1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Rizikovao si i dobio.A isto tako si mogao da izgubiš.To ti je kao lutrija.Nikad ne znaš šta te čeka.Koliki je rizik  mislim da ne vredi te pare....tj ne plaćati ovlašćeni servis ,naravno dok traje garancija...

Veterinar

Svako gleda iz svog ugla. Zoran je na svoj način uštedeo za dve godine novce čak i za (ne daj Bože) generalnu u sopstvenoj režiji. Nije isto odlaziti u ovlašćeni servis jednom godišnje i jednom u dva meseca. Nastavljamo o PRVOM servisu.

markoc

i jos jedan mali dodatak na iskustvo sa prvog servisa, pukao je merac nivoa ulja. cekam sad da me zovu da mi daju drugi. desava se, a u garanciji je, kazu. nadam se da ono parce sto je puklo nije ostalo unutra :)

Zoran

Ja od prvog dana nemam povjerenja u taj mjerač. Čak sam nabavio neke šipke sa otpada metalne ali nisam pristupio realizaciji pošto su kratke.
Sam svoj gazda - vazda.

drad

Dacia sandero 1.2 16v, prvi redovan servis bez filtera goriva, sa filterom klime i tečnošću za vetrobran 11.300 din (uračunat popust na rad i delove na osnovu kartice dobijene pri kupovini vozila), AK Kompresor. Na prijemu ljubazni, pitaju šta smeju a šta ne smeju da menjaju. Sve zajedno trajalo nekih sat i po. Cena me malo negativno iznenadila (toliko sam plaćao i servis za Yarisa), ali šta je tu je. Nov auto ima svoju cenu.

ivan-bgd

Mora da čitaju forum čim su se tako profinili :D

ex-user

Citat: drad poslato 27.11.2012. - 11:50
Dacia sandero 1.2 16v, prvi redovan servis bez filtera goriva, sa filterom klime i tečnošću za vetrobran 11.300 din (uračunat popust na rad i delove na osnovu kartice dobijene pri kupovini vozila), AK Kompresor. Na prijemu ljubazni, pitaju šta smeju a šta ne smeju da menjaju. Sve zajedno trajalo nekih sat i po. Cena me malo negativno iznenadila (toliko sam plaćao i servis za Yarisa), ali šta je tu je. Nov auto ima svoju cenu.

pa to je 100€ ?!?!?  ja sam platio 50€ pre 6meseci (ali u renault sava + bila je promocija onih dacia paketa, ali svejedno...)

imam osecaj da vetrobranska tecnost nije gratis vec 2npr 50din litar + 150 din zamena :D
bla bla bla

ivan-bgd


Keka

Zdravo mnogo novaca, voleo bih da vidim racun.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


drad

Skeniraću ovih dana pa ga dajem na uvid. Kao što Ivan reče novi motor nova cena. Mislim da je zaista poenta u novom motoru jer sam već čuo priče da će održavanje za 1.2 biti skuplje jer je 16V.

Loganovac

Šta ima da bude skuplje na prvom servisu osim eventualno malo više ulja?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Ne znam da li sam nešto propustio - ako je to motor iz Clia (D4F 722) onda nema hidropodizače ventila, tj. ventili se šteluju, i to može praviti neku razliku u ceni drugogservisa.
Za prvi servis, cena je preterana  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

drad

Izvinjavam se zbog kašnjenja. Skener mi je u kvaru. Zato evo prepis računa za 1. servis za Sandera 1.2:

- 1.3 sat  Servisni pregled Renault................................1.664,00
- 0.1 sat  Zamena filtera za vazduh...............................128,00
- 0.1.sat  Zamena filtera putničkog prostora....................128,00
- 1 kom   Filter ulja.....................................................1.112,40
- 1 kom   Podloška..........................................................30,00
- 1 kom   Uložak filtera vazduha.....................................1.564,78
- 1 kom   Filter vazduha...............................................1.900,01
- 4 lit      ELF ulje 5W40...............................................2.800,00
- 1 kom   Sprej odmašćivač.............................................325,33
- 1 kom   Tečnost za stakla.............................................211,90

Ukupno usluga: 1.920,00   rabat 10%      .......................1.728,00
Ukupno delovi:  7.944,42   rabat 5%       ........................7.703,46

Ukupno za naplatu (sa PDV-om):  11.317,76 din

hobbista

Auh... ne znam šta je gore na ovom računu  :bonk:

Svakako je najsmešnija stavka (ako izuzmemo podlošku koja u nabavci košta manje od 0,05€) : "Sprej - odmašćivač", koji bi na skoro novom motoru trebao da odmasti - šta?  :ranting:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Aleks

Prvo sto mi pada na pamet je fleka od ulja (prilikom skidanja filtera ulja). Sve u svemu  :fiju: