Cene polovnih Dacia vozila

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Svi ovde znamo kakva je mehanika na Loganu,a kakva je limarija.Po tome je svejedno da li je prešao 40.000 ili 140.000 km.Bitno je da je pomenuti Logan star 8 godina i da ga je vlaga grickala sve to vreme.Ne mislim da je loša kupovina,samo je precenjen,a vredi otprilike onoliko koliko je rekao VaskeNS,pa i malo manje.

Loganovac

Znam lika iz Kraljeva, ima Logana otprilike to godište, trenutno sa oko 000000 kilometara, verujem da bi ga prodao za tu cenu.  :kava:

Kako bre da nema veze kilometraža???
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Bogme ovaj Logan izgleda bolje od mog...a ja sam svog jako cuvao.... ja svog ne bih dao ispod te cene..a po meni ovaj vredi tih 3500 e..pa i koju stotinu vise.... pricam realno...a ne kao kupac koji zeli da kupi auto koji je od prvog vlasnika, ne udaran, sa malom lilometrazom, odrzavan u ovlazscenom servisu..itd..  za dzabe..  :fiju:

gromovnik

Nemojmo preterivati. Za 4000 možeš da kupiš logana/sandera starog 4-5 godina sa klimom. Taj će se za mesec dana voditi kao 9 godina star i nikako ne može da košta 3500.

zac

Slazem se, ali recimo...da kupujem sad auto...pre bih dao za ovog 3.500  ..od prvog vlasnika i sa malom km..nego za neki 3 godine mladji koji je presao preko 100 000 , nije prvi vlasnik i nije garaziran....
Al ook...svak oima svoju racunicu..

VaskezNS

Rezon je sasvim na mestu. Pitanje je samo koliko će se brzo naći takav kupac i koliko dugo prodavac ima vremena da takvog kupca čeka.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

saša61beograd

Citat: Loganovac poslato 19.12.2015. - 11:50
Znam lika iz Kraljeva, ima Logana otprilike to godište, trenutno sa oko 000000 kilometara, verujem da bi ga prodao za tu cenu.  :kava:

Kako bre da nema veze kilometraža???
Ima veze.Samo što kod prosečne Dačije,vožene u prosečnim uslovima i normalno održavane, svejedno je da li je prešla 50.000 ili 100.000 km.Na toj kilometraži niko sa foruma nije imao veći kvar na motoru ili menjaču i na toj kilometraži  nikome motor ne troši ulje i ne "baca" ulje.
Takođe,i ti i ja i dobar deo nas sa foruma zna koliko je kilometraža relativna;50.000 u gradskoj vožnji pohaba auto više nego 100.000 km u drumskoj vožnji.Posebno su sumnjivi automobili sa vrlo malim kilometržama jer su verovatno voženi u 1. 2. i 3. brzini,kreni-stani po gradu,na kratkim relacijama.Kad-tad to cimanje dođe na naplatu.
Lično za mojih 7,5 godina i 100.000 km nisam imao problema sa mehanikom.A sa limarijom sam već dva puta imao seansu šmirglanja i farbanja korozije (opisano u odgovarajućoj temi).Zato mislim da  "faktor vreme" presudnije ubija naše Dačije nego "faktor kilometraža,pa bih u skladu sa tim birao kad bih kupovao polovnu Dačiju.

Zoran

Stil vožnje, znanje i kultura vozača itekako može da utiče na pohabanost dijelova auta.
Znam jednog lika koji je držao obrtaje kao na motornoj testeri pri polasku.
Za jedno ljeto je spalio 3 lamele i odustao od svog "šoferluka" zauvijek.
Sam svoj gazda - vazda.

vladimiris

Mislim da je diskusija pomalo nepotrebna, jer se zna koliko auto star 9 godina može da vredi...plus-minus...uzimajući više faktora u obzir i kilometražu...hoću da kažem, sve je manje-više jasno i poznato...a, to što logan ima samo 45.000 km, pa super, pre će naći vlasnika, i za nešto malo veću sumu nego onaj istog godišta sa recimo 200.000 km...ta suma od 3.500 meni se čini preteranom!

Loganovac

A šta bismo drugo radili na Forumu? Da se svi slažemo? Daske se slažu, a mi ovde pomalo bistrimo raznorazne teme. Npr. i ti sam reče da je diskusija nepotrebna, a odmah zatim iznosiš stav koji je suprotan stavu nekih drugih članova, jer eto diskusije kad ti na ovo recimo kolega saša61beograd napiše:

Citat
Svi ovde znamo kakva je mehanika na Loganu,a kakva je limarija.Po tome je svejedno da li je prešao 40.000 ili 140.000 km.Bitno je da je pomenuti Logan star 8 godina i da ga je vlaga grickala sve to vreme.

A onda Žac:

Citat
Slazem se, ali recimo...da kupujem sad auto...pre bih dao za ovog 3.500  ..od prvog vlasnika i sa malom km..nego za neki 3 godine mladji koji je presao preko 100 000 , nije prvi vlasnik i nije garaziran....

Šta je problem što se diskutuje?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dacia2015

VaskezNs, mislio sam da je problem s korozijom resen na novijim loganima, ako je tvoj 2008 cudi me da te korozija zeza...samo se nadam da je stvar sa sanderom bolja po tom pitanju!?

dzule

meni se pojavila korozija oko vijka sa unutrasnje strane zadnjih desnih vrata ( minimalno,ali dovoljno da nervira ), sto ne bi trebalo nikako da se dogodi, oterao sandera u sekulic, oni sredise to pod garancijom, jer je ista sest godina, rekose mi, da sada imam na ovaj deo limarije sto su radili jos duzu garanciju od tih sest godina ( godinu dana od dana intervencije ), i da pratim sve ostalo sta se desava, pa ako se negde pojavi da dodjem da srede.....

Dacia2015

E jbg, jos jedan razlog nize cene, na automobilu koji se proizvodi od 2008 prva serija, ne bi smelo da ima korozije....

Veterinar

Postoji tema o tome, ali Sandero 2009 rđa oko čepa rezervoara junački.

zac

#689
Ne znam vlasnika al ibih trebao da mu trazim procenat za besplatnu reklamu...hihihihi..  :lol1:

Evo, kao sto obecah, slikao sam danas onaj Logan..i malo sam ga detaljnije pogledao kroz kapiju...steta sto nisam video vlasnika pa da ga malo detaljnije pregledam... ali koliko sam video, a govoreci iz iskustava.
Ovaj auto je prava kupovina za nekoga ko trazi polovnjak...auto je netaknut osim mizerno ostecenje na poklopcu prtljaznika...koje je nastalo padom necega na auto...ni farba nije zagrebana, samo blago ulubljenje...
Slike su iz nezgodnog ugla, slikane kroz ogradu, ali vide se rubovi, a i cela linija auta sa leve i desne strane...bukvalno netaknut...