Aditivi za motorno ulje

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Baš sam hteo da kažem da su očigledno i oni čuli za Modifikator...
Međutim, meni je Modifikator zaista jednom spasao stojadinov motor - doba hiperinflacije, navučem se i uspem neko šatro Valvoline ulje. U vožnji, na otvorenom putu počeše da lupaju ležajevi. Odmah sam zaustavio auto i ugasio motor. Pipnem ulje, a ono isto kao benzin, nema masnoće u njemu, škripi pod prstima. Ohladim motor i lagano odvezem do prve pumpe, dosiipam ceo litar Optime i odvezem se kući.. Posle zamene prošao sam jor par desetina hiljada kilometara bez problema. Nije da nema ničega tu. Da dodam, ako nekome na polju aditiva verujem već decenijama - to je upravo Liqui Moly.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Da, njihovi aditivi za mineralna ulja su odlicni (makar su bili pre 15-20 godina), kao i aditivi za menjace.
Jedino sto se kvalitet ulja od tada promenio na bolje, pa vise nema onog efekta.

Modifikator jeste bio spas u nekim situacijama, ali kukala majka onome kome zapadne da radi generalnu posle njegove upotrebe  :badmood:
Pogotovo ako je koriscen u dizel motorima  :banghead:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

U mineralna ulja sam sipao nekakav grafitni (valjda je pisalo MoS2) dodatak. Moji motori su uvijek puno prelazili bez problema. Lično sumljičav sam .Stalker piše da to možda pomaže kod mineralnih a kod sintetičkih ulja to ne treba sipati.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Hobi...upravo to, otvarao sam, u to vreme, jedan motor koji je tretiran modifikatorom..  :doh:

drzarkod

Steva Stalker kaze nema potrebe za ovim....i pored svih pluseva i mojih licnih simpatija prema LM. Sipao sam ga redovno u twinga i to direktno donetog iz Nemacke. Jedno od najboljih ulja koje sam koristio i aditivi su super takodje ali uzimam LM za benzinske dizne... :too:

Turbo

Vidim da je vecina vas protiv ovakvih aditiva mada ima i onih sa
pozitivnim iskustvom.Mene ovakva vrsta aditiva zanima iskljucivo zbog hladnog starta.
E sad ono sto je zanimljivo meni su bas ovako nesto preporucili u servisu u Jakovu.
Kazu da produzava vek naprimer lezajevima radilice i da nemoze da steti motoru.
Generalno ako ovaj aditiv nevalja zasto bi onda valjao onaj za ispiranje motora ili ciscenje sistema goriva
ili ciscenje dizni itd itd.U svakom slucaju slazete se da je Liqui Moly firma iza koje stoji kvalitet i tradicija.

drzarkod

Ma valja on nego nije neophodan za nase makine ako vec sipas dobro ulje i redovno menjas...

Ljuba_Zemun

Na tutorialu zamene motornog ulja kod Renoa Klio sipan je tečni parafin,malo isturiran motor da bi se isti pomešao sa uljem a zatim je ulje ispušteno.Da li neko ima iskustva sa nacedenim ?

Raja

Čemu to? Zašto bi komplikovao život?

Loganovac

Uz to još i nije aditiv za motorno ulje!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.