TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

dejandelic

Evo ovako,u pitanju je sigurno brzina kretanja.Kada sam kupio logana isao u cg na more i tamo se vozikao i po sistemu punjenje do cepa (tada nisam imao TNG) potrosio mi je 5,9l na 100km benzina a nisam prelazio 90km/h zbog razrade motora.Sigurno da nije ista potrosnja na 90km/h i 140km/h + sto je u pitanju TNG.I bas bi voleo da provozam tog logana koji ce pri brzini preko 120km/h da trosi 8l plina na 100km...budimo realni

Loganovac

 :to:

Ne treba zaboraviti da je i vreme novac. Neko stigne u Paraliju za 8 sati, a nekome treba 12. Da li bi neko pristao na 4 sata dužu masažu kičmenog stuba i dva dobra kupanja manje za tih desetak EUR*  razlike  - zavisi od sadomazo sklonosti kao i osećaja koje gajite prema određenoj moneti...






*(10.5-7)*7*72.4=1267
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Logan 1.4. tri osobe + klima

Autoput 8.5 l/100km pri prosecnoj brzini 110 km/h.
Grad 10 l/100km sa klimom sve vreme.

Andrix

Stigoh s puta. BG/Berane/Becici i nazad prosek 8 l/100 km, vecinu sa klimom i voznjom od 60 do 80 km/h.Rekao bih da je to odlicno.Auto opterecen sa 2 odraslih, pun gepek a i zadnje sediste.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Ljuba82

Stepway 1.6 8v 87ks...poslednjih 350 km gradske voznje, umerenog stiskanja pedale, prosek nesto preko 11l TNG i ne znam koliko benzina, ali kapiram da je malo jer je dosta toplo i prebaci na plin ispod jednog km. Nisam bas zadovoljan, magicni cifru od 10 lit (prosek za ovih prvih 2000 km) dostignem samo kada se na gradsku voznju ubaci i deo voznje na regionalnim putevima (60-80 km/h i umereno na auto-putu). Videcemo kako ce tek biti zimi.

Keka

Ne moze da ti trosi isto TNG i benzin, mora bar 10% vise TNG-a tako da se sa tih 11 litara uklapas u fabricki deklarisanu potrosnju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ljuba82

Ma svestan sam toga, nego sam ja jos i pazio kako sam vozio...ne bas penzionerski, ali umereno, ranije saltanje, sto je moguce vise petom 60, 70...ali opet 11.3 ispalo.

sibelius

evo proseka na poslednja 3 sipanja'
priblizno 9,5'
vozilo se svuda,klima radila kao blesava, 120-140km/h na otvorenom
a plin sa NIS-a

Keka

Citat: Ljuba82 poslato 30.07.2012. - 20:15
Ma svestan sam toga, nego sam ja jos i pazio kako sam vozio...ne bas penzionerski, ali umereno, ranije saltanje, sto je moguce vise petom 60, 70...ali opet 11.3 ispalo.

A sta bi ti?  :conf:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

Pa zimi ce ti potrosnja tng/a biti jos manja, jer je jaca smesa a i duze se vozi na benz.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

kod mene jeste, probano, A i zimi mi bolje vuce, da li zbog smese ili gušćeg vazduha, na znam.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Zimski gas bi trebao da ima vise propana a manje butana nego letnji. Propan je manje kalorican, pa bi potrosnja trebala da bude veca.

Duze vreme zagrevanja znaci vecu potrosnju benzina a manuu gasa, ali su to akademske razlike, koje najvise zavise od rezima voznje. Na kratkim relacijama ce se osetiti razlika, na dugim relacijama nece.

Hladan i gusci vazduh donosi bolje performanse (opet akademski) zbog vece kolicine kiseonika u jedinici zapremine, ali samim tim i povecanu potrosnju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Sir Oliver

Potrošeno 149 litara, pređeno 1817.7km.
Tu je put do CG 500+500, dvoje odraslih, natovaren lepo, ostalo je po primorju i 100-ak po gradu kad sam se vratio.
8.2l/100km... poprilično sam zadovoljan.
:hat:
I drink to make other people more interesting.

Slavisica

Odvozao i onih 10.4l sto sam sipao, presao 153km dok nije opet poceo da pisti.
Preracunato, izadje 6.79l/100km.
Ja zadovoljan. :)