Ugradnja originalnog pretinca za naoćale

prethodna tema - sledeća tema

stalker

Kako sam već pisao ovdje http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1408.0 da sam nabavio originalni pretinac za noćale pa evo kako sam ga montirao.

Pošto crni nosač treba ugurati ispod krovnog tapicirunga, ja sam zaključio da je najjednostavnije da skinem sjenila tj. one njihove nosače koji su zašarafljeni u krov.



Skidanje nije nimalo jednostavno jer očito ova kuka na koju se zakači kraj sjenila nije namjenjena za višestruko skidanje i stavljanje. Treba dosta muke da je se izvuče van a pri tome postoji opasnost da ispadne metalna pločica ( u stvari matica) u koju je je zavijen šaraf.



Kao što se na slici vidi ovaj dio kuke koji ide u krov se kod prve montaže deformira i onda ga je teško izvući čak i kad skroz izvadite vijak. U cijelom pothvatu ovo mi je bio najteži dio posla i kad bih drugi put ovo radio odmah bi naručio i nove kuke na koje se kači sjenilo jer pretpostavljam da ni one nisu skupe.
Kod vraćanja kiuke nazad ispala mi je jedna ova pločica s navojem pa sam umjesto nje stavio običnu maticu (nešto M3,5 ili M4 mm) ali prethodno treba nekako ispraviti onaj deformirani dio plastike jer ga je ovako nemoguće ugurati nazad u četvrtastu rupu u limu.



Kad se izvade kuke od sjenila, onda se krovna obloga može odvojiti i s prednje strane iznad unutrašnjeg retrovizora uvući unutra crni plastični nosač.
Njega uz malo vještine kroz otvor lampe (koju također prije toga izvadimo) namjestimo na otvor u limu ispod kojega je priključak radio antene. Kad ga uspijemo namjestiti u onaj otvor u krovu, stisnemo dva plastična klina na nosaču koji onemoguće njegovo vađenje. Nosač sada čvrsto stoji pri plafonu i nisu potrebni oni vijci s kopčama koje sam ja nabavio. Čak ne postoji rupa u krovu u koju bi se ugurala kopča i nju zavio vijak. To je možda opcija koja se koristi kod tvorničke ugradnje ali ovdje nema potrebe za tim pa ako još neko bude naručivao, dovoljno je da kupi etui i nosač i proći će sa upola manje  novaca.  :c0:



Sada još treba izrezati dva mala otvora u krovnoj oblozi na mjestu gdje se konačno etui zavija u nosač. Najprije označimo ta dva mjesta a onda oštrim skalpelom izrežemo rupe.





Konačno je sve na svom mjestu, nema nikakvih tragova da se nešto radilo.  :cul:

Meni je još slijedio teži dio posla - već spomenuto vraćanje kukica za sjenilo ali sada kad sam i to savladao verojatno bi sljedeći put bilo puno lakše i brže.

Od alata mi je trabao torx odvijač (mislim da je T 20) , kliješta za ispravljanje plastičnog deformiranog dijela kuke za sjenilo i oštar skalpel za izrezivanje otvora u krovnoj oblozi.

Ako se netko odluči na ovaj zahvat a ima bilo kakvih nepoznanica, slobodno neka pita. Stojim na usluzi.  :too:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

srbenda

Bravo majstore, bas zbog ovakvih stvari volim i postujem ovaj forum. Nema halavosti sve je timska igra. Ti si se pomucio da to napravis i nisi ko ..cka sacuvao za sebe vec si podelio sa svima. Svaka cast svima koji doprinose forumu na ovakav nacin!
:respect: :respect: :wave:

perke21


Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

staracstol


wvojin

Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

snob


DrJekyll

hteo bih i ja ovo, ali mislim da bi ovi smarachi iz servisa kenjali i skinuli bi mi garanciju. velovatno bi mi i oni ovo ugradili....za nekih 10 do 15 hiljada :ljut: poshto su lopovi koji pljachkaju :gun:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...