1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Bolence91


nik

Citat: Veterinar poslato 27.09.2010. - 18:13
Ti servis mozes raditi i svaki dan, garanciju neces izgubiti.

Izgubiće garanciju na šraf na karteru i navoje filtera ulja.  :Smiley: :Smiley: :Smiley:

Veterinar


sanderoman

Blizi mi se prvi put pa imam jedno adekvatno pitanje za druzinu. Da li na prvom servisu da trazim da mi zamene ulje u menjacu? Razlog> u prvih 5-6000 stalno se culo krk kada saltam u rikverc (iako je auto bio u stanju mirovanja) a i sada se cesto cuje (sada sam na 14000).

Loganovac

Ja bih samo prijavio problem i tražio da provere nivo ulja, rano je za zamenu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sanderoman

Znam, rano je ali sta se desava ako od tog krkovanja ima opiljaka u ulju?

david

#111
Danas bio kod Zive u Pancevu, odradio prvi servis, 6450din.
Filter ulja                      700 din
Filter vazduha              1050 din
Ulje Evo.SXR 5W30       3000 din
Ruke                          1700 din
----------------------------------
                                6450 din

Zadovoljan uslugom i servisom, pohvala majstoru koji je radio na mojim kolima...

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

sasa petrovic

Listam po forumu, i izvinjavam se ako se ponavljam pitanje na koje vec postoji odgovor. Da li kod prvog servisa koji treba da radim kod Zive u Pancevu, mogu da trazim da mi sipaju sinteticko ulje, ako je servisnom knjizicom propisana polusintetika, odnosno da li u tom slucaju gubim granaciju ??? :conf:Hvala unapred.

krle

Nije mi jasno kako bi izgubio garanciju ako koristiš sintetičko, umesto polusintetičkog ulja.

U mojoj servisnoj knjižici preporučena ulja za benzinske motore su ona koja zadovoljavaju standard ACEA A5/B5   ili  A3/ B4.
Ulje koje koristi Živa je Elf Evolution SXR 5W-30 i ono zadovoljava standard A5/B5. Polusintetiku oni nemaju,mislim da  u ponudi imaju i Elf 5W-40.

sasa petrovic


sanderoman

Obavio sam prvi servis u Savi, cifra 5800 (dva filtera, ulje 5/40 i ruke), osoblje izuzetno. Bili su i pre dobri ali izgleda kao i da su malo bolji sada. Doliven antifriz i ucvrscena guma prednjeg branika besplatno. Problem kvacila ostao do daljnjeg, sta ce biti videcemo  :fiju:....




Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sasa petrovic

05.11.2010.godine prvi servis kod Zive u Pancevu. Filter vazduha, ulja i zamena ulja 6.450,00 dinara. Osoblje sasvim korektno. Preporuka.

LeNgenda

Obavismo prvi servis kod Zive, prethodni post prepisujem i potpisujem, ali ja ne bih bio ja da nesto ne dodam.

Mozda Krle zna koje se ulje sipa u fabrici, ja nemam pojma, mozda je zbog razrade motora, mozda je zbog Mitrovdana (cestitam ga svima koji slave), ali meni je motor sad 20% tisi nego pre, glavu mi seci ako nije. Pre je pocinjao da se cuje na 2500 o/min, sad je isto to, samo 500 o/min kasnije. Stotka se cuje kao pre 80 km/h.
Sipan je Elf Evo SXR 5w30. Detalje cu u temi o Zivinom servisu.

Dakle, pre nego sto neko krene Pejinim stopama u mutiranju auta, neka prvo promeni ulje. :bonk: Kod mene se utisao takoreci u magnovenju, u 08:00 je bio jedan zvuk, u 09:30 sasvim drugi, osetno tisi.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.