FM transmiter

prethodna tema - sledeća tema

lemetar

Zanima me da li neko koristi FM transmiter (na području Beograda) i kakav je kvalitet zvuka?
FM transmiter sam dobio uz GPS uredjaj (Blueberry 2GO510B), kao aplikaciju koju isti podržava, i nisam bio nešto zadovoljan. Probao sam ga samo u Beogradu, ali nisam uspeo da nadjem frekvenciju bez smetnji, a i ona koja je bila najbolja po tom pitanju nije nudila iole razuman kvalitet zvuka.
Zanima me da li neko koristi poseban FM transmiter i da li je u tom slucaju bolja situacija? Naglašavam - u Beogradu (ili nekom većem gradu) - jer računam da je tu najveći broj zauzetih frekvencija u FM opsegu.
It is I!

Veterinar

Mislim da koristim 87,6, ali necu do veceras moci potvrditi.

lemetar

Unutar GPS navigatora ili poseban uredjaj?
Koliko si zadovoljan kvalitetom zvuka?
It is I!

sale_u123

#3

Imam vec par godina poseban uredjaj MP3 FM transmiter, kineski, no name, koji se ubacuje umesto upaljaca.
Dobio sam ga na poklon tako da ne znam gde je kupljen.

Frekvenciju menjam kada idem van Beograda, ali je to uglavnom izmedju 87.5 i 88.0
Daje pristojan kvalitet zvuka s tim sto se mora eksperimentisati sa EQ setovanjima preko daljinca.

Problemi se javljaju sa basom kada nastanu mesanja na frekvenciji na kojoj radi - tada promenim frekvenciju

lemetar

Nisam izdržao i pazario sam X Wave T 892.
Prvi utisak je fantastičan - sušta suprotnost u odnosu na FM transmiter u GPS-u.
Sutra ću ga malo više testirati.
It is I!

staracstol

#5
Ja sam u Focus mk2 "preskočio" fabrički radio-cd tom mp3-fm-ubodeš u upaljač zezom i to je ubedljivo najjeftiniji način za mp3 u kolima.
Kvalitet zvuka na svim tim zezama je prihvatljiv, ako želite bolji zvuk postoji ta fm zeza koja se ubacuje između antene i radia.
Kvalitet zvuka sam čuo i kvalitet nemože da se poredi. Onaj prvi je "udoban jer ima veze sa kolima toliko što je uboden u upaljač što plaća kvalitetom zvuka, dok ovaj drugi daje zvuk ko aux ulaz al traži ugradnju, pa ko voli, nek izvoli.

ivan-bgd

Fm transmiter je veliko g. Mešaju se stanice sa muzikom na njemu.Bacio sam 1400 din.CD je yakon al tek je DVD plejer vrh.Uzmeš i staviš klincima pa nek uživaju na zadnjem sedištu .

staracstol

Dao si čitavih 1400 din od čega je 1.000din nečija zarada pa si doneo zaključak o valjanosti? Na kojoj frekvenciji si bio? Jer ako pokušavaš da emituješ na frekvenciji neke radio stanice, naravno da će da ti se meša. Sve što ima pokretne delove je odrtavelo i posenililo, dolaze nam uređaji bez pokretnih delova, to je prava stvar.

ivan-bgd

Nema frekvencije na kojoj nisam bio.A gde god sam krenuo ,tačnije putovao ,sam letos na odmor.....malo radi pa uhvati neku lokalnu stanicu.Ja malo opet pomerim pa opet tako...j..beš mahanizam ,a da dajem za transmiter 4-5000 hiljada nisam lud.Toliko košta neki solidan radio mp3 .Ali za njim nemam potrebe jer ga već imam .Hteo sam samo da što više muzike snimim da ne gomilam diskove po kolima jer put do Grčke je dugačak.Sve su svemu bolja varijanta je radio mp3 sa usb priključkom... :ne:

Veterinar

Jbg, ne znam da li budem na 86,7 ili 87,6 , ali retko imam mesanje drugih stanica...

ivan-bgd

Ma šuška,nije čist signal..a kad kreneš niz autoput...užas....

Aleks

 :offtopic: Jedno od resenja protiv gomilanja diskova u kolima, za one koji nemaju USB na radiju, su RW diskovi. Bar tako ja praktikujem, narezem sta mi se slusa, pa kad dosadi obrisem cd pa narezem nesto drugo.  :wave:

staracstol

Najbolje je bluetooth radio sa SD slotom, sve ostalo je prdenije u prazno. Što se tiče transmitera, zbog naših "zastupnika" i "uvoznika" ne važi ona kolko para, tolko muzike. Ali dobar transmiter (pogotovo onaj na ant kabel) stvarno može da simulira radio stanicu. Nije to cd kvalitet al nije ni mp3 ko cd pa preživiš. Uglavnom, za nekog ko bi da "ništa ne pipa" je to idealno rešenje. Ko ne plaća na mostu...

DarioGTI

Ja sam jedno vrijeme koristio taj transmiter, i dobro mi je radilo, dakle bez smetnji radio stanica. Glavni razlog što sam ga prestao koristit je taj što je kvaliteta zvuka daleko od MP3-a a kamoli od Audio CD-a, na subwooferu nije mogao prenjeti pravi duboki zvuk, a nije ni visoke frekvencije prenosio, tako da me to malo ajmo reć nerviralo, pa je završio u ladici... Ja si planiram, cim bude nekih para, uzeti pošten CD player sa USB-om, definitivno prava stvar.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

staracstol

Dario, nemoj mame ti, pa šta će ti sprava u izumiranju. Ima sad lepih brand uređaja sa SD slotom, bluetooth-om itd ja imam Alpine CD sa USB i bluetooth-om i mogu ti reći da je taj USB jedan veliiiki drek. Štrči ko ona stvar iz trave, svaki put kad skidaš pločicu imaš borbu a do sada je već jedno 7 miliona puta zakačen u rukovanju. Ako je taj usb slot na masci radia, bolje i da ga nema. Bluetooth je cool jer možeš i handsfree a i možeš strimovati muziku sa tel-a. CD je umro, ubili ga FLAC i AAC. Respect za ideje i za ono što odrađuješ na kolima ali CD s USB, pa to je kao da si rekao da si našao "dobru" parnu mašinu pa ćeš je ugraditi. Cena nije odbrana CD-USB radia jer nije bog zna kako jeftiniji od ovih novijih. Pazi, na zapadu (pogotovo u USA) to ima smisla jer su svi kupovali svoje muzičke kolekcije pa "da`s nebaci" kupe CD ali ovde, mislim stvarno.Prokrstari kroz sajtove Blaupunkta, Alpinea i Sony-a pa baci oko. Naročito Blaupunkt ima za 150e lepu spravu SD-Bluetooth.