pod odredjenim polozajem),vratis filter udzekujes senzor,spojis ulaze izlaze ,zavrnes dva srafa i vratis ostalo na mesto ,mozda ti se cini ovaj postupak duzi ali u stvari je kraci jer imas prostora da to uradis komforno,u drugom slucaju ces se namuciti nemozes prici, a da posle toga drukaj gumenu pumpu i gledaj na crevu dok prodju mehurici,onada upalis auto,verovatno ce ti se ugasiti jednom ,jer uvek ostane malo vazduha a ti opet nadrukaj dobro pumpom i upali i to je to    :to:

Veterinar

Do sada su majstori menjali filter za gorivo na mom autu odozgo, bez skidanja plastika, odvrtanja srafova...

FAN 5

je si ti to video ? ja bih to proverio,jel jedini nacin je skidanje filtera goriva je skidanje plastike,govorimo o motoru 1.5dci naravno + klima   :hm:

Veterinar

Da, gledao sam. Nemam klimu. Filter skidaju kao sto sam napisao, odozgo. Dakle auto nije podignut, stoji na tockovima, majstor uvuce ruku do filtera, skine ga, stavi novi. Dovoljno bi bilo da sam napisao samo prve dve recenice u ovom postu, ali cini mi se da nekima ovo zvuci neverovatno. Nisam ja to radio, ja cak i olovku nevesto zarezem.

FAN 5

kod mene ni prst nemoze da prodje i dodirne filter odozgo, bas cu da pogledam kod ovih sto nemaju klimu  :ces:

dovla

Moras biti akrobata i to jako dobar da zamenis filter na dci + klima sa gornje strane.

Ovo je lagano otklizilo u off. Posto je utvrdjeno cemu sluzi gumena pumpica.

krle


Drinski67

Hvala za ovaj link na Youtube... tako sam dosao do jos nekoliko korisnik snimaka... jedini sto nista ne razumem momka koji proca na rumunskom:(
Logan 1.5DCI, Laureat pack New Edition od 2006
Opel Kadet 1.6D 86' godiste do 2006